ابد و یک روز
در ششمین جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا فیلم ابد و یک روز ساخته سعید روستایی به عنوان بهترین فیلم معرفی شد.

ابد و یک روز بهترین فیلم جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا

فیلم ابد و ی روز به کارگردانی سعید روستایی و با هنرمندی نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار با استقبال بی نظیری از سوی مخاطبان مواجه شد . سعید روستایی با فیلم ابد و یک روز توانست نام خود را مطرح نماید و در اولین ساخته سینمایی اش جایزه سیمرغ بهترین کارگردانی ، بهترین کارگردانی نو و بهترین فیلمنامه را از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر دریافت نماید. فیلم سعید روستایی در جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا جایزه بهترین فیلم را دریافت کرد.

ابد و یک روز در جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا

ابد و یک روز به تهیه کنندگی سعید ملکان تاکنون در عرصه ی بین المللی موفق به دریافت جایزه ی بهترین فیلم و نیز جایزه نتپک از جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا،جایزه بهترین فیلم از فستیوال ژنو و بهترین فیلم نامه از داکا بنگلادش شده است.

مراسم اهدای جوایز ششمین جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 برابر با 14 می 2017 در باغ سفارت استرالیا در تهران با حضور ایان بیگز سفیر استرالیا در ایران، آرمین میلادی مدیر جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا و جمعی از هنرمندان و سینماگران برگزار شد .

ابد و یک روز

داوران جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا 

در این مراسم فاطمه معتمدآریا و شهرام مکری که داوران این دوره جشنواره بودند جوایز را به برندگان اهدا کردند.

جوایز اهدا شده به شرح زیر است:

- بهترین فیلم:«ابد و یک روز» به کارگردانی سعید روستایی

- بهترین بازیگر مرد به ناصر هاشمی برای بازی در فیلم «برادرم خسرو»

- بهترین بازیگر زن به لیلا حاتمی برای بازی در فیلم «من» به کارگردانی سهیل بیرقی

ابد و یک روز

لیلا حاتمی بهترین بازیگر زن در جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا 

- بهترین کارگردانی به هیوا امین نژاد برای فیلم «بدرود آنالوگ»

- جایزه بهترین فیلم از دیدگاه تماشاگران به فیلم «لانتوری» به کارگردانی رضا درمیشیان

- جایزه ویژه هیات داوران به فیلم «اژدها وارد می شود» به کارگردانی مانی حقیقی

جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا یک نهاد مستقل فرهنگی است به مدیریت آرمین میلادی و آن دمی-گرو که در سال ٢٠١٠ در استرالیا تاسیس شده است.

نمایش ابد و یک روز در جشنواره فیلم های ایرانی UCLAA

فیلم موفق ابد و یک روز سعید روستایی در تاریخ 6 می در ساعت 7:30 در سالن سینمای BIlly Wilder Theater به نمایش گذاشته شد و با این نمایش، جشنواره فیلم های ایرانی UCLAA که همه ساله در لس آنجلس برگزار می شود،آغاز به کار کرد.

ابد و یک روز

ابد و یک روز بهترین فیلم در جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا 

بازیگران و داستان فیلمابد و یک روز

 در فیلم ابد و یک روز پیمان معادی ، نوید محمدزاده ، پریناز ایزدیار ، ریما رامین فر ، شیرین یزدان بخش، معصومه رحمانی، مهدی قربانی، محمد علی محمدی، اسماعیل گرجی، امیررضا فلاح و شبنم مقدمی به ایفای نقش می پردازند.

ابد و یک روز

نوید محمدزاده و پیمان معادی در ابد و یک روز

خلاصه داستان فیلم ابد و یک روز

سمیه ( پریناز ایزدیار ) دختر جوانی است که قرار است به زودی به عقد مردی افغان درآید. اما سمیه برای انتخاب این وصلت مردد است چراکه وضعیت خانه ای که در آن قرار دارد تا حدود زیادی به او وابسته است. وی مادر پیر و از کار افتاده ای دارد و البته برادران و خواهرانی که همواره در حال نزاع با یکدیگر هستند و...

ابد و یک روز

پریناز ایزدیار در فیلم ابد و یک روز

جوایز فیلم ابد و یک روز

فیلم سینمایی ابد و یک روز اولین ساخته سعید روستایی از 26 اسفند ماه به سرگروهی سینما آزادی اکران شد،و در طول نمایش مورد توجه عموم و منتقدین قرار گرفت و توانست 9 سیمرغ بلورین (6 سیمرغ در بخش اصلی، 2 سیمرغ -بهترین فیلم و بهترین کارگردانی-در بخش نگاه نو و سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران) سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر را به دست آورد.

ابد و یک روز سیمرغ های بلورین بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر اول زن( پریناز ایزدیار )، بهترین بازیگر مکمل مرد(نوید محمدزاده )، بهترین تدوین، بهترین چهره پردازی، بهترین کارگردانی بخش نگاه نو و بهترین فیلم بخش نگاه نو را به دست آورد و در بخش های بهترین صدا، بهترین بازیگر مکمل زن(شیرین یزدان بخش) و بهترین بازیگر نقش اول مرد(پیمان معادی) نامزد شده بود.

پوشش بازیگران در جشنواره فیلم های ایران استرالیا

ابد و یک روز

بازیگران در جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا 

ابد و یک روز

فاطمه معتمد آریا در جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا 

ابد و یک روز

میترا حجار در جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا 

ابد و یک روز اثربرگزیده جشنواره فیلمهای ایرانی استرالیا

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی