آیا میدانستید
آیا میدانستید اسب ها از صورت انسان ها میفهمند که ناراحت هستند یا خوشحال؟ در این بخش از نمناک با خواندن این مطالب جالب به افزایش اطلاعات عمومی خود کمک کنید.

آیا میدانستید های جالب و خواندنی

- آیا میدانستید چون درصد آب داخل عسل بسیار پایین هیچ میکروبی نمیتونه درون اون زندگی کنه .و برای همین عسل طبیعی هیچ وقت خراب نمیشه .

خراب نشدن عسل

هیچ میکروبی در عسل زندگی نمی کند

- آیا میدانید در سال 2014 فروشگاه زنجیره ای وال مارj در چین باید گوشت های الاغی رو که فروخته بود فراخوان میداد و پس میگرفت ، چون تست این گوشت ها نشون میداده که درصدی از این گوشت ها ، گوشت روباه بود.

فروش گوشن الاغ

فروش گوشت روباه به جای گوشت الاغ

- آیا میدانستید سیستم دفاعی بدن حداقل روزی یک سلول را که احتمالا به سرطان تبدیل خواهد شد را نابود میکنه .

نابودی سلول های سرطان

سیتم دفاعی بدن روزی یک سلول سرطان نابود می کند

- آیا میدانید شعله مشعل صلح هیروشیما در سال 1964 و به امید دنیایی بدون هیچ صلاح هسته ای روشن شد.و قرار شد تا زمانی که تمام صلاح های اتمی دنیا از بین برن روشن باقی بمونه.

- آیا میدانید مایکل جردن قبل از شهرت ودر ابتدا قصد داشت با آدیداس قرار داد ببنده .ولی اونا موافقت نکردند و گفتن قد مایکل جردن کوتاه و بعدش اون مجبور شد با نایک قرار داد ببنده و اکنون مارک جردن سالی 100 میلیون دلار برای نایک در آمد داره.که 3 میلیون دلارش به خود مایکل جردن میرسه.

مایکل جردن

درآمد 3 میلیون دلاری مایکل جردن برای نایک

- آیا میدانستید سه تیغه کردن ریش از زمان اسکندر مقدونی باب شد. چون اسکندر ریش کاملی نداشت.

سه تیغه کردن ریش

سه تیغه کردن ریش از زمان اسکندر مقدونی

- آیا میدانید یک مرد قهرمان بنام مایکل اورشد زمانی که دید خونه همسایشون در حال سوختن وارد خونه اونا شد و سگشونو نجات داد.ولی بعدن مشخص شد آتشی در کار نبوده ، بلکه تحت تاثیر ال اس دی دچار توهم شده بود.

- آیا میدانستید ستاره شناسان اعلام کردند که در سال 2022 یک سوپر نووا یا انفجار ستاره ای اتفاق میفته که ما میتونیم بدون هیچ تلسکوپی و با چشم غیر مصلح اون رو ببینیم.

انفجار ستاره ای

پیش بینی انفجار ستاره ای در سال 2022

- آیا میدانستید اسب های اهلی شده از حالات صورت انسان ها میفهمن که اونا ناراحت هستند یا خوشحال.

اسب های اهلی

اسب های اهلی حس و حال انسان ها را میفهمند

- آیا میدانستید لایه ازون کره زمین از بین بره فقط 6 دقیقه زیر آفتاب موندن میتونه منجر به سوختگی شدید بدن انسان بشه .

- آیا میدانید فوران یک آتش فشان در اندونزی در هفتاد هزار سال پیش نزدیک بود انسان ها رو منقرض کنه .چون بعد از این آتشفشان فقط 8800 نفر از انسان ها در زمین باقی ماندند.

- آیا میدانستید در سال 1985 شرکت کوکاکولا یکی از کارکنان خودش را اخراج کرد و دلیل این اخراج اشتغال همسر این مرد در شرکت پپسی کولا بود.

10 آیا میدانید جدید و بسیار شگفت انگیز اطلاعات عمومی سری دوم

4.1170
این مطلب مفید بود ؟14030
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ک.ک/ز.ت
وبگردی