مسکن ملی

آغاز ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی در تهران

تاریخ انتشار : 24 اسفند 1398کد مطلب : 72743زمان مطالعه : 3 دقیقه
معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از آغاز ثبت نام گروه چهارم مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن در 4 استان دیگر خبر داد.

ثبت نام مسکن ملی در تهران

پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی:معاونت مسکن و ساختمان در اطلاعیه ای جزئیات و نحوه ثبت نام گروه چهارم مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن را که شامل استان های تهران، آذربایجان شرقی، قم و جنوب سیستان و بلوچستان است، اعلام کرد. 

بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان، متقاضیان گروه چهارم ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی در شهرهای دارای ظرفیت ثبت نام در استان های آذربایجان شرقی، سمنان، تهران، قم و جنوب سیستان و بلوچستان می توانند از ساعت 10 صبح امروز 24 اسفندماه تا ساعت 24 یکشنبه 25 اسفند نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند. 

همچنین با توجه به تمهیدات اندیشیده شده برای ثبت نام از طریق پیامک ضرورتی به حضور در کافی نت ها برای ثبت نام وجود ندارد. متقاضیان برای ثبت نام در طرح اقدام ملی صرفا می توانند از دو روش برای ثبت نام اقدام کنند که این روش ها شامل سامانه طرح اقدام ملی به نشانی tem.mrud.ir و یا سامانه پیامکی به سرشماره 300073640 است. 

معاونت مسکن و ساختمان تصریح کرده است:جهت رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا، آن دسته از متقاضیان استان های اعلام شده که به هر دلیل امکان استفاده از رایانه شخصی را در منزل ندارند می توانند از ساعت 10 صبح امروز 24 اسفند از طریق تلفن همراه شخصی خود و با ارسال پیامک کد ملی سرپرست خانوار (بدون هیچ حرف یا کلمه اضافه) به شماره پیامکی 300073640 نسبت به ثبت نام در طرح، اقدام کنند. 

خاطرنشان می شود که به پیامک هایی که به جز کدملی سرپرست خانوار، حاوی حرف یا کلمه دیگری باشند ترتیب اثر داده نخواهد شد. بدیهی است ثبت نام نهایی از متقاضیان که از طریق پیامک ثبت نام کرده اند پس از رفع بیماری کرونا و با اطلاع رسانی قبلی از طریق سامانه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir انجام خواهد پذیرفت. 

این معاونت همچنین توضیح داد:تمامی متقاضیان ثبت نام در مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن می توانند در مدت زمانی اعلام شده با مراجعه به سامانه یا ارسال پیامک بدون محدودیت در ظرفیت، ثبت نام کنند. همچنین، افرادی که در مرحله اول ثبت نام کرده و به عنوان متقاضی اولیه پیامک احراز شرایط را دریافت کرده اند چنانچه در بازه زمانی اعلام شده انصراف خود را در سامانه ثبت کرده باشند می توانند در این مرحله ثبت نام کنند. 

متقاضیانی که نسبت به عدم احراز شرایط در مرحله اول ثبت نام اعتراض کرده اند نیازی به ثبت نام مجدد نداشته و چنانچه حائز شرایط تشخیص داده شوند در فرآیند قبلی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن قرار می گیرند. 

معاونت مسکن و ساختمان همچنین تاکید کرده است:در صورت تامین زمین برای شهرهایی که در مرحله اول و دوم ثبت نام قرار نداشته اند، در مراحل بعدی ثبت نام انجام خواهد شد. 

اسامی شهرهای دارای ظرفیت در استان های گروه چهارم 

در استان سمنان برای شهرهای سمنان، دامغان، گرمسار، شهمیرزاد، مهدی شهر، آرادان، سرخه، شاهرود، مجن، کلاته خیج، بیارجمند، میامی، شهر جدید ایوانکی امکان ثبت نام فراهم است. 

در استان قم نیز در شهر جدید امیرکبیر در استان مرکزی امکان ثبت نام ایجاد شده است. برای استان آذربایجان شرقی نیز در شهر جدید سهند ثبت نام انجام می شود. 

در استان تهران نیز برای شهرهای شهریار، ورامین، پاکدشت، قرچک، اسلامشهر، پیشوا، دماوند، گیلان، آبسرد، شریف آباد، فیروزکوه، شهر جدید هشتگرد در استان البرز و شهر جدید ایوانکی امکان ثبت نام فراهم شده است. 

در جنوب استان سیستان و بلوچستان ثبت نام در شهرهای ایرانشهر، چابهار، کنارک، بزمان، محمدان، بمپور، نگور، بنت، اسپکه، نیک شهر، پیشین و سرباز انجام می شود.

انتهای پیام/م

آغاز ثبت نام مرحله دوم طرح اقدام ملی در تهران

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب : مسکن مهر
وبگردی