جنگل های ابر
جنگلهای ابر به جنگل های مه آلودی گفته می شود که معمولا در نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری وجود دارند و یک اکوسیستم همیشه سبز را به وجود می آورند.

جنگلهای ابر

تشکیل جنگل های ابر به ارتفاع محل و نزدیکی آن به دریا ارتباط دارد. که دردر این قسمت شناخته شده ترین جنگل های ابر دنیا را معرفی می کنیم:

جنگل ابر شاهرود

جنگل های ابر دنیا

جنگل ابر شاهرود یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین جنگل های دنیاست

جنگل ابر شاهرود قسمتی از قدیمی ترین و زیباترین جنگلهای هیرکانی است با گونه های گیاهی و جانوری نادر، یکی از زیباترین نقاط شهرستان شاهرود می باشد. این جنگل با 35 هزار هکتار وسعت در ادامه جنگل های سرسبز شمال کشور به دلیل این که در اغلب مواقع فضای این جنگل را اقیانوسی از ابر فراگرفته به این نام مشهور است. در این جنگل ابرها آنقدر به درخت ها نزدیک اند که به نظر می رسد جنگل بر روی ابرها سوار است .

جنگل شولا، هند

جنگلهای ابر دنیا

جنگل شولا در گهات غربی در جنوب هند واقع شده است

 

جنگل شولا در گهات غربی در جنوب هند واقع شده است. این درختان در مراتع سبز منطقه و به صورت دسته دسته پراکنده شده اند. این جنگل همچنین خانه بعضی گونه های رو به انقراض گیاهان و جانوران است از جمله بز کوهی نیلگیری و گل بنفش رنگ و زیبای Neelakurinji که هر 12 سال شکوفه می زند!! با قدم زدن در ابرهای این جنگل حس فوق العاده ای به شما دست خواهد داد.

جزایر قناری، اسپانیا

جنگلهای ابر دنیا

جزایر قناری در ساحل جنوبی مراکش قرار گرفته و یکی از مناطق خودمختار اسپانیا به شمار می رود

 

این مجمع الجزایر اسپانیایی که در ساحل جنوبی مراکش قرار گرفته و یکی از مناطق خودمختار اسپانیا به شمار می رود. وقتی در جنگل های قناری هستید آبشاری از ابرها که از تپه پایین می روند یا رنگین کمان هایی که در اطراف شما شکل می گیرند مناظر همیشگی هستند.

El Cielo Biosphere، مکزیک

جنگلهای ابر دنیا

El Cielo Biosphere در یکی از ایالت های جنوبی مکزیک و در کنار خلیج مکزیک قرار گرفته است. 

این جنگل در یکی از ایالت های جنوبی مکزیک و در کنار خلیج مکزیک قرار گرفته است. مسیرهای پیاده روی در این جنگل ابر از میان دهکده های کوچک با مردم بسیار مهربان عبور می کند. به همین دلیل روش بسیار خوبی برای درک فرهنگ مکزیکی است.

پارک ملی اسپرینگ بروک، استرالیا

جنگلهای ابر دنیا

پارک ملی اسپرینگ بروک بر روی یک آتشفشان قدیمی در جنوب شهر بریزبین قرار گرفته استو
این پارک بر روی یک آتشفشان قدیمی در جنوب شهر بریزبین قرار گرفته است. این جنگل نیمه گرمسیری باران خیز ترین نقطه استرالیاست که یکی از نادر ترین درختان جنگل های بارانی نیز فقط در این جنگل یافت می شود.

کوه تاراناکی، نیوزلند

جنگلهای ابر دنیا

کوه آتشفشانی تاراناکی در سواحل غربی جزیره ی شمالی نیوزیلند واقع شده است.
اگر نیوزلند را ببینید خواهید فهمید که چرا فیلم ارباب حلقه ها در اینجا فیلم برداری شده است. اگر در زیر ابرهای گردان کوه آتشفشانی تاراناکی راه بروید می توانید تجسم کنید که بازی کردن در این فیلم چه حسی دارد!

Tandayapa Mindo، اکوادور

جنگلهای ابر دنیا

جنگل Tandayapa Mindo در جنوب غربی پایتخت اکوادور قرار دارد


این جنگل در جنوب غربی پایتخت اکوادور قرار دارد، در تمام طول سال سبز است و بهشتی برای دوستداران پرندگان به شمار می رود. پوشش گیاهی این منطقه را درختانی که از خزه و ارکید پوشیده شده اند تکمیل می کنند و حیات وحش آن مملو از پرنده های نادر است.

جنگل ابر کوه های سیمین، اتیوپی

جنگلهای ابر دنیا

پارک ملی سیمین (Simien) جزء میراث جهانی یونسکو می باشد.
پارک ملی سیمین (Simien) جزء میراث جهانی یونسکو می باشد. این جنگل خانه گرگ اتیوپیایی و بابون گلادا می باشد. جنگل ابر در این نقطه از جهان شباهت زیادی به فیلم های ترسناک دارد!

Chiang Mai، تایلند

جنگلهای ابر دنیا

جنگل ابر چیانگ مای بین محلی های منطقه بسیار معروف است


جنگل ابر چیانگ مای بین محلی های منطقه بسیار معروف است و همیشه مردم خوشحالی را در این جنگل می بینید که به دنبال جایی برای پیک نیک هستند. این جنگل بکر چند مسیر پیاده روی دارد که به آبشارهای فوق العاده ای منتهی می شوند که در ابر پوشیده شده اند. همچنین این مسیرها به شما کمک می کنند زندگی مناطق روستایی تایلند را بهتر درک کنید.

جنگل ابر سالتا، آرژانتین

جنگلهای ابر دنیا

سالتا یکی از نقاط معروف گردشگری است و کمی دورتر از شهر جنگل ابر قرار دارد

 

در شمال غربی آرژانتین شهر سالتا قرار دارد. سالتا یکی از نقاط معروف گردشگری است و کمی دورتر از شهر جنگل ابر قرار دارد. در این جنگل ممکن است بازماندگان اینکاها را هم ببینید که براسب سوارند.

جنگل کاستاریکا

جنگلهای ابر دنیا

مونته ورده نام شهر کوچکی در استان پونتارناس کاستاریکا می باشد

 مونته ورده نام شهر کوچکی در استان پونتارناس کاستاریکا می باشد. در جگل ابر این منطقه انواع ارکید های رنگارنگ را خواهید دید که در اینجا شکوفه می زنند. این جنگل حیرت انگیز در تمام طول سال دانشمندان و دوستداران طبیعت را به خود جذب می کند.

جنگل های سوار بر ابر و شگفت انگیز جهان + تصاویر

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب : جنگل
وبگردی