بزرگ شدن شکم پسر بچه
در پاکستان یک پسر بچه 9 ساله دچار بزرگ شدن ناگهانی شکم شد که علت آن یک بیماری مزمن کبدی است و خانواده این پسر بچه قادر به پرداخت هزینه درمانش نیستند.

بزرگ شدن شکم بچه 9 ساله در اثر مشکل کبد

یکی از بهترین اتفاقاتی که ممکن است برای هر انسانی رخ دهد، متولد شدن نوزادی است با عطر و بویش می تواند زندگی هر یک از ما انسان ها را تغییر و تحول دهد و به مرور می تواند در رفتار و آداب معاشرت ما نیز موثر واقع شود.

اما گاها ممکن است بنابر دلایلی آنها با بیماری ای سخت و دشوار به دنیا بیایند که باید تحت هر شرایطی ما از آنها مراقب باشیم تا مشکلی رخ ندهد و بتوانند به زندگی عادی همانند انسان های دیگر بازگردند.

اما برای مراقبت و پیشگیری از بیماری ها قطعا نیاز به هزینه زیادی است و هیچ والدینی حاضر به از دست دادن کودک خود به دلیل مشکل مالی نمی باشند و به تبع مشکلات زیادی از این بابت در هر جامعه ای احساس می شود.

بنابراین اولین اقدامی که ما باید انجام دهیم، آن است که فرزند بیمار را به پزشک معرفی سازیم تا بهبود یابد. اما به دلیل مشکل مالی در والدین ممکن است درمان لازم صورت نگیرد.

بزرگ شدن شکم بچه

پسر بچه 9 ساله پاکستانی مبتلا به بیماری مزمن کبدی

برای مثال روز گذشته خبرهای کودک 9 ساله پاکستانی که بنابر مشکلات مالی و هزینه زیاد درمان بیماری مزمن و عدم توانایی پرداخت آنها، توانست بارها و بارها در صفحات مجازی منتشر شود و با واکنش های متعددی روبرو گشت. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

پسر 9 ساله ای به نام " آنیت الرحمن" از کراچی واقع در پاکستان، بنابر دلیل بیماری مزمن در قسمت کبد، دارای شکمی بسیار بزرگ یا به عبارتی 3 برابر توپ ساحلی است. از سویی خانواده وی به دلیل وضعیت بسیار بد مالی، قادر به پرداخت هزینه سنگین درمان وی که به اندازه 35000 پوند می باشد را ندارد.

مشکل کبدی در کودکان

 بزرگ شدن ناگهانی شکم کودک 9 ساله

پدر آنیت به نام علی این گونه گفت:" آنیت همانند کودکان دیگر دارای عواطف کودکانه است و این بیماری از 4 سال گذشته برای اولین بار به سمت وی آمد. به زودی شکم آنیت شروع به بزرگ شدن نمود و اما در ابتدا این گونه نبود. با این حال در یک سال گذشته به قدری بزرگ شد که حتی لباس های آنیت برایش کوچک شده بودند. او به سختی حرکت می کند و به سختی تمام نیز شب ها می خوابد. اما زمانیکه شخصی شکم او را لمس کند، به دلیل درد بیش از حد ممکن است ساعت ها گریه کند".

با این وجود این روزها آنیت از رفتن به مدرسه نیز حتی باز مانده است و روزهای سختی را در خانه همراه با بیماری اش می گذراند. پدر آنیت نیز تنها به عنوان یک لوله کش در عربستان سعودی کار می کرد و اکنون فردی بیکار است. خانواده آنیت اخیرا او را به موسسه ارولوژی و پیوند کبد برده است و بنابر تعداد بالای این افراد و کمبود اهدا کنندگان، فورا نمی تواند درمان شود.

بزرگ شدن وحشتناک شکم پسر بچه 9 ساله در پاکستان

3.124
این مطلب مفید بود ؟159
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن/ز.ت
وبگردی