ترک سیگار

“ترک سیگار” با خوراکی های پیشنهادی متخصصان طب سنتی

کد مطلب : 15100تعداد نظرات : 5 نظرزمان مطالعه : 10 دقیقه
مصرف سیگار عوارض بسیار زیاد و جبران ناپذیری دارد، بنابراین اگر قصد “ترک سیگار” را دارید از روش های بسیار عالی و موثر استفاده نمایید.

تمام روش های موثر برای ترک سیگار ، توصیه های رفتاری تا نسخه های خوراکی

به گفته انجمن ریه آمریکا، مصرف دخانیات و قرار گرفتن در معرض دود، بیش از 480000 مورد مرگ و میر سالانه در ایالات متحده را رقم زده است اکثر مردم از مضرات متعدد ناشی از سیگار کشیدن آگاهی دارند و در عین حال مصرف دخانیات همچنان عامل اصلی مرگ و میر و بیماری های قابل پیشگیری در ایالات متحده است. ترک سیگار ،یک رویداد منحصر به فرد است که در یک روز رخ می دهد که در دوره ترک آن، شما سلامت خود و کیفیت و طول عمر خود، و همچنین زندگی کسانی که در اطراف شما هستند، را بهبود خواهید بخشید. برای ترک سیگار، شما نه تنها نیاز به تغییر رفتار و مقابله با علائم ترک نیکوتین دارید، بلکه باید راه های دیگری برای مدیریت حالات خود پیدا کنید با برنامه ی مناسب، می توانید از اعتیاد نیکوتین آزاد شوید و عادت خوبی را شروع کنید راههای که ما در این بخش از سلامت نمناک خواهیم گفت.

5 راه و قدم اول با ترک سیگار

1. آماده شدن برای روز ترک 

هنگامی که تصمیم گرفته اید که سیگار کشیدن را متوقف کنید، آمادگی آن را دارید، که تاریخ ترک را تعیین کنید. یک روز را انتخاب کنید، که در آینده خیلی دور نیست (به طوری که در این مدت نظر خود را عوض نکنید)، اما زمان کافی برای آماده شدن به خود بدهید.

راه ترک سیگار

ترک سیگار برروی تقویم

تاریخ ترک خود را انتخاب کنید، و آماده باشید تا در آن روز سیگار نکشید چند راه برای جلوگیری از سیگار وجود دارد، اما در نهایت، شما باید تصمیم بگیرید، که آیا می خواهید:بطور ناگهانی ترک کنید و یا تا زمان ترک خود، سیگار بکشید و سپس توقف کنید؟ ترک تدریجی باشد، و کاهش مصرف سیگار خود را به آرامی تا تاریخ ترک خود ادامه داده و سپس متوقف کنید؟ تحقیقاتی که در مقایسه با ترک ساده تر سیگار ،با کاهش مصرف سیگار مقایسه می شود، نشان می دهد که هیچ کدام از این موارد از سایرین سرعت ترک را افزایش نمی دهد، بنابراین بهترین روش مناسب خود را انتخاب کنید.

در اینجا، چند توصیه ارائه شده است :

در مورد تاریخ ترک خود به دوستان، خانواده و همکاران بگویید.

همه سیگارها را دور بریزید، تصمیم بگیرید که آیا شما "بوقلمون مزاج" هستید، یا بر سر عقیده خود می مانید سپس از جایگزینی نیکوتین (NRT) یا داروهای دیگر استفاده کنید.

اگر قصد دارید در یک گروه توقف مصرف سیگار ،برنامه ریزی کنید، هم اکنون ثبت نام کنید.

از جایگزین های خوراکی، مانند؛ آب نبات های سخت، آدامس بدون قند، تکه های هویج، قهوه ها، نی و خلال دندان ها استفاده کنید.

یک پشتیبان، مانند یک عضو خانواده که با موفقیت سیگار را کنار گذاشته تعیین کنید و خوشحال باشید که به شما کمک خواهد کرد.

از دوستان و افراد خانواده که جلوی شما سیگار می کشند، بخواهید که در اطراف شما سیگار نکشند.

اگر سعی کرده اید قبلاَ ترک کنید، فکر کنید که چه چیزی کار کرده و چه چیزی تاثیر نداشته است.

فعالیت های روزانه ، مانند صبحانه صبح، پایان دادن به غذا و نوشیدن قهوه - اغلب می تواند میل شما را به اشتباه به سمت سیگار بکشاند.

اما شکستن ارتباط میان این ماشه و سیگار کشیدن یک راه خوب برای کمک به شما برای مبارزه با خواست ذهنی شما برای سیگار کشیدن است.

روش ترک سیگار

در روز ترک تان:در کل سیگار نکشید.

مشغول باشید.

استفاده از NRT خود را آغاز کنید، اگر انتخاب کرده اید از یکی استفاده کنید.

در یک گروه ترک سیگار یا پیگیری طرح خودیاری، شرکت کنید.

آب بیشتر و آبمیوه بیشتری بنوشید.

از نوشیدن الکل یا اجتناب کنید.

از معاشرت با افراد سیگاری اجتناب و از شرایطی که شما تمایل به سیگار کشیدن پیدا می کنید، دوری نمایید.

شما تقریبا به طور قطع، چندین بار در طول روز احساس نیاز خود را به سیگار حس می کنید، اما این گذراست.

اقدامات زیر ممکن است به شما برای مبارزه با خواسته تان به سادگی کمک کند:

انقدر معطل کنید تا وسوسه سیگار از بین برود؛ تقاضای درونی سیگار اغلب به سراغ شما می آید و 3 تا 5 دقیقه ادامه می یابد.

تنفس عمیق نموده و آن را شمارش کنید؛ سه بار از طریق بینی خود به تنهایی نفس بکشید و از دهان هم سه مرتبه نفس بکشید.

ریه های خود را پر از هوای تازه تجسم کنید.

آب را کم کم و مدام بنوشید تا طلب سیگار را از بین ببرید.

کاری انجام دهید تا ذهن خودتان را از این موضوع منحرف کنید.

شاید به پیاده روی بروید به یاد داشته باشید، چهار Ds اغلب می تواند به شما کمک کند تا فراتر از خواست خود را به سمت روشنی ببرید.

بهترین روش ترک سیگار

2. از NRT استفاده کنید:

قطع و از سرگرفتن عادت یا سیگار کشیدن بدون کمک NRT، دارو یا درمان، راهی محبوب برای ترک سیگار است با این حال، تنها حدود 6 درصد از این نوع تلاش درجهت ترک موفق هستند.دست کم گرفتن این موضوع که به اندازه کافی وابستگی به نیکوتین قدرتمند است، آسان است.آدامس نیکوتین در یک بستهNRTs می تواند، به شما در مبارزه به عوارض ترک سیگار کمک کند.NRT می تواند باعث کاهش میل و علائم ترک شود که ممکن است تلاش شما برای ترک سیگار بیشتر موفق شود. NRT ها برای از بین بردن و پاکسازی عوارض سیگار در بدن شما طراحی شده و شما را با یک دوز کنترل شده از نیکوتین تامین می کند. در حالی که شما را از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی دیگر موجود در تنباکو، محافظت می کند.

NRT ترک سیگار ؛ اداره غذا و داروی آمریکا (FDA)، پنج نوع NRT را تایید کرده است:

 • چسب های پوستی
 • آدامس
 • دارویی
 • اسپری بینی (فقط نسخه)
 • استنشاقی (فقط نسخه)

اگر تصمیم گرفته اید که میزان NRT را پایین بیاورید، قبل از ترک سیگار، دوز خود را با متخصص مراقبت های بهداشتی در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که در حالی که احتمال بیشتری برای ترک سیگار با استفاده از NRT دارید، هدف این است که اعتیاد خود را به نیکوتین متوقف کنید، و نه فقط ترک سیگار اگر در هنگام استفاده از این محصولات ،دچار سرگیجه، ضعف، تهوع، استفراغ، ضربان قلب سریع یا غیر عادی، مشکلات دهان و یا تورم پوستی شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.

مصرف سیگار

3. داروهای غیر نیکوتین را در نظر بگیرید:

FDA دو داروی حاوی نیکوتین را برای کمک به ترک سیگاری ها تایید کرده است که عبارتند از بوپروپیون و وارنیکلین.قرص های سفید داخل ظرف، بوپروپیون و وارنیکلین داروهای غیر نیکوتین ،هستند که ممکن است به کاهش گرایش و علائم تمایل کمک کنند.اگر احساس می کنید که می خواهید یکی از این ها را امتحان کنید، تا به سیگار نکشیدن خود کمک کنید، مانند یک نسخه ی نیازمند تجویز، با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود تماس بگیرید. بوپروپین، بر روی مواد شیمیایی مغز اثر می کند که نقش مهمی در تقاضای نیکوتین ایفا می کند و تمایل و علائم گرفتن نیکوتین را کاهش می دهد.

بوپروپین ،به صورت قرص به مدت 12 هفته مصرف می شود، اما اگر در آن زمان سیگار کشیدید، می توانید از آن برای مدت 3 تا 6 ماه استفاده کنید، تا خطر ابتلا به سیگار کشیدن مجدد را کاهش دهد. وارنیکلین، با گیرنده های نیکوتین در مغز مواجه می شود که موجب کاهش لذت جنسی شما مصرف دخانیات می شود و علائم قطع نیکوتین را کاهش می دهد . وریناکلاین برای 12 هفته استفاده می شود اما دوباره اگر شما با موفقیت، عادت جدید را بشکنید، می توانید از دارو برای 12 هفته دیگر برای کاهش خطر ابتلا به عود مجدد استفاده کنید. خطرات مربوط به استفاده از این داروها ،عبارتند از:تغییرات رفتاری، خلق افسرده، پرخاشگری، رفتار عصبی، افکار ناامیدانه و اقدام به خودکشی.

4. دنبال حمایت رفتاری باشید:

وابستگی احساسی و فیزیکی شما به سیگار کشیدن، باعث می شود که پس از آن روز از نیکوتین دور شوید. برای ترک، شما باید با این وابستگی روبرو شوید تلاش برای ترک، مشاوره، موارد کمک به خود و خدمات پشتیبانی، می تواند به شما کمک کند تا از طریق این ها، زمان برای شما بگذرد. همانطور که علائم جسمی شما در طول زمان ترک، بهبود می یابد، بنابراین عواطف احساسی شما نیز بهتر خواهد شد.

گروهی از افراد در جلسات حمایت شرکت می کنند، چرا که گروه های مشاوره یا گروه های حمایت کننده، می توانند شانس خود را برای پایان دادن به سیگار کشیدن طولانی مدت افزایش دهند ؛ ترکیب دارو ، مانند NRT، بوپروپیون و وارنیکلین در کنار حمایت رفتاری، نشان داده شده است که احتمال افزایش طول مدت سیگار نکشیدن را تا 25 درصد بالا می برد.

حمایت رفتاری ،می تواند شامل اطلاعات کتبی و مشاوره به گروه های درمانی یا مشاوره های فردی فرد، تلفن و یا آنلاین باشد.موارد خود مراقبتی، به احتمال زیاد نرخ خاتمه یافته را در مقایسه با هرگونه حمایت در مجموع افزایش می دهند، اما در کل، مشاوره فردی، موثرترین روش رفتار است.

 عوارض مصرف سیگار

5. درمان های جایگزین را امتحان کنید؛

بعضی افراد درمان های جایگزین مفیدی، برای کمک به خود برای ترک سیگار را می یابند، اما در حال حاضر شواهد محکمی وجود ندارد ،که هیچ کدام از اینها شانس خود را در بازگشت به مصرف سیگار نداشته باشند، و در بعضی موارد این روش ها باعث می شود فرد بعد از ترک و برگشت، سیگار بیشتری استعمال کند.

برخی از روش های جایگزین کمک به شما ،برای جلوگیری از سیگار کشیدن ممکن است، عبارت باشند، از:

برخی نتایج پژوهشی امیدوار کننده ،در مبارزه با ترک سیگار 

 • فیلترها
 • بازدارنده های سیگار
 • نوار تنباکو و چسب های نیکوتین
 • نوشیدنی های نیکوتین دار، آبنبات چوبی، و مرطوب کننده های لب
 • هیپنوتیزم
 • طب سوزنی
 • درمان مغناطیسی
 • لیزر سرد
 • گیاهان و مکمل ها
 • یوگا، ذهن و مراقبه

درمان های خانگی و گیاهی ترک سیگار با نسخه های خوراکی طب سنتی

1. جو مناسب برای ترک سیگار

جو ، یک درمان سالم است که برای ترک سیگار استفاده می شود و یکی از بهترین داروهای خانگی برای ترک سیگار است. یک قاشق جو را بردارید و آن را در 2 فنجان آب جوشیده مخلوط کنید ، آن را برای یک شب بگذارید و سپس آن را صبح روز بعد برای 10 دقیقه جوشانده و سپس بخورید ؛ این ترکیب را بعد از هر وعده غذایی، بنوشید و از مصرف آن در شب اجتناب کنید. جو، به کاهش سموم مضر بدن کمک می کند، در حالی که میل به سیگار کشیدن را کاهش می دهد همچنین در کاهش علائم و عوارض ترک کمک می کند.

ترک کردن سیگار

2. ترک کردن سیگار با نوشیدن آب

نوشیدن آب زیاد، راه حلی تمام نشدنی برای درمان عادت به سیگار است آب ،همیشه در سم زدایی به بدن کمک خواهد کرد. هر گاه احساس می کنید میل به سیگار کشیدن دارید، یک لیوان آب بنوشید این نه تنها میل شما را کاهش می دهد، بلکه عوارض ترک را نیز کاهش می دهد.

آب نوشیدن

3. فلفل قرمز یک دارو طبیعی برای ترک سیگار

فلفل قرمز، همچنین یکی از بهترین داروهای طبیعی برای ترک سیگار است ، ادویه را در رژیم غذایی خود قرار دهید یا مقداری ادویه داشته باشید ،و در یک لیوان آب مخلوط کنید فلفل قرمز، کمک می کند تا حساسیت سیستم تنفسی به همه چیزهای اعتیاد آور مانند تنباکو و نیکوتین کاهش پیدا کند همچنین به کاهش میل به سیگار نیز کمک می کند.

فلفل قرمز

4. ترک سیگار با زنجبیل

یکی از رایج ترین علائم ترک سیگار، تهوع است که می تواند به راحتی با مصرف عصاره زنجبیل کاهش یابد.

مصرف زنجبیل

5. گُل لوبیلیا موثر در ترک سیگار

لوبیلیا ،همچنین در کاهش میل به مصرف سیگار مفید است این، به غلبه بر عوارض ترک مانند تهوع، تحریک پذیری، گرسنگی و تمرکز پایین کمک می کند.

6.ترک کردن سیگار با مولتی ویتامین ها

سیگار، باعث کمبود برخی مواد مغذی حیاتی در بدن ما می شود. این می تواند توسط مکمل های ویتامین A، C و E. دوباره تجدید شود همچنین در بروز علائم ترک سیگار کمک می کند ویتامین A، در درمان صفرای آسیب دیده مفید است در حالی که ویتامین E سلول های آسیب دیده به دلیل سیگار کشیدن را ترمیم می کند شما می توانید برای جبران کمبود ویتامین C در بدن ،آب پرتقال استفاده کنید.

ترک سیگار

7. مصرف تربچه برای ترک سیگار

این یکی دیگر از راه حل های قابل اعتماد برای ترک سیگار است تربچه را بچلانید و آب آن را بیرون بیاورید.کمی عسل را در آن مخلوط کرده و حداقل 2 بار در روز میل کنید.

مصرف تربچه

8. شربت شیرین بیان برای ترک سیگار

یکی از رایج ترین داروهای طبیعی برای خودداری از مصرف سیگار، هر زمان که بخواهید سیگار بکشید عصاره شیرین بیان بنوشید این جایگزین خوبی برای یک سیگار است.

9. عصاره دانه انگور برای رفع آسیب ریه

عصاره دانه انگور را برای رفع آسیب ریه ها که ناشی از سیگار کشیدن است، مصرف کنید.

انگور

10.ترک سیگار با آب انگور

محتوای اسیدی ،آب انگور به ترک نیکوتین از بدن کمک می کند، بنابراین هر روز در دورانی که آماده هستید تا سیگار را ترک کنید نوشیدن آب انگور توصیه می شود.

آب انگور

11.ترک کردن سیگار با زوفا (گیاه معطر مصری)

می تواند برای کاهش علائم ترک سیگار مانند اضطراب و هیستری موثر باشد همچنین، در برطرف کردن احتقان ریه مفید است.

12. جینسینگ از روش های عالی برای ترک سیگار

یک قاشق چای خوری پودر جینسینگ، را به صبحانه خود اضافه کنید، تا به کاهش میل به سیگار کمک کنید جینسنگ یک روش موثر برای جلوگیری از انتشار دوپامین است، که یکی از اجزای اصلی نیکوتین می باشد.

جیسینگ

13. ترک سیگار با سنبل الطیب 

سنبل الطیب، یکی از بهترین گیاهان برای کاهش علائم ترک سیگار، اضطراب، بی قراری و بی خوابی است.

14. عسل برای ترک سیگار

عسل، یک درمان عالی برای رسیدگی به فرآیند توقف سیگار کشیدن است عسل، حاوی ویتامین های مفید، آنزیم ها و پروتئین هایی است که به راحتی می توانند کمک کنند، عادت سیگار کشیدن در شما از بین برود.

مصرف عسل

15. سیگارهای گیاهی را امتحان کنید

شما همچنین می توانید سیگارهای گیاهی را که دارای 0٪ نیکوتین هستند، را امتحان کنید. آنها با گیاهانی مانند نعناع، دارچین، وانیل، بادرنجبویه، کاکل ذرت یا شبدر ساخته می شوند ، این سیگارها کاملا بدون نیکوتین هستند، اما همچنان همان الگوی دست و دهان و استنشاق را که سیگاری ها استفاده می کنند، شامل می شوند و تلاش می شود تا طعم ها و ترکیبات جدیدی داشته باشند. هرچند باید بعد مشورت با پزشک مصرف کنید.

ترک سیگار ، روش های فوق العاده برای ترک کردن سیگار

3.31046
این مطلب مفید بود ؟680366
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
برچسب : ترک سیگار
5 نظر به ثبت رسیده است
محمد1397-04-14
سلام من ۲۶سالمه و حدود3ساله که هر روز دست کم۱۰نخ سیگار میکشم واقعا نمی دونم چرا انجوری شدم حتی یادمه پوک اولی که به سیگار زدم باعث شد طول شبا سرفه کنم اما نمی دونم چرا برای بار دوم رفتم سراغش خلاصه الان که دارم اینا مینویسم صدای خس خس ریمو به وضوح میشنوم همین ریه ای که قبل از اینکه سیگاری بشم باهاش قهرمانی جودو میاوردم سیگار باعث شد ورزشما بزارم کنار حتی باعث شد با خانواده دعوام بشه یه بارم یادمه بوی سیگار میدادم رفتم تو مغازه فروشنده جلوی دماغشو گرفت ولی هیچ کدوم از اینا باعث نشد به ترک فکر کنم تا اینکه دو هفته پیش با دوستام تصمیم گرفتیم بریم کوه هنوز یک پنجم راه را نرفته بودم که افتادم روی زمین خیلی برام گرون تموم شد چون من تو دوران ورزشم هر جمعه از همین کوه میرفتم بالا اونم با اواز خون و کلی انرژی .دوهفتس که دیگه نمیکشم شبا هم میرم پارک یکم میدوم دارم خودمو اماده میکنم که برگردم به باشگاه با یاری خدای متعال
35244
پتروس1397-06-06
قدم اول کاهش تعداد.ابتدا حساب کنید چه تعداد سیگار در روز میکشید!بعد اینکه امار دستتون اومد. مثلا یک پاکت در روز.از تعداد اون کم کنید.برای اینکار سیگار نخی بگیرید.مثاا ۱۵ نخ در روز .دوم. محاسبه مالی.قطعا نتیجه کمی برایتان نگران کننده خواهد بود سوم.برید پارکی جایی بدودید وقتی نفستان میگیره و احساس درد میکنید قطعا یک تلنگری به شما خواهد زد.اگر فرزند کوچک دارید نگران سیگاری شدنش باشید و اینهم تلنگری دیگه.برای کاهش ضرر سیگار از سیگارهای کوچک و سبک استفاده نکنید زیرا باعث میشه تعداد بیشتری بکشید.سیگار کشیدن را به تعویق بیاندازید مثال بعد از خوردن غذا بلافاصله سیگار نکشید زیرا معده اسیدی میشه هر چند لذت بخشه.ولی بهترین روش ورزش کردنه
60157
پیمان1398-02-02
سلام من از سن ۱۸ سالگی سیگار میکشیدم و الان ۳۸ سالمه یعنی حدود ۲۰ سال یه زمانی به جایی رسیدم که اگر ساعت ۲ شب هم بود سیگار نداشتم کل تهران رو میگشتم تا پیدا کنم و بخرم از این متنی که مینویسم هنوز ۶ ماه رد نشده یه شب زمانی که خواب بودم احساس کردم دارم خفه میشم وقتی بلند شدم رنگم کبود بود با کلی دوا و دکتر اخر به این نتیجه رسیدیم که متاسفانه من دچار بیماری copd یا همان انسداد ریوی شدم و این زندگیرو خیلی برای من مشکل کرد البته هرچی کشیدم و میکشم خودم با خودم کردم ولی الان که نزدیک به ۶ ماه میشه دیگه سیگار نمیکشم از دارو استفاده میکنم و از سعی میکنم تو محیط الوده نباشم خدارو شکر بهترم دیگه حمله به من دست نمیده ولی خسارتی که به بدنم زدم شاید جبران نشه از تمام شما دوستان که این متن رو میخونین خواهش میکنم تا دیر نشده زودتر اقدام کنید شرایط من رو تجربه نکنید که بیماریهای تنفسی واقعاً خوب نیست به قول دکترم که میگه این بیماری نمیکشتت فقط روحت رو زجر میده و شما همش منتظر بهبود هستی و این انتظار خیلی بده به امید روزی که تمامی شرکتهای دخانیات تعطیل بشن و حتی یه ته سیگار روی زمین باقی نمونه یا علی
20617
سعید1398-11-23
سلام دوستان.من ۳۱ سالمه و از ۱۸ سالگی که سیگار کشیدن رو بصورت نخی و خیلی جسته گریخته شروع کردم تا الان که تقریبا روزی ۷ نخ میکشم.که خداروشکر الان یک هفته س گذاشتمش کنار.چند باری اقدام به ترک سیگار کردم ولی موفق نبودم.طولانی ترین ترک هم یک سال بود که دقیقا بعد از یکسال با یه نخ سیگار هوسی شروع شد و ادامه یافت.هفته پیش بخاطر سرفه های شدید و گلو درد به دکتر مراجعه کردم و بعد از معاینه گفت که گلوت‌مشکلی نداره و مشکل از ریه س،دکتر گفت هر چه زودتر یه فکری بکن و الا دفه بعد که بیای باید واست اسپری بنویسم.همین حرف باعث شد که از ترس بیماری،من سیگار رو ترک کنم.من تو خانواده ای زندگی میکنم که پدرم ۴۰ سال سیگار کشید و یکروز هم کمر به ترک اون بست که اتفاق خیلی خوبی توی خانواده بود،ولی پدرم چیزی رو از دست داده که دیگه هیچوقت نمیشه جبدانش کرد.بعضی وقتا اینقدر صدای خس خس گلوی پدرم آزار دهندس که تحملش واسه هممون سخته.با این شرایط اینا واسه من درس عبرت نشدن و من باز به سیگار کشیدن ادامه دادم.سیگار کشیدن باعث دوری من از خانواده و ترسِ از در آغوش کشیدن پدر و مادرم شده.سیگار کشیدن باعث شده که‌ من دوستایی داشته باشم که همشون سیگاری هستن.ولی به امید اراده ی محکمی که میخوام از خودم بسازم میخوام واسه همیشه ترکش کنم.واسه تغیر هیچوقت دیر نیست.از همین الان شروع کنیم.
994
Erik1399-07-06
سلام وقت بخیر
دوستان این راه کارها به نظرم هیچ تاثیری نداره
من ۱۳ سال سیگار کشیدم روزی یک پاکت میانگین ، بیمار شدم ، ریه ها به شدت تنگ شد ، آلرژی اود کرد و به خاطر مصرف سیگار تبدیل به آسم شد ، سیگار رو گذاشتم کنار رفتم سمت توتون سیگارپیچ ، بعد پیپ بعدش سیگارهای نازک ، خلاصه رفتم دکتر روانپزشک ۵ نوع قرص گذاشت ، رفتم دکتر ریه دیگری ، گفت ی قرص میدم از نیکوتین بیزار میشی ، ی روز همه چیز رو بدون بهانه دور انداختم ، سیگار قرص ، اسپری ، قرص اعصاب
دیگه تمام شد
خیللللللی دوس دارم سیگار بکشم ، ولی بلایی که سرم آورد ، عذابی که واسم درست کرد ، یکسال بیمار بودنی که به خاطرش سپری کردم به هیچ وجه ارزش یک کام گرفتن رو نداره
فکر کنید ، طرز کام گرفتن از سیگار به کلی یادم رفته
این خیلی زیباست واسم
دوباره سیگار خواهم کشید حتما ، اما چندین سال دیگه ، ریه هام کاملا ترمیم بشه ، هفته ای یک نخ استفاده خواهم کرد ، نه مثل زندگی های کارتون خواب ها ، روزی یک پاکت ، شیک و زیبا از نعمت ها ، در حد تعادل استفاده خواهم کرد.
1837
وبگردی