لاغری ژاپنی ها
ژاپنی ها لاغرترین مردم جهان شناخته شده اند و علت این تناسب اندام و لاغری زنان و مردان ژاپنی را می توان رژیم غذایی مناسب آن ها دانست.

چرا ژاپنی ها خوش فرم ترین مردمان جهان هستند ،علت لاغری ژاپنی ها

مردم ژاپن یک رکورد مطلق برای امید به زندگی دارند، علاوه بر این, آن ها به عنوان لاغرترین کشور دنیا در نظر گرفته می شوند, زیرا تنها 3 % ساکنانش از چاقی رنج می برند، نگرش ویژه آن ها نسبت به تغذیه نقش قابل توجهی در این وضعیت دارد.

سیستم تغذیه ای ویژه ای وجود دارد که توسط دولت توصیه می شود و بطور فعال در ژاپن مورد استفاده قرار می گیرد، این برنامه توسط چندین وزارتخانه توسعه داده شد و با نام " راهنمای غذایی ژاپنی " (پس از یک اسباب بازی ژاپنی محبوب) مشهور شد. سیستم غذایی ژاپنی ها چیست و چگونه رژیم غذایی خود را می سازند، ما در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک آماده ایم که این نتایج را با شما به اشتراک بگذاریم.

اصول تغذیه ای که مردمان ژاپن را به یکی از لاغرترین مردمان جهان تبدیل کرده است

به هیچ عنوان تصور نکنید که ژاپنی های لاغر با تناسب اندام بی نقص همه برنامه ی ورزشی سنگین و رژیم غذایی عجیبی دارند بلکه آنها در نهایت سادگی سالم زندگی می کنند و همین اولین و آخرین علت لاغری ژاپنی هاست پس با باور داشتن این اصول به ظاهر ساده و پیروی از انها هر کدام از ما میتوانیم تناسب اندام داشته باشیم درست مثل ژاپنی ها.

لاغری ژاپنی ها

کاهش وزن به همراه تکنیک ژاپنی

راز لاغری ژاپنی ها را بدانید

ویژگی اصلی " راهنمای غذایی ژاپنی " برتری کربوهیدرات بر مقادیر کم چربی است:

همچنین توصیه می شود که مقدار نمک, غذا های فراوری شده, شیرینی و نوشیدنی های حاوی مقدار زیادی شکر کاهش یابد.

تمام محصولات به چندین گروه تقسیم می شوند :

هر یک از آن ها میزان توصیه شده ای در روز دارند (میزان بخش ها به سن و جنسیت فرد بستگی دارد). اساس رژیم غذایی غلات و حبوبات و دانه ها است که به دنبال آن سبزیجات (تازه, فرآوری شده و در سوپ), گوشت و غذای ماهی نیز هستند.

میوه ها و فراورده های لبنی برای هر روز پیشنهاد می شوند:

نه تنها چیزی است که ما می خوریم بلکه چگونگی خوردن آن نیز مهم است، ژاپنی ها از خوردن غذاهایشان لذت می برند ، علاوه بر این, توصیه می شود که یک ریتم بهینه برای بدن خود پیدا کرده و آن را دنبال کنید و سعی کنید تقریباً هر روز سر زمان های مشخص و دقیقی غذا بخورید.

تغذیه ژاپنی ها

تغذیه و رژیم غذایی لاغری ژاپنی ها

لاغری ژاپنی ها با برنامه غذایی مناسب

رژیم غذایی بر روی محصولات محلی و فصلی مانند برنج یا ماهی به استثنای غذاهای بین المللی, متمرکز است :

هر وعده غذایی باید به خوبی متعادل باشد و شامل محصولاتی از چندین گروه غذایی است، همانطور که در ورزش و تناسب اندام نمناک گفته ایم برای مثال, یک ناهار مدرسه ای در ژاپن شامل برنج, گوشت یا ماهی, سوپ میسو, یک لیوان شیر و میوه است.

نگرش آگاهانه نسبت به تغذیه از دبستان شکل می گیرد:

ناهار جز جدایی ناپذیر آموزش است، در حین صرف ناهار, هیچ کس از بچه های مدرسه ای بیتشتر عجله ندارد و پس از پایان نهار بچه ها میزها را تمیز می کنند، داشتن وعده های غذایی متوسط و حفظ تعادل بین مقدار غذا و کالری مصرف شده مهم است، دومی با فعالیت های فیزیکی مختلفی محقق می شود.

مواد اولیه فقط تازه :

نگهداری غذای آماده برای مدت طولانی و از قبل پختن چیزی نیست که در ژاپن سالم تلقی شود، تمرکز همیشه بر روی محصولات تازه است.

رژیم لاغری ژاپنی ها

رمز و رازهای لاغری ژاپنی ها

راز طول عمر و لاغری زنان ژاپنی

علت عمر طولانی و سلامت خانم های ژاپنی استفاده آنها از مواد غذایی سالم و لاغری آنهاست . در ادامه ورزش و تناسب اندام نمناک راز لاغری خانم های ژاپنی را برای شما آورده ایم :

  • خانم های ژاپنی با اینکه خوردن شیرینی جات مثل شکلات ، آبنبات وبستنی را خیلی دوست دارند اما مراقب سلامتی شان هستند و زیاد شیرینی جات نمی خورند ویا به مقدار کم غذای شیرین مصرف می کنند .
  • ژاپنی ها به خوردن ماهی علاقه زیادی دارند و 10 درصد کل ماهی های دنیا رامصرف می کنند و غذای شنتی آنها ماهی کباب شده ، یک کاسه برنج ، سبزیجات پخته ، سوپ ، چای سبز ومیوه های خرد شده است .
  • مردم ژاپن به خصوص خانم های ژاپنی هرگز یک بشقاب پر غذا نمی خورند وهر غذایی را جدا سرو می کنند و بیشتر غذاهای آب پز وبخار پز مصرف می کنند.
  • مهمترین ومفصل ترین وعده غذایی آنها صبحانه است و صبحانه آنها مواد غذایی مانند چای سبز ، برنج بخار پز ، سوپ ، پنیر سویا ، پیازچه ، جلبک دریایی ، املت ویا یک تکه ماهی است.
  • دختران ژاپنی به انجام ورزش هایی مانند ،دوچرخه سواری ، پیاده رویوکوهنوردی علاقه دارند و ورزش روزانه جز ء برنامه اصلی آنهاست .

علت طول عمر مردم ژاپن

افزایش طول عمر و لاغری ژاپنی ها با ورزش

برای خوش فرم و متناسب بودن مثل ژاپنی ها

همانطور که می بینید, سیستم تغذیه ای مردم ژاپن شفاف و قابل درک است، ترجیحات خود را به محصولات تازه و ظرف های غذای ملی خود بدهید, مقدار چربی مصرفی و شیرینی را محدود کنید و مراقب هر چیزی که می خورید باشید، این قوانین علی رغم سادگی بسیار موثر هستند.

نتایج این پژوهش مورد تایید و حتی منتشر شده است، در طول این تحقیق, گروهی از دانشمندان ژاپنی به مدت چند سال در حال مطالعه عادات غذایی تقریباً مشابه ژاپنی داشتند، مشخص شد که میزان مرگ و میر در بین افرادی که از توصیه های غذایی رسمی پیروی می کنند 15% کم تر است.

 

راز اصلی لاغری زنان ژاپنی و تناسب اندام مردان ژاپنی

4.2151
این مطلب مفید بود ؟12724
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ز.ت
وبگردی