میوه با پوست برای به دیابت
دیابت بیماری است که اگر کنترل نشود پیشروی کرده و خطرناک می شود بنابراین باید با رژیم غذایی مناسب و استفاده از مواد غذایی مفید به کنترل دیابت کمک شود.

فواید فوق العاده مصرف میوه جات با پوست برای افراد میتلا به دیابت

 

 دیابت یا همان بیماری قند نیز جز آن دسته از بیماری های است که باید با تمام قوا در برابرش ایستاد. چون این بیماری نه تنها به خودی خود مشکل زاست بلکه زمینه را برای ابتلا به بیماری های دیگری مانند بیماری های قلبی عروقی و غیره مهیا می سازد.

یک فوق تخصص غدد کودکان با اشاره به اینکه مصرف میوه ها با پوست می تواند موجب کاهش سرعت جذب قندخون شود، اظهار کرد:افرادی که به شیوه قدیمی از انسولین استفاده می کنند باید جهت پیشگیری از افت قند خون در اواسط صبحانه و ناهار، ناهار و شام یک میان وعده داشته باشند.

مصرف کربوهیدرات ها با نظر پزشک برای بیماران دیابت

مضرات مصرف کربوهیدرات برای افراد دیابتی

 

دکتر فرزانه روحانی با اشاره به اینکه افرادی که مبتلا به دیابت هستند می توانند با توجه به نظر پزشک تغذیه از کربوهیدرات پیچیده مانند نان، برنج و سیب زمینی استفاده کنند، گفت:افراد مبتلا به این بیماری بهتر است مانند هر فرد سالم دیگر از مصرف روغ های حیوانی، کره، خامه و مواد سرخ شده پرهیز و اغلب از روغن های گیاهی، شیر و ماست کم چرب استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه رژیم غذایی کودکان مبتلا به دیابت با کودکان سالم تفاوت عمده ای جز محدودیت در مصرف کربوهیدرات ساده ندارد، یادآورشد:مصرف پروتئین برای این بیماران هیچ محدودیتی ندارد و بهتراست از تمام گروه های غذایی استفاده کنند.

این فوق تخصص غدد کودکان تصریح کرد:مبتلایان به دیابت باید وعده های غذایی مرتب داشته باشند و تلاش کنند که حجم غذایی خود را در وعده های مختلف تقسیم کنند تا از افزایش حجم موادغذایی در یک وعده پرهیز شود.

خوردن میوه با پوست برای درمان دیابت مفید است

فواید مصرف میوه جات باپوستشان

روحانی با تاکید به اینکه دیابتی ها توصیه می شود بیشتر از نان سبوس دار مانند سنگک استفاده کنند، بیان کرد:مصرف میوه ها با پوست می تواند موجب کاهش سرعت جذب قند خون شود. بنابراین بهتر است افراد سبزیجات، کلم، کاهو، خیار و کرفس را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهند.

این فوق تخصص غدد کودکان در پایان با اشاره به اینکه افرادی که به شیوه قدیمی از انسولین استفاده می کنند باید جهت پیشگیری از افت قند خون در اواسط صبحانه و ناهار، ناهار و شام یک میان وعده داشته باشند، خاطرنشان کرد:بیمارانی که به روش جدید با قلم گلاژین و آسپارت درمان می شوند، آزادی بیشتری در رژیم غذایی خود دارند.

خوردن میوه با پوست برای مبتلایان به دیابت مفید است

4.520
این مطلب مفید بود ؟182
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از شهرخبر -/ ن.م
وبگردی