موزه حرم امام حسین
موزه حرم امام حسین(ع) دارای مجموعه قابل توجهی از آثار و اشیاء گرانبهاست که یکی از آنها تار مویی منسوب به پیامبر (ص) است.

اشیاء گران بهای صدر اسلام در موزه حرم امام حسین (ع)

موزه حرم امام حسین(ع) که مجموعه نفیسی از اشیاء گرانبهای تاریخی و نسخ خطی در آن نگهدای می شود به تازگی از سوی سازمان ملل متحد جزء 10 موزه بر تر جهان معرفی شده است. موزه حرم امام حسین(ع) در سال 2009 تأسیس شد و بسیاری از آثار و اشیاء تاریخی صدر اسلام در آن نگهداری می شود.

تاریخ تأسیس موزه حرم امام حسین (ع) به سال 2009 میلادی باز می گردد. در آن سال با توجه به آثار و اشیاء موجود گروهی متخصص تشکیل داده شد و اشیاء موزه در معرض بررسی متخصصین قرار گرفت, سپس به تهیه فهرست موجودی از آثار و اشیاء موجود که توسط پادشاهان و زائرین به آستان قدس حسینی اهدا شده بود پرداخته شد.

  موزه حرم امام حسین (ع)

نگهداری تار موی پیامبر(ص) در موزه حرم امام حسین (ع)

این موزه دارای مجموعه قابل توجهی از آثار و اشیاء گرانبهاست که به چند نمونه از آنها اشاره می شود:

یک تار مو منسوب به پیامبر گرامی اسلام محمد (ص)، منابع تاریخی موجود ثابت می کند که این تار مو در قدیم از مدینه منوره به استانبول اهدا شده, سپس در روز ولادت امام حسین (ع) به پادشاه عثمانی داود باشا اهدا شد, وی در همان سال به زیارت کربلا مشرف شده و آن را به حرم امام حسین (علیه السلام) اهدا کرد. در زمان صدام نیز این تار مو در مکانی امن پنهان شد تا به سرقت نرود.

بعد از افتتاح موزه تار موی مبارک حضرت محمد (ص) در معرض دید همگان قرار گرفت.

 موزه حرم امام حسین (ع)

قرآن منسوب به امام علی (ع) در موزه حرم امام حسین(ع)

از دیگر آثار بسیار ارزشمند در این موزه, قرآن منسوب به خط امام علی (ع) و دربهای قدیم و ضریح قدیم حرم امام حسین (علیه السلام) است.

 موزه حرم امام حسین (ع)

اشیاء گرانبها در موزه حرم امام حسین(ع)

پرده ای به قدمت صدها سال که در آن طلا و سنگهای گرانبها به کار رفته است و از تاج بارو پادشاه هند به حرم امام حسین (علیه السلام) اهدا شده در این موزه مشاهده می شود. 


موزه حرم امام حسین (ع)

اشیاء گرانبها در موزه حرم امام حسین(ع) 

موزه حرم امام حسین (ع)ا

اشیاء گرانبها در موزه حرم امام حسین(ع)

نگهداری تار موی پیامبر(ص) در موزه حرم امام حسین (ع) + تصاویر

4.5125
این مطلب مفید بود ؟11213
برگرفته از جام نیوز / م.ف
وبگردی