ماسک عسل برای زیبایی پوست
استفاده کردن از “ماسک عسل” خام یک روش بسیار مناسب زیبایی پوست صورت است و کمک شایانی به درمان چین و چروک، پیری پوست و جوش های صورت می کند.

 

8 نوع ماسک صورت با عسل

عسل بر روی صورت؟ بله این شگفت انگیز است ؛ این را می توان به عنوان یک شستشوی صورت استفاده کرد (فقط 1-2 قاشق عسل خام را بر روی صورت خود بمالید و اجازه دهید تا یک یا دو دقیقه روی صورت بماند و سپس با یک دستمال گرم آن را پاک کنید)برای رفع جوش و شادابی پوست مفید است ؛ ولی چرا عسل؟ عسل خام (غیر پاستوریزه شده) دارای آنتی اکسیدان است که به مبارزه با چین و چروک و پیری پوست میپردازد در واقع، کلئوپاترا یک طرفدار بزرگ عسل بود و به طور منظم برای زیبایی از آن استفاده می کرد. عسل نیز یک ضد باکتری طبیعی است که از بروز آکنه جلوگیری می کند، تصفیه کننده (به آرامی منافذ ) و مرطوب کننده پوست نیز هست ؛ از خواص عسل برای پوست و زیبایی بگذریم و در این بخش از سلامت نمناک به معرفی چندین ماسک زیبایی پوست صورت با عسل خواهیم پرداخت.

8 دستورالعمل ماسک صورت عسل با ترکیب روغن های گیاهی:

1. متعادل کردن پوست با عسل و اسطوخودوس:

یک قاشق غذاخوری عسل خام یا عسل مانوکا (مقدار زیادی آنتی اکسیدان برای پوست) را با 2-3 قطره روغن اسطوخودوس مخلوط کنید. بگذارید 15-20 دقیقه روی صورت بماند. برای پاک کردن از دستمال مرطوب گرم استفاده کنید.

ماسک عسل مناسب برای پوست صورت

عسل و اسطوخودوس مناسب برای پوست

2. ماسک صورت شفاف با عسل و لیمو:

یک قاشق غذاخوری عسل خام یا عسل مانوکا را با 2-3 قطره اسانس لیمو مخلوط کنید. بگذارید 15-20 دقیقه روی صورت بماند. برای پاک کردن از دستمال مرطوب گرم استفاده کنید. مراقب باشید تا از تماس مستقیم با نور خورشید در عرض 24 ساعت بعد از استفاده از ماسک اجتناب شود، زیرا روغن لیمو حساس به نور خورشید است.

3. ماسک صورت آبرسان عسل با ماست:

یک قاشق غذا خوری عسل خام یا مانوکا، 2 قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید. بگذارید 15-20 دقیقه روی صورت بماند. برای پاک کردن از دستمال مرطوب گرم استفاده کنید.

ماسک عسل برای پوست

ماسک عسل با ماست برای صورت

4. ماسک صورت پاک کننده عسل و پچولی :

یک قاشق غذاخوری عسل خام یا مانوکا با 2-3 قطره اسانس پچوئلی مخلوط کنید. و بگذارید 15-20 دقیقه روی صورت بماند. برای پاک کردن از دستمال مرطوب گرم استفاده کنید.

5. ماسک مرطوب کننده عسل و آواکادو:

یک قاشق غذاخوری عسل خام یا عسل مانوکا و 1/2 آووکادو رسیده را مخلوط کنید. و بگذارید 15-20 دقیقه روی پوست بماند. برای پاک کردن از دستمال مرطوب گرم استفاده کنید.

رفع جوش صورت

آوواکادو و عسل ماسک مرطوب کننده پوست 

6. ماسک صورت تغذیه رسان عسل و جو دوسر:

یک قاشق غذا خوری عسل خام یا عسل مانوکا را با 2 قاشق غذاخوری از جو دوسر پخته شده مخلوط کنید . و بگذارید 15-20 دقیقه بماند. برای پاک کردن از دستمال مرطوب گرم استفاده کنید.

7. ماسک صورت لایه بردار عسل و جو دوسر:

یک قاشق غذاخوری عسل خام یا عسل مانوکا، را با1 قاشق غذاخوری جو دوسر مخلوط کنید (می توان از پودر جو دوسر استفاده کرد). و بگذارید 15-20 دقیقه بماند. برای پاک کردن از دستمال مرطوب گرم استفاده کنید.

عسل برای صورت

ماسک عسل و جودوسر مناسب برای پوست

8. ماسک عسل عادی صورت:

آیا یک ماسک ساده نیاز دارید؟ پس این ماسک را امتحان کنید.

فقط 1-2 قاشق غذا خوری عسل خام یا عسل مانوکا را روی صورت بگذارید و بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند.

برای پاک کردن از دستمال مرطوب گرم استفاده کنید. این فوق العاده مرطوب کننده است.

شما حتی می توانید ترکیب خود را با مواد تشکیل دهنده در آشپزخانه خود امتحان کنید.

 

8 ماسک عسل صورت برای زیبایی و از بین بردن جوش های صورت

4.255
این مطلب مفید بود ؟469
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ن
وبگردی