پریناز ایزدیار
امروز 8 شهریور همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی ست که در ادامه به معرفی آنها میپردازیم.

هنرمندان مشهور ایرانی که در 8 شهریور متولد یا درگذشتند

چهره های مشهور زیادی در روز 8 شهریور ماه متولد شده اند و همینطور در این روز چهره های زیادی را هم از دست داده ایم که در ادامه به معرفی برخی از این عزیزان می پردازیم.

پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار هشتم شهریور ماه سال 1364 در بابل متولد شد. 

پری ناز ایزدیار

او دارای مدرک لیسانس رشته گرافیک است و در سال 1385 برای بازی در فیلم سینمایی یک مرد، یک شهر در تست بازیگری قبول شد.

خانم ایزدیار با ایفای نقش در تله فیلم «ماه در سایه» در 1388 به کارگردانی سعید ابراهیمی فر، قدم به عرصهٔ تلویزیون گذاشت. فیلم های سینمایی ابد و یک روز، سرخپوست، متری شیش و نیم و سریال شهرزاد و جیران از مشهورترین کارهای این بانوی هنرمند می باشد. 

امیر تاجیک

امیر تاجیک خواننده مشهور کشورمان روز 8 شهریور 1347 در تهران متولد شد.

امیر تاجیک

امیر تاجیک فارغ‌التحصیل رشته مهندسی طراحی صنعتی است. از کارهای مطرح وی می توان به زیر آسمان شهر، آسمونه، یه مسجد، افتتاحیه جام جهانی کشتی و … اشاره نمود.

امیر تاجیک پس از مطرح شدن، آلبوم های زیر آسمون شهر و همکلاسی را منتشر کرد و پس از وقفه ای طولانی در سال 1391 آلبوم زندگی را روانه بازار کرد.

غلامرضا روحانی

سید غلامرضا روحانی شاعر و طنزپرداز برجسته کشورمان 8شهریور 1364 در هشتاد و هفت سالگی در تهران درگذشت.

غلامرضا روحانی

غلامرضا روحانی در بیست و یکم اردیبهشت 1276 در مشهد به دنیا آمد. پدرش میرزا سید شکرالله متخلص به آزادی و جدش میرزا سید محمد تفرشی متخلص به علی، از شاعران دوره قاجار بودند.

این هنرمند اشعار خود را در سال 1298 و در حالی که بیش از 22 سال از عمر وی نمی گذشت در جرائد و نشریات مختلف تهران از قبیل:گل زرد، امید، نسیم شمال، ناهید و توفیق منتشر کرد.

علی طباطبایی

علی طباطبایی بازیگر جوان سینما و  تلویزیون 8 شهریور ماه 1394 به علت ایست قلبی در منزل پدرش (تهران) درگذشت. 

درگذشت علی طباطبایی

سید علی طباطبایی متولد2 آبان 1362 بازیگر سینما و تلویزیون ایران بود. او فعالیت هنری خود را با نقش آفرینی در فیلم سالاد فصل در سال 1383 و به تهیه کنندگی پدرش سید کمال طباطبایی آغاز کرد و سپس در سریال های آشپزباشی، باجناق ها، قلب یخی و بچه های نسبتاً بد نیز بازی کرده بود.

پیکر وی روز سه شنبه 10 شهریور 1394 از مقابل درب منزل وی با حضور مردم و هنرمندان تشییع و در قطعه 231 بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

تولد چهره ها ، چهره هایی که در 8 شهریور متولد و درگذشته اند

4144
این مطلب مفید بود ؟11430
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف/ف
وبگردی