سروش صحت

سروش صحت کدام بازیگران را کشف کرد ؟

تاریخ انتشار : 10 بهمن 1395کد مطلب : 43418زمان مطالعه : 4 دقیقه
سروش صحت کارگردان 51 ساله کشورمان تا به حال پنج بازیگر کشف کرده و حسابی آن ها را به شهرت رسانده , در ادامه با آن ها آشنا شوید.

بازیگرانی که توسط سروش صحت کشف شدند

مقوله بازیگری در ایران چیزی نیست که مربوط به امروز و دیروز باشد. تاریخ تئاتر و سینمای ایران تاکنون بازیگران شاخصی را به خود دیده که هر یک با سبک و شیوه ای متفاوت ماندگار شده اند و جدای از ماندگاری، محبوبیت زیادی در میان اهل هنر، مردم و منتقدان کسب کردند.

پنج سریال، پنج بازیگر. حالا باید سروش صحت را هم ردیف کارگردان هایی دید که تبحری ویژه در کشف استعداد بازیگران دارند. بهنام تشکر، پژمان جمشیدی، محمد نادری و هوتن شکیبا به واسطه اعتماد صحت به شهرت رسیده اند و هومن برق نورد با سریالی از این کارگردان به شمایلی نو دست یافت.

 
بازیگران مورد اشاره، خیلی زود میان مخاطبان به مبحبویت رسیدند و نزد فیلمسازان به وجاهت و پس از آن مسیرشان در عرصه بازیگری هموار شد. فراموش نکنیم کشف و معرفی بازیگر کمدی، کار به مراتب سخت تری است و از این حیث امتیازی دیگر به حساب صحت واریز می شود و این مسئله را هم از یاد نبریم که چند بازیگر به خاطر سریال های سروش صحت توی چشم آمده اند؛ مثل رویا میرعلمی، کاظم سیاحی، امیر کاظمی، ویدا جوان و فرناز رهنما.
 

بهنام تشکر؛ ساختمان پزشکان

 
سروش صحت

بهنام تشکر با ساختمان پزشکان معروف شد

 

بیش از 10 سال در تئاتر به عنوان بازیگر روی صحنه بود؛ نزدیک به 10 سریال و تله فیلم بازی کرده بود اما با نقش دکتر نیما افشار «ساختمان پزشکان» نامش سر زبان ها افتاد و همچنان با آن نقش شناخته می شود. سروش صحت در دومین سریال خود ریسک کرد و نقش اول سریالش را به بهنام تشکر سپرد. او شخصیت دوگانه نیما افشار را به خوبی در چهره و فیزیک تشکر دیده بود و از قضا خیلی زود بیننده ها با کاراکتر همراه شدند تا صحت مزد ریسکش را بگیرد. بهنام تشکر با این سریال شهرت پیدا کرد و پس از آن تبدیل به بازیگری پرکار شد. به زعم خیلی ها ساختمان پزشکان همچنان بهترین کار تشکر به حساب می آید.
 

هومن برق نورد؛ ساختمان پزشکان

 
بهنام تشکر

 نقش متفاوت هومن برق نورد در ساختمان پزشکان


ماجرا برای هومن برق نورد متفاوت از بهنام تشکر است. او پیش از ساختمان پزشکان نیمچه شهرتی نزد برخی بیننده ها داشت که به واسطه سریال «اشک ها و لبخندها» به دست آورده بود. سروش صحت نقش برادر دکتر نیما را به او سپرد و شمایل قبلی اش را با این نقش شکست. او با نقش ناصر، در جلد آدم عصبی و جاهل مسلک فرورفته بود و به واقع نقطه مقابل برادرش محسوب می شد. کاراکتر ناصر فرصت عرض اندام به هومن برق نورد می داد و بعد از آن بود که خاص و عام متوجه استعدادش در طنازی شدند. وانگهی صحت، استفاده ای بهینه از زوج برق نورد و تشکر کرد؛ این ترکیب به قدری موفق بود که در ادامه مورد استفاده «دزد و پلیس» و «دودکش» قرار گرفت.
 

پژمان جمشیدی؛ پژمان

 
سروش صحت

سریال پژمان شروع بازیگری پژمان جمشیدی

 

از ابتدا عهد سروش صحت با پیمان و مهراب قاسم خانی بر این بوده که پژمان جمشیدی نقش اول سریال «پژمان» را بازی کند. طبعا بازی گرفتن از کسی که تجربه حضور مقابل دوربین را ندارد، کرا آسانی نیست؛ خاصه آن که ساختمان سریال به کلی بر ماجراهای پژمان جمشیدی بنا شده بود. نقش جمشیدی هم حرکت بر لبه تیغ است، او پژمان جمشیدی است اما باید نقش یک پژمان جمشیدی را بازی کند که سکنات و حالاتش با خود واقعی اش فاصله دارد.

سروش صحت توانست بازی بقاعده ای از او بگیرد و پخش یک قسمت از سریال کافی بود تا نام جمشیدی فوتبالیست به جمشیدی بازیگر تغییر کند. حالا او جزء بازیگران پرکار ماست که گاهی جلوی دوربین می رود و مدتی بعد روی صحنه تئاتر است.
 

محمد نادری؛ شمعدونی

 
سروش صحت

محمد نادری توسط سروش صحت کشف شد

 

غافلگیری بزرگ سریال «شمعدونی» محمد نادری است؛ او پیش از این سریال به عنوان نمایشنامه نویس و نویسنده مجموعه «کوچه مروارید» فعالیت کرده بود و کمی قبل تر جلوی دوربین آیدا پناهنده در تله فیلم «ابروی از دست رفته آقای صادقی» و «شکار» سعید سالارزهی رفته بود. طبیعی است که هیچ کدام برای نادری شهرت به همراه نداشته باشن. او در آخرین لحظه برای نقش هوشنگ مظاهری انتخاب می شود و این گونه ریسکی دیگر از سوی سروش صحت رقم می خورد. می دانیم که نادری متولد 57 است و انتخاب او به عنوان پدر خانواده ریسکی دوچندان دارد. محمد نادری امسال با «دورهمی» مهران مدیری فضایی تازه را تجربه کرد و معلوم شد مورد توجه کارگردان ها نیز قرار گرفته است.
 

هوتن شکیبا؛ لیسانسه ها

 
سروش صحت

لیسانسه ها اولین سریال هوتن شکیبا

 

پیش از «لیسانسه ها» تجربه بازیگری داشته اما شهرتش به واسطه حضور در سریال سروش صحت حاصل شده است. هوتن شکیبا در فیلم «طبقه حساس» یکی از نقش های فرعی را برعهده داشت و کمی بعد از سوی کمال تبریزی برای سریال شبکه خانگی «ابله» انتخاب شد. سریال خیلی زود شکست خورد و آورده ای برای شکیبا نداشت. او سال ها به عنوان بازیگر ریو صحنه بوده و حتی به چند جایزه دست یافته.
 
در مجموعه «کلاه قرمزی» صداپیشگی عروسیک دیبی را برعهده داشته اما از نظر شهرت هیچ کدام برایش لیسانسه ها نمی شود. سروش صحت در این سریال نقشی خوب برای هوتن شکیبا کنار گذاشته بوده و خود شکیبا هم قدر موقعیت را می داند. مسیر حرفه ای اش حتما عوض خواهدشد.

سروش صحت کدام بازیگران را کشف کرد ؟

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
برگرفته از همشهری جوان -/ح
وبگردی