چاقی
چاقی و نداشتن تناسب اندام هزاران دلیل دارد که تقریبا اکثر آنها مربوط به تغذیه و عادات غذایی می شود اما در این مقاله نوری را به شما معرفی میکنیم که باعث چاقی میشود.

به هم خوردن تناسب اندام با قرار گرفتن در معرض این نور

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که گوشی موبایل و یا تبلت خود را در اتاق خوابتان شارژ می کنید ادامه مطلب تناسب اندام نمناک را از دست ندهید.
 دکتر سیمون کیلی محقق خواب و مسائل مربوط به آن می گوید:بسیاری از افراد با انجام رفتارهایی کاملا نا آگاهانه خود را در معرض اضافه وزن و خواب نا آرام قرار می دهند. شمار افرادی که از کمبود خواب رنج می برند در حال افزایش است و در نتیجه آن ایجاد مشکلات پوستی و به از بین رفتن تناسب اندام هم به طور گسترده تری برای افراد رخ می دهد.
 
مضرات نور موبایل

مضرات نور گوشی هنگام شارژ برای بدن

تاثیرات نور گوشی بر تناسب اندام 

تحقیقات نشان داده است که نور گوشی موبایل و تبلت در حال شارژ موجب ایجاد اختلال در خواب شده و یکی از دلایل ایجاد گرسنگی بیشتر و به دنبال آن به هم زدن تناسب اندام می شود. محققان افراد را در دو شرایط متفاوت با نور و بدون نور شارژ گوشی و تبلت قرار داده اند و به این نتیجه رسیده اند که افرادی که خواب را در اتاقی بدون نور شارژ گوشی موبایل و تبلت تجربه کرده اند کم تر از افرادی که در اتاقی با نور شارژ موبایل و تبلت به خواب می روند گرسنه می شوند و به اندازه مناسب تری غذا می خورند و در نتیجه کمتر در معرض چاقی قرار می گیرند.
ضررهای نور گوشی برای بدن

اثرات بد نور گوشی برای تناسب اندام

مضرات نور گوشی برای برای بدن

احساس گرسنگی 15 دقیقه بعد از خوابیدن در کنار این نور آغاز می شود و تا 2 ساعت هم ادامه دارد. این احساس گرسنگی باعث ابتلا به دیابت و اضافه وزن می شود در حالی که اگر عادات استراحت خود را به حالت سنتی و بدون وجود تکنولوژی در محیط اتاق خواب تبدیل کنیم خواب با کیفیت بالاتر و حس آرامش بیشتری را می توانیم تجربه کنیم.
 دیلی میل نوشت:
برای داشتن تناسب اندام باید محیط و اتاق خواب خود را از نورهای تولید شده توسط گوشی موبایل و تبلت دور کنید تا یک خواب با کیفیت داشته و از چاقی و دیابت در امان باشید.

 

نوری که تناسب اندام را به هم می زند

4.612
این مطلب مفید بود ؟111
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن
برچسب : تناسب اندام
وبگردی