جنگل رقصان

رقص درختان در جنگل! + تصاویر

کد مطلب : 8606زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از مناظر عجیب در دنیا جنگلی است واقع در روسیه با درختان متفاوت و رقصان که به یکی از جاذبه های گردشکری این کشور تبدیل شده است. خیلی ها معتقدند عبور از کنار درختان به عمر انسان اضافه می کند.

 اگر شما علاقمند به دیدن پدیده های طبیعی عجیب و غریب هستید می توانید به دیدن جنگل رقصان یا جنگل مستی واقع در روسیه بروید. جنگلی عجیب با درخت های  کاج پیچ خورده رقصان ، در پارک ملی  Coronian Spit یکی از عجیب ترین پدیده های طبیعی بر روی زمین است و هر سال گردشگران زیادی را برای تماشای خود به کالینینگراد روسیه می کشاند.

این جنگل خارق العاده یک پارک ملی است که در دریای بالتیک قرار دارد. در این جنگل که یک پدیده طبیعی منحصر به فرد است تنه درختان طوری در خود پیچیده اند که گویی در حال رقص اند. حتی بعضی از تنه ها به شکل حلقوی در خود پیچیده اند.

جنگل رقصان

جنگل رقصان

به اعتقاد برخی از مردم این منطقه هر کس آرزویی بکند و از داخل یکی از این حلقه ها رد شود آرزویش برآورده می شود.

برخی دیگر نیز می گویند این حلقه ها مرزهای حریم های دارای انرژی مثبت و منفی هستند یعنی در یک سمت این حلقه ها انرژی مثبت در فضا جاریست و در سمت دیگر انرژی منفی و اگر شخصی از سمت دارای انرژی منفی وارد حلقه شده و از سمت دیگر خارج شود یک سال به عمرش اضافه می شود.

جنگل رقصان

جنگل رقصان

علت اصلی شکل گیری عجیب درختان این جنگل هنوز ناشناخته است اما فرضیه هایی در این زمینه وجود دارد حشرات یا بیدهایی که به مدت 5 تا 20 سال شاخه های کوچک درختان را مورد حمله قرار داده اند، جوانه های آسیب رسان و حتی جریان سرکش انرژی، اما این نظریه به طور گسترده پذیرفته شده است که جنگل رقصان توسط باد های قدرتمند  زمستانی که به درختان وزیده و موجب  تغییر شکل تنه این درختان شده است. 

جنگل رقصان

برای این شکل گیری عجیب درختان این منطقه افسانه ای وجود دارد. بارتی شاهزاده آلمانی که برای شکار به این منطقه آمده بود در حال تعقیب یک گوزن کوچک بود که آواز عجیبی شنید. او به محل صدا رفت و دختری را در حال نواختن چنگ دید.

اسم این دخترمسیحی پرادیسلاوا بود؛ شاهزاده به پرادیسلاوا پیشنهاد ازدواج داد ولی او پاسخ داد که فقط با یک مرد همکیش خود ازدواج می کند. بارتی هم پذیرفت که مسیحی شود به شرط اینکه دختر بتواند ثابت کند که خدای نامرئی که به او اعتقاد دارد قدرتمندتر از درختان این ناحیه است. پرادیسلاوا شروع به نواختن کرد تمام پرندگان خاموش شدند و درختان شروع به رقصیدن کردند. در این هنگام شاهزاده بازوبندش را از دستش بیرون آورد و آن را به نامزدش داد. و بدینسان در سال های دور در این منطقه جنگلی رقصان شکل گرفت.

جنگل رقصان

 

رقص درختان در جنگل! + تصاویر

4.321
این مطلب مفید بود ؟183
برگرفته از روزگارنو -/ف
وبگردی