درک خوشبختی
عوامل گوناگونی باعث می شوند که احساس خوشبختی در زمان های مختلف دچار تغییر شود اما درک حس خوشبختی تا حدودی ارادی و حاصل انتخاب خود ما است.

چرا تصور می کنیم تحقق خوشبختی و درک آن سخت است

شادی چیست ؟ یک وضعیت درونی احساسی و هیجانی مثبت است و یک هماهنگی بین دنیای فیزیکی و معنوی است که رخ می دهد. هنگامی که از زندگی اجتماعی، کار، خانواده خود لذت می بریم و به اندازه کافی زمان برای تنهایی و تجدید قوا اختصاص می دهیم ، برای هر یک از ما شادی چیزی متفاوت است ، تعریف شادی سخت تر از خود شاد بودن است. از آنجا که خوشبختی یک احساس است، نحوه ی تفکر، احساس و سبک زندگی است.
این چیزی نیست که ما بتوانیم درک کنیم، یک دستورالعمل داشته باشیم و فقط آن را بر همان اساس بسازیم. خوشبختی باید توسط خودمان کشف شود. چرا که تجربه ای است که می توانیم آن را درک کنیم، خودمان باشیم و قدردانی کنیم. اما چرا اینقدر سخت است که خوشحال باشیم؟ آیا این به این دلیل است که ما در لحظه زندگی نمی کنیم و در مورد گذشته نا امید می شویم یا نگران آینده هستیم؟ دلایل اصلی را در ادامه این بخش از نمناک بخوانید.
 
درک خوشبختی واقعی

چه چیزی باعث ناتوانی در درک حس خوشبختی می شود 

چرا خوشبختی واقعی را درک نمی کنیم

1- ما در گذشته یا آینده زندگی می کنیم :
همیشه چیزی ناامید کننده در مورد گذشته وجود دارد ، اشتباهات روز به روز بزرگتر می شوند و ما را از داخل می بلعند. آنها می توانند اراده مان را برای زندگی از بین ببرند، و دستیابی به آن را به چالش کشیده یا از بین ببرند. ما از آینده، از دست دادن و اشتباه می ترسیم. ترسها از اراده و انرژی ما برای زندگی می کاهند.
 
درک خوشبختی واقعی

در چه مواقعی احساس خوشبختی نمی کنیم 

2- ما در لحظه زندگی نمی کنیم :
اگر در لحظه زندگی نکنیم، نمی توانیم برآوردها و معجزات را متوجه شویم. و هرروز فقط شاهد از دست دادن فرصت ها و از دست دادن پتانسیل خواهیم بود.

چند علت اصلی ناتوانی در درک خوشبختی

3-ما عجولانه زندگی می کنیم :
وقتی ما عجولانه زندگی می کنیم. سعی می کنیم از دیروز فرار کنیم و آینده را تعقیب کنیم و آن را تا حد ممکن سریع پیش ببریم و از شکست ها و ناشناخته ها تصوری نداشته باشیم.
 
درک خوشبختی واقعی

ناتوانی در درک خوشبختی چه دلایلی دارد

4- ما فراموش می کنیم که قدردانی کنیم و سپاسگزار باشیم :
هنگامی که در وضعیت عجله ای پریشان هستیم، فراموش می کنیم که از آنچه که داشته، و داریم و خواهیم داشت سپاسگزار باشیم و نمی توانیم مثبت و با دیگران مهربان باشیم و قدردانی کنیم.

عواملی که باعث ناتوانی در درک خوشبختی می شوند

5- خودمان را با دیگران مقایسه می کنیم و آنچه را آنها دارند می خواهیم :
هنگامی که شروع به مقایسه زندگی خود با دیگران می کنیم، فکر می کنیم که با آنچه دیگران انجام می دهند و دارند خوشحال خواهیم شد، اما وقتی آن را بدست می آوریم، به ندرت درست است و غالبا، ناخوشایندی در پشت بسیاری از چیزها را که همسایه مان ممکن است داشته باشد نمی بینیم.
 
درک خوشبختی واقعی

7 دلیل که باعث می شود احساس شادی نکنیم

6- نمی دانیم که ما واقعا چه می خواهیم:
برای خوشحال بودن ،این نکته زندگی را درک کنید ، اگر ما زمان را برای درک آن نگذاریم و سعی کنیم با چیزی که دیگران انجام می دهند خوشبختی ما تحقق یابد، احساس خالی بودن و گم شدن می کنیم. نمی توانیم خوشحال باشیم یا به شادمانی دست پیدا کنیم، اگر ندانیم که به کجا باید برویم و هر لحظه دلمان برای چیز دیگری تنگ خواهد شد و از دست خواهیم داد.

7 علت مهم ناتوانی در درک خوشبختی

درک خوشبختی واقعی

 ناتوانی در درک خوشبختی به چند علت مهم

7- واقعیت را فراموش میکنیم :
گاهی اوقات، واقعیت انقدر ساده پنهان می شود که هر کسی آن را فراموش می کند و در فانتزی و دنیای مجازی لذت می برد ، با نگاهی واقعی به زندگی، اگر چیزی وجود دارد که می خواهیم تغییر دهیم و متفاوت باشیم، به دنبال آن خواهیم رفت. نه از مشکلات پنهان شوید و نه وانمود کنید همه چیز درست است اما دیدگاه واضحی را در جایی که در حال حاضر هستید و جایی که می خواهید باشید و آنچه می خواهیمد داشته باشید ؛ ما می توانیم یک رویای بزرگ داشته باشیم، اما بدون عمل، این فقط یک فانتزی است. گاهی متوجه می شویم که اولویت های ما بهم ریخته باید برای زندگی خودمان و برای دیگران تعادل پیدا کنیم.
آسانتر نیست که مسئولیت زندگی مان را بر عهده بگیریم و هر روز برای دیگران وقت نگذاریم تا به آنچه که ما می خواهیم برسیم و نیازهای خودمان را در مقام اول قرار دهیم؟برای ما دنیای درونی مان مهم تر است یا دنیای بیرونی؟
خوشبختی چیست ؟ این است که بدانیم که چه چیزی میخواهیم، مراحل مشخصی برای رسیدن به آن را درنظر بگیریم و هر روز با قدردانی و ایمان آن را در آغوش بگیریم. انتخاب کنیم تا این روز را به همان اندازه خوشحال و در لحظه باشید. توجه داشته باشید که چقدر خوشحال هستید و دلیلی برای از دست دادن شادی ندارید، اما خالص و رنگارنگ آن را بسازید.

دلایل ناتوانی در درک خوشبختی واقعی چیست ؟

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
برچسب : خوشبختی
وبگردی