خوردن پنیر

تاثیر خوردن پنیر در تغییر شکل جمجمه

کد مطلب : 55398زمان مطالعه : 1 دقیقه
دانشمندان کانادایی در تحقیقات جدید خود اثبات کردند که خوردن پنیر در تغییر شکل جمجمه انسان تاثیر بسیار زیادی دارد.

خوردن پنیر شکل جمجمه را تغییر میدهد

صحبت های زیادی درباره فواید و مضرات خوردن پنیر وجود دارد اما جالب ترین نکته ای که تابحال درباره خوردن پنیر منتشر شده است ، تاثیر خوردن پنیر در تغییر شکل جمجمه است . دانشمندان در تحقیقات خود درباره این موضوع نظریه ای را ارائه دادند.

نقش خوردن پنیر در تغییر شکل جمجمه

محققان کانادایی مدعی شده اند که بر اساس تحقیقات جدیدشان معلوم شده مصرف پنیر اثر بسیار زیادی بر شکل و مورفولوژی جمجمه انسان داشته است.

طبق نتایج یک مطالعه جدید، اثر کشاورزی بر مورفولوژی جمجمه در جمعیت های که نرمترین غذا یعنی پنیر مصرف می کردند، بیشترین بوده است.

محققان از مجموعه های جهانی 559 کاسه سر و 534 آرواره فک تحتانی (استخوان جمجمه) متعلق به بیش از دویست جمعیت قبل از دوره صنعتی استفاده کردند تا از تاثیر رژیم غذایی بر شکل، نوع و اندازه جمجمه انسان در طول دوره گذار به کشاورزی مطلع شوند.

خوردن پنیر

تغییر شکل جمجمه با خوردن پنیر

آنها تغییرات کمتری در مورفولوژی جمجمه گروه های که غلات، لبنیات و یا هر دو غلات و مواد لبنی را مصرف کرده بودند، یافتند.
دیوید کاتز، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالگری کانادا، در این باره می گوید:«بیشترین تغییرات در مورفولوژی جمجمه در گروه های مصرف کننده محصولات لبنی مشاهده شد.»
محققان بر انجام مطالعات بیشتر برای یافتن علت این تغییر شکل در جمجمه تاکید دارند.

تاثیر خوردن پنیر در تغییر شکل جمجمه

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از مهر / م.ف
برچسب : فواید پنیر
وبگردی