کیک زنبوری
طعم عجیب و غریب ترین غذاها را در فروشگاه والمارت چین بچشید غذاهایی که به دلایل عجیب و شاید چندش آوری در این فروشگاه به فروش می رسد.

عجیب و غریب ترین غذاها

در این مقاله با چندش آورترین غذاهای چین را که بیشتر آنها از مشخصات عجیب و غریبی را دارا هستند آشنا می شوید،آمار نشان می دهد که یک خانواده آمریکایی به طور متوسط حدود 4000 دلار در سال از فروشگاه های زنجیره ای والمارت خرید می کند. این مقدار پول بسیار زیادی است؛ و حالا می بینید که فروشگاه والمارت در چین هم درآمد بسیار عظیمی دارد. اما چیزی در فروشگاه های والمارت چین وجود دارد که در هیچ فروشگاه والمارت دیگری وجود ندارد. اگر از بیرون ببینید فروشگاه های والمارت چین و آمریکا تفاوتی با هم ندارند. اما اگر وارد آن شوید، به دلایل عجیب و شاید چندش آوری به شدت تعجب می کنید. فروشگاه های والمارت چین یکی از زشت ترین فروشگاه ها در تاریخ والمارت هستند. در اینجا برخی از صحنه هایی را مشاهده می کنید که هنگام ورود به والمارت در چین با آن ها مواجه می شوید.

معرفی عجیب و غریب ترین غذاهای چین

مشتریان گوشت خامی که می خواهند را خودشان با دست خالی جدا می کنند

هیچ چیزی منزجر کننده تر از این نیست که دست یک میلیارد نفر گوشت شما را قبل از اینکه سر میز شامتان بیاید لمس کرده باشد. این ماجرای گوشتی است که در فروشگاه های والمارت چین فروخته می شود. هزاران مشتری هر روز اجازه دارند به این گوشت ها دست بزنند و گوشتتشان را انتخاب کنند و بردارند. از همه بدتر اینکه این گوشت ها در ظرف های بزرگی در فضای باز در کنار چیزهایی فروخته می شوند که ممکن است هیچ علاقه ای به آن ها نداشته باشید.

عجیب و غریب ترین غذاها

لاکپشت ها و قورباغه های زنده در کنار هم فروخته می شوند

برکه و ساحل تنها مکان هایی نیستند که در آن ها لاکپشت و قورباغه های زنده پیدا می کنید. شما می توانید به فروشگاه والمارت در چین سر بزنید و قورباغه و لاکپشت های زنده را ببینید. چینی ها به خوردن غذاهای عجیب و غریب مشهور هستند و مدیریت والمارت آنچه مشتریان دوست دارند را به آن ها ارائه دهند. برای ما قورباغه و لاکپشت زنده در سبد خرید چیز جالبی نیست و به ندرت آن ها را دوست داریم. اما این یکی از قفسه هایی است که هنگام خرید از این فروشگاه مجبورید از مقابل آن عبور کنید.

عجیب و غریب ترین غذاها

مشتریان می توانند به معنای واقعی کلمه در این فروشگاه ماهیگیری کنند

دیدن کسی با یک قلاب ماهیگیری در یک فروشگاه قطعا چیز عجیبی به نظر می رسد، اما یکی دیگر از مناظری است که در فروشگاه والمارت چین مشاهده می کنید. مشتریان اجازه دارند غذای دریایی خود را از یک مخزن بزرگ ماهیگیری کنند و حتی تجهیزات لازم برای این کار هم برایشان فراهم شده است. حیوانات دریایی این مخزن نیز به خوبی مراقبت و تغذیه می شوند. این موضوع به همان اندازه که عجیب است خنده دار هم هست.

عجیب و غریب ترین غذاها

کروکدیل های مرده در بخش گوشت های منجمد فروخته می شوند

طعم غذاهای چینی بسیار دورتر از آن چیزیست که همه ما تجربه کرده ایم. یکی از این غذاها گوشت کروکدیل است. در فروشگاه های والمارت چین کروکدیل ها در بخش گوشت های منجمد به فروش می رسند. اگر گوشت کروکدیل دوست ندارید این صحنه برایتان بسیار چندش آور خواهد بود. کروکدیل ها معمولا در قفسه ها چیده و با یخ پوشیده می شوند. درست در کنار آن ها ماهی ها قرار دارند.

عجیب و غریب ترین غذاها

برنج در ظرف های بزرگ سربازی فروخته می شود که مشتریان می توانند از آن برداشته و بو کنند

به نظر می رسد که هیچ سیاستی برای مدیریت مواد غذایی در والمارت چین وجود ندارد. علاوه بر اینکه دست زدن به گوشت آزاد است، هرکسی می تواند به برنج ها هم دست بزند، بو کرده و انتخاب کند. می توانید تصور کنید که چند بار باید این برنج را بشویید تا خیالتان راحت شود.

عجیب و غریب ترین غذاها

کوسه هم در این فروشگاه فروخته می شود

علاوه بر کروکدیل می توانید کوسه ها را هم در بخش گوشت های منجمد این فروشگاه ببینید. کوسه ها حیوانات مهربانی نیستند و دیدن آن ها به این شکل اصلا جالب نیست. اما از نظر چینی ها این یک بازاریابی عالی در والمارت است. این کوسه ها را هم هرکسی می تواند لمس کرده و کوسه موردنظر خود را انتخاب کند.

عجیب و غریب ترین غذاها

والمارت چین گوشت الاغ منجمد هم دارد

لیست غذاهای عجیب چین در بخش گوشت های منجمد تمامی ندارد. والمارت چین به مشتریان محترم خود گوشت الاغ می فروشد. ظاهرا میلیون ها الاغ هر سال در کشتارگاه های چین کشته می شوند. در سال 2011 حدود 2.4 میلیون الاغ کشته شدند. تعداد کسانی که گوشت الاغ می خورند خیلی زیاد نیست، اما بخش قابل توجهی از جمعیت چین را تشکیل می دهند.

عجیب و غریب ترین غذاها

این فروشگاه یکی از شلوغ ترین فروشگاه های والمارت جهان است

چین کشور بزرگی است و والمارت وقتی تصمیم گرفت فروشگاه های خود را در این کشور 1.3 میلیارد نفری باز کند آینده خوبی برای آن تصور می کرد. شلوغ بودن این فروشگاه از نظر سودآوری خبر خوبی است، اما با توجه به تعداد کم فروشگاه های والمارت در چین برای برای خریداران خبر بدی است. چین شلوغ ترین فروشگاه های والمارت جهان را دارد و مجبورید به ویژه در ساعات اوج و فصول خرید برای پیدا کردن قفسه و رسیدن به صندوق ها بجنگید.

عجیب و غریب ترین غذاها

می توانید آب پرتقال و روغن را با هم بخرید

والمارت پیشنهادها و کالاهای ارزانی در چین ارائه می دهد، یکی از پیشنهادهای عجیب این فروشگاه روغن ذرت و آب پرتقال است که باهم ارائه می شود. چینی ها این پیشنهادهای ترکیبی را دوست دارند و به سرعت قفسه ها را خالی می کنند، اما از این ایده در والمارت های آمریکا استقبال نشد.

عجیب و غریب ترین غذاها

قسمت های بسته بندی شده خزندگان

در فروشگاه های والمارت چین قسمت های مختلف هر نوع خزنده را به صورت بسته بندی شده و در اندازه های مختلف پیدا می کنید. کسانی که نمی توانند یک کروکدیل کامل بخرند به این قسمت می آیند و یک بسته سر، پا یا دم کروکدیل می خرند. این قسمت یکی از محبوب ترین بخش ها برای چینی هاست.

عجیب و غریب ترین غذاها

آزمایشگاه های سیار فروشگاه های والمارت

آزمایشگاه های سیاری در فروشگاه های والمارت چین وجود دارند که فروشگاه به فروشگاه می روند تا مواد غذایی را از نظر آلاینده ها که یکی از آن ها آفت کش ها هستند مورد بررسی قرار دهند.

عجیب و غریب ترین غذاها

اردک های پوست کنده در معرض دید

اردک مزه خوبی نزدیک به مرغ دارد، اما احتمالا دوست ندارید اردکی را خرید کنید که در فضای باز آویزان شده است. والمارت مجبور شد به خاطر فروش اردک های منقضی شده دو میلیون دلار در سال 2011 پرداخت کند. مجبورید برای پیدا کردن راه در میان جمعیت بجنگید، خدمت کردن به یک جمعیت یک میلیاردی می تواند ترسناک باشد. خریداران والمارت چینی با جنگیدن برای پیدا کردن راه در میان جمعیت و قفسه ها آشنا هستند. جنجال ها و شلوغی هنگام پیشنهادات ویژه و فصول تعطیل بیشتر می شود. باتوجه به نزدیکی بیش ازحد در این مکان فوق شلوغ و اینکه افراد چقدر در چنین شرایطی عرق می کنند می توانید تصور کنید که با چند نفر با لباس های خیس از عرق برخورد خواهید کرد.

عجیب و غریب ترین غذاهای چینی ها! + تصاویر

3139
این مطلب مفید بود ؟8455
برگرفته از برترینها - / ل
وبگردی