طرح ترافیک

پیش پرداخت عوارض طرح ترافیک در سال 99 الزامی شد

تاریخ انتشار : 25 بهمن 1398کد مطلب : 1332زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: رانندگان در سال 99 ملزم به پیش پرداخت عوارض طرح ترافیک هستند.

پیش پرداخت عوارض طرح ترافیک

فارس:یوسف حجت سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد اجرای طرح ترافیک برای سال 99، اظهار داشت:به استثنای موضوع رزروی شدن و تغییر نرخ عوارض طرح ترافیک، تغییرات چندانی در طرح ترافیک نداریم و برای محدوده دوم یا طرح کاهش آلودگی هوا 15 روز تردد رایگان برای پلاک های غیرتهران و 20 روز تردد رایگان برای پلاک های تهران مشابه سال 98 خواهیم داشت.

 

وی افزود:همچنین در سال آینده شهروندان برای ورود به طرح ترافیک قبل از آن باید پیش پرداخت عوارض طرح را انجام دهند که در واقع همان مسأله رزروی شدن طرح است و برای پیشگیری از رزرو بی جا و بدون نیاز در صورت لغو کردن رزرو 20 درصد از مبلغ کل عوارض از رانندگان کسر می شود.

 

توافق پلیس راهور و شهرداری بر سر طرح ترافیک

 

سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه با پلیس راهور تهران در مورد طرح ترافیک به تفاهم و توافق رسیده ایم، گفت:مسأله رزروی شدن طرح ترافیک نظر پلیس راهور بوده است، البته برخی هنوز به این طرح انتقاد دارند و می گویند که باید طرح ترافیک بازنگری شود ولی دقیقاً مطرح نمی کنند که چه قسمت یا چه بخشی از طرح باید بازنگری شود.

 

حجت با اشاره به اینکه رأی دیوان عدالت اداری در مورد سقف استفاده از طرح ترافیک است، گفت:بر اساس رأی دیوان شهرداری موظف به رعایت سقف است و در صورتی که راننده ای اضافه بر سقف وارد طرح ترافیک شد هم جریمه و هم عوارض شامل آن نیست و فقط باید جریمه را بپردازد در غیر این صورت نیز احقاق حق از سوی شهروندان می تواند انجام گیرد.

 

آماده اجرای رأی دیوان عدالت هستیم

 

وی تأکید کرد:اگر راننده ای به خاطر عبور از سقف مجاز طرح ترافیک هم جریمه شد و هم عوارض پرداخت کرد شهرداری ملزم به برگرداندن آن است و ما آماده اجرای رأی دیوان عدالت اداری هستیم.

 

سرپرست معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه تردد در محدوده طرح ترافیک 4 درصد در سال 98 نسبت به سال 97 کمتر بوده است، گفت:در مورد اینکه در سال 97 شهروندان به علت تردد غیرقانونی در محدوده زوج و فرد هم توسط پلیس جریمه شده اند و هم پیامک اخذ عوارض شهرداری برای آنها ارسال شد رأی دیوان شامل آنها نیست چرا که این رأی تنها مربوط به سقف ورود به این محدوده است و رأی در این زمینه صادر نشده که بخواهیم طبق آن عمل کنیم.

انتهای پیام/م

 

 

پیش پرداخت عوارض طرح ترافیک در سال 99 الزامی شد

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
وبگردی