سیر و پیاز
یک بررسی جدید نشان می دهد افرادی که غذاهایشان را با مقداری فراوانی سیر و پیاز معطر می کنند، ممکن است کمتر به انواع مختلف سرطان مبتلا شوند.

عجیب ترین استفاده از سیر و پیاز برای گوش و دندان

سبزیجات تند به طور کلی دارای خاصیت افزایش سیستم ایمنی بدن هستند.

گفتنی است:از جمله این سبزیجات سیر و پیاز است که می توانند همانند داروهای مسکن عمل کرده باعث بسته شدن مسیرهای التهابی در اعصاب و حتی مغز شود.

بررسی ها نشان می دهند؛ سیر و پیاز دارای مواد شیمیایی خاص در ترکیبات خود هستند که عین داروهای ضد التهابی و حتی بهتر از آنها می تواند در مواقع درد به فرد بیمار کمک کند.

یک پژوهشگر طب سنتی خواص سیر و پیاز اظهار کرد:پیاز باعث تقویت قوای جنسی و افزایش مایعات جنسی می شود, افراد دارای مزاج سرد که در این زمینه مشکل دارند، می توانند پیاز را همراه گوشت تفت داده و مصرف کنند.

فوایدخوردن سیر و پیاز در برطرف کردن بیماریها

رفع بوی پیاز با جویدن نان برشته و مغز گردو

وی افزود:بعد از مصرف پیاز می توان از آب انار استفاده کرد همچنین جویدن باقلا، مغزگردو ، نان برشته و جعفری بعد از پیاز باعث از بین رفتن بوی پیاز می شود.

سیر و پیاز

خواص سیر و پیاز

فواید چکاندن آب پیاز داخل گوش

این پژوهشگر طب سنتی تصریح کرد:اگر آب پیاز در گوش چکانده شود باعث رفع بعضی از سنگینی های سر و وز وز گوش و دفع بلغم ها و رطوبت های گوش می شود البته تشخیص و تجویز آن در این مورد با پزشک حاذق است.

پیاز تشنگی را زیاد می کند, مصرف زیاد آن باعث نفخ, آروغ و مشکلات دیگر می شود و بهتر است افرادی که دچار چنین مشکلاتی می شوند از مصرف پیاز پرهیز کنند.

رفع مشکلات جنسی با سیر

وی گفت:سیر قوت تریاقی دارد و ضد سم است مخصوصاً در افراد سرد و تر که دچار مشکلاتی در قوای جنسی و اعمال زناشویی هستند، بسیار مفید است؛ جویدن سیر پخته همراه با کندر برای تقویت بُن دندان ها و سرفه های مزمن و درد قفسه سینه بسیار مناسب است.

استفاده جالب از سیر و پیاز برای دندان و گوش

4.431
این مطلب مفید بود ؟274
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از تسنیم-/ ر
برچسب : پیاز سیر
وبگردی