ماسک آب پنیر
ماسک آب پنیر خاصیت پاک کنندگی برای پوست صورت وگردن دارد و از آن در ساخت لوازم آرایشی نیز استفاده می کنند.

ماسک آب پنیر پاک کننده مناسب پوست صورت

معمولاً در زمان تولید ماست و یا پنیر خانگی همیشه مقدار زیادی آب پنیر تولید می شود و افراد غافل از اینکه بسیاری از گروه مواد آلی، معدنی و همچنین بسیاری از ویتامین های گروه ب در این ماده وجود دارد آن دور ریخته و با این کار از باقیمانده که در صد زیادی انواع اسید از جمله اسید لاکتیک و برخی پروتئین ها است را استفاده می کنند اما ما در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم آب پنیر علاوه بر خواص بی شمار برای سلامتی معجزه ای برای پوست صورت نیز به شمار می رود در ادامه شما را با تهیه ماسک آب پنیر برای پاک کنندگی صورت و گردن آشنا می کنیم .

پاک کردن پوست صورت با ماسک آب پنیر 

آب پنیر، ضدعفونی کننده و پاک کننده است و جایگاه خاصی در ساخت لوازم آرایشی طبیعی دارد .آب پنیر را دور نریزید ؛ آیا می دانید که آب پنیر، ضدعفونی کننده و پاک کننده است و جایگاه خاصی در ساخت لوازم آرایشی طبیعی دارد؟در ادامه شما را با تهیه ماسک پاک کننده صورت و گردن با آب پنیر و همینطور ماسکی برای ناخن ها آشنا می کنیم .

ماسک آب پنیر

با طرز تهیه ماسک آب پنیر برای پوست صورت آشنا شوید

مواد لازم :
آرد جو دوسر 4 قاشق سوپخوری سرصاف
آب پنیر 1 پیمانه ( 250 سی سی)
روغن آواکادو 1 قاشق سوپخوری
بادام آسیاب کرده 1 قاشق سوپخوری
روش تهیه :
آرد جودوسر را، با آب پنیر خوب مخلوط کنید و روغن آواکادو را به آن بیفزائید و خوب مخلوط نمائید. سپس بادام آسیاب کرده را اضافه کنید، آن را در ظرفی سربسته نگه دارید و موقع استفاده، کمی از آن را کف دست بریزید و به صورت و گردن بمالید و به مدت 5 دقیقه، به صورت چرخشی مالش دهید و سپس بشوئید .
زیبائی ناخن با آب پنیر
اگر ناخن های شما، به تازگی کدر و شکننده شده است، مواد زیر را مخلوط کنید و ناخن های خود را در آن قرار دهید !

ماسک آب پنیر

زیبایی صورت و ناخن با ماسک آب پنیر

مواد لازم :
آب آناناس تازه 4 قاشق سوپخوری پر
سرکه انگور 1 قاشق چایخوری
زرده تخم مرغ 1 عدد
روش تهیه ماسک ناخن
آب آناناس، سرکه انگور و زرده ی تخم مرغ را خوب مخلوط کنید. بعد ناخن ها را به مدت نیم ساعت در آن فرو ببرید و دقیقه ای دو بار این کار را تکرار کنید تا نتیجه ی درخشان آن را پس از 1 ماه ببینید .

طرز تهیه آب پنیر

یک لیتر شیر طبیعی را به مدت 20 دقیقه جوشانده و پس از این اجازه دهید تا کمی حرارت از دست داده و نسبتاً ولرم شود سپس یک استکان سرکه خرما ( توجه داشته باشید که می توان برای تهیه آب پنیر از سرکه انگور و حتی از آب لیمو نیز استفاده کرد، اما برای داشتن بهترین تاثیر از سرکه خرما استفاده کنید) را به شیر اضافه کرده و به مدت 1 الی 2 ساعت ظرف را کنار گذاشته تا شیر بریده و دلمه شود. شیر دلمه شده را داخل کیسه پارچه ای ریخته و آب حاصل از آن را که همان آب پنیر است را با این کار جدا کرده و در ظرفی برای مصرف نگهداری کنید .

دستور درست کردن ماسک آب پنیر برای زیبایی پوست صورت

3.812
این مطلب مفید بود ؟93
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
وبگردی