کیسه غذا
با بریدن اضافات پارچه های مشمعی میتوانید برای کودکتان کیسه غذا تهیه کنید. این کیسه ها به سادگی با یک اسفنج مرطوب شسته می شوند.

برای غذای فرزندتان کیسه غذا درست کنید

با یک پارچه ی مشمعی که همان پوشش مناسب برای میز آشپزخانه تان است، می توانید یک ساک برای جابه جایی غذای فرزندانتان یا خودتان به صورت محفوظ تهیه کنید.
این کیسه های پر استفاده را از بریدن اضافات پارچه های مشمعی تهیه کنید و می توانید به سادگی با یک اسفنج مرطوب آن ها را بشویید (پارچه های مشمعی قابل شستشو با ماشین لباسشویی نیستند). سعی کنید از پارچه هایی که دارای یک طرح است برای تمام کیسه استفاده کنید یا طرح های مکمل را برش بزنید یا رنگ های تیره تر را برای کناره ها استفاده کنید. طبق سلیقه و شکل دلخواه تان و پارچه هایی که در دسترس دارید، می توانید تنوع ایجاد نمایید. می توانید با قراردادن نوارچسب کوچکی، کیسه را بسته نگاه دارید یا بالای آن را، با گیره های لباس رنگی و چوبی ببندید یا در دو طرف آن سوراخ ایجاد کرده و از آن روبانی عبور دهید و در بالای آن گره بزنید.

کیسه غذا

کیسه غذا

لوازم مورد نیاز برای کیسه غذا:

پارچه مشمعی
قیچی
چرخ خیاطی

مراحل ساخت کیسه غذا

برای بخش اصلی به ابعاد 20×72 سانتی متر از پارچه را برش بزنید و برای دو قسمت کنار آن برای هر کدام به ابعاد 12.5×30 سانتی متر مناسب خواهد بود.
قسمت طولی را از وسط تا کنید به گونه ای که از بیرون مانند شکل حرف U باشد و 12.5 سانتی متر برای پایین آن (که در واقع قسمت کف کیسه است) قراردهید.
به اندازه 3.5 سانتی متر در پایین قسمت گوشه ها و وسط آن برش ایجاد کنید تا کیسه به صورت صاف تر و راحت تر تا شود. در همان شکاف ها قسمت های کناری را نیز قراردهید و بدوزید. و به اندازه 3.5 سانتی متر برای آن جای دوخت در نظر بگیرید.
کیسه را به سمت پشت برگردانید و تمام درزهای آن را با فاصله 4.5 سانتی متر از لبه ها کوک بزنید و با چرخ خیاطی بدوزید.
این کیسه ساده و پرکاربرد را می توانید با انواع پارچه های دیگر نیز بسازید اما به دلیل خاصیت ضدآب و شستشوی آسان پارچه های مشمعی، آن را برای کیسه غذا پیشنهاد می کنیم.

با اضافات پارچه های مشمعی کیسه غذا درست کنید

2.58
این مطلب مفید بود ؟44
برگرفته از پارسه گرد-/ ر
وبگردی