غزل شاکری

غزل شاکری بازیگر نقش نقش گلناز + عکس

تاریخ انتشار : 10 شهریور 1396کد مطلب : 55725زمان مطالعه : 2 دقیقه
غزل شاکری که در فیلم شهرزاد ایفای نقش کرده بود همان بازیگر نقش گلنار در دهه 60 و دختر فرشته طائرپور است.

غزل شاکری بازیگر فیلم گلنار

 شخصیت گلنار یکی از نوستالژی هایی هست که بچه های دهه شصت به خوبی آن را به یاد دارند ، بازیگر نقش گلنار کسی نبود جز غزل شاکری.

غزل شاکری دختر فرشته طائرپور تهیه کننده، مدیر تولید، مجری طرح و فیلم نامه نویس است، خانم طائرپور در حال حاضر، مشاور امور مالیاتی خانه سینما می باشد. هنوز خبری در مورد ازدواج و متاهل بودن وی رسانه ای نشده است.

آیا میدونسین غزل شاکری که توی شهرزاد بازی کرده بود همون گلناره بچگیامونه؟

فیلم گلنار

غزل شاکری بازیگر شهرزاد

شهلا ریاحی

غزل شاکری بازیگر فیلم گلنار

خلاصه داستان فیلم گلنار :

گلنار با پدربزرگ و مادربزرگش زندگی می کند. روزی به کنار چشمه می رود تا آب بیاورد. باد دستمال آبی او را، که یادگار مادرش است، با خود می برد. گلنار در پی دستمال به جنگل می رود و راه را گم می کند و گرفتار خاله خرسه می شود. خرس ها او را برای انجام کارهای روزانه و پختن کلوچه پیش خود نگه می دارند. پدربزرگ و مادربزرگ به کمک اهالی به دنبال گلنار می گردند، اما او را نمی یابند. خاله قورباغه خود را به گلنار می رساند و با هم نقشه ای برای فرار می کشند…

گلنار فیلمی ایرانی محصول 1367 به کارگردانی کامبوزیا پرتوی است. این فیلم در جنگل های ساحل جوکندان شهرستان تالش فیلمبرداری شده است. این فیلم محصول خانه ادبیات و هنر کودکان و نوجوانان است.گلنار یک اثر موزون و موزیکال است ایجاد فضایی آهنگین در طبیعتی که نخستین ویژگیش سکون و سکوت است آن هم به شکلی باورپذیر و تعریف شده در ژانر کودک که کار آسانی نیست. البته کامبوزیا پرتوی و فرشته طائرپور به خوبی از عهده آن بر آمده اند.

ترانه های گلنار به شدت در خدمت اثر است و بر روی سکانس ها سنگینی نمی کند و شاید بتوان گفت این فیلم از معدود آثار موزیکال است که ترانه بخشی از فیلمنامه است و این امر نیز حکایت از تبحر دو چندان پرتوی در تلفیق فیلدهای متفاوت در ترکیبی واحد می کند. گلنار نمونه دیگری است از سال های پرفروغ سینمای کودک که حسرت را در تکراری مکرر به رخمان می کشد.

جوایز:
کاندیدای بهترین نمونه فیلم (آنونس) از هشتمین جشنواره فیلم فجر 1368
کاندیدای بهترین عکس فیلم از هشتمین جشنواره فیلم فجر 1368
وبسایت ایرانی دیتا این فیلم را با کیفیت بالا ولینک مستقیم و به صورت رایگان برای دانلود شما آماده کرده است. امید است مورد پسند و رضایت شما قرار گیرد.
بازیگران:شهلا ریاحی ، محرم بسیم ، اکبر دودکار ، غزل شاکری ، علیرضا رونقی …

غزل شاکری بازیگر نقش نقش گلناز + عکس

516
این مطلب مفید بود ؟160
برگرفته از آخرین خبر -/ح
برچسب : غزل شاکری
وبگردی