سایت ثبت نام یارانه

سایت ثبت نام یارانه نقدی جعلی است

تاریخ انتشار : 19 شهریور 1398کد مطلب : 1739زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه از جعلی بودن سایت ثبت نام یارانه نقدی خبر داد.

سایت جعلی ثبت نام یارانه ها

ایسنا: رییس پلیس فتا استان کرمانشاه با اعلام جعلی بودن سایت ثبت نام یارانه نقدی به نشانی www.yarane.site ، هشدار داد:این سایت جعلی بوده و مردم نباید به هیچ عنوان اطلاعات خود را در آن وارد کنند. 

 سرهنگ علی کریمی اظهار کرد:طی چند روز اخیر برخی مجرمان با ارسال پیامک با عنوان" یارانه شما قطع شده است برای ثبت نام به سایت زیر مراجعه کنید "اقدام به اغفال قربانیان کرده و آنان را به درگاه جعلی بانکی می کشانند. 

وی ادامه داد:فرد قربانی پس از ورود به سایت جعلی و وارد کردن اطلاعات هویتی خود برای پرداخت مبلغ 2000 تومان جهت تکمیل پرونده به یک درگاه جعلی (فیشینگ) هدایت می شود. 

این مقام انتظامی گفت:قربانیان باتوجه به کم بودن مبلغ اقدام به پرداخت وجه می کنند غافل از اینکه اطلاعات کارت بانکی خود را به فرد مجرم ارسال کرده اند. 

کریمی با اشاره به آدرس اعلامی از سوی مجرمان ادامه داد:آدرس این سایت www.yarane.site است ولی ممکن است مجرمان کمی آن را تغییر داده و با اسامی دیگر نیز ارسال کنند. 

این مقام انتظامی هشدار داد:شهروندان باید توجه داشته باشند به طور کلی تمام سایت های رسمی و خدماتی در داخل کشور به دامنه IR ختم می شوند و در ابتدای آن https امده است و سایت هایی با دامنه.COM و …، سایت نهادهایی مانند سازمان هدفمندی یارانه ها و … نیستند. 

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه از کسانی که ممکن است در دام افراد مجرم افتاده باشند درخواست کرد:در صورتی که به دلیل عدم آگاهی اطلاعات بانکی خود را در چنین سایتی وارد کرده اند، سریعا رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند. 

کریمی در پایان از عموم مردم خواست، هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما به این حوزه پلیسی گزارش کنند.

انتهای پیام/م

سایت ثبت نام یارانه نقدی جلی است + آدرس سایت جعلی

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی