وای فای
اشعه های مضر امواج بخصوص امواج وای فای اثرات مخرب و جبران ناپذیری بر انسان و سایر موجودات زنده می گذارد.

قراردادن سیب زمینی کنار مودم وای فای برای جذب امواج

شاید شما هم این شایعه را در فضای مجازی خوانده ایدکه می گوید:کنار مودم وای فای سیب زمینی قرار دهید! این مانع به دلیل وجود آب و مواد غذایی شیمیایی در سیب زمینی، می تواند مثل بدن انسان سیگنال های رادیویی را به خود جذب کند.

امواج الکترومغناطیسی با طول موج های مختلف تقریبا همه اطراف ما را در برگرفته اند. پرتوهای الکترومغناطیس به کمک نوسان سازی در میدان های الکترومغناطیسی به راحتی از هوا و خلأ عبور می کنند. امواج الکترومغناطیسی حتی از موانعی مثل دیوارهای بتنی و سیمانی تا حدودی عبور می کنند و در همه فضای اطراف ما وجود دارند.

از طرفی جذب این امواج به کمک تقویت کننده، نوسان ساز و نصب آنتن های گیرنده ممکن است. در این میان سیب زمینی نمی تواند نقشی در جذب یا تقویت این امواج داشته باشد. راه حل مناسب برای تقویت این امواج در محیط های کوچک، قرار دادن دستگاه فرستنده در فضای مرکزی است تا امواج همه نقاط را به یک میزان پوشش دهند.

همچنین فرستنده باید جایی قرار داده شود که دیوارها مانعی برای انتشار امواج الکترومغناطیسی ایجاد نکنند. به همین ترتیب راه حل کاهش تاثیر امواج الکترومغناطیسی، استفاده محدود از آنهاست و با قرار دادن مانع نمی توان جلوی انتشار آنها را گرفت.

 وای فای

نقش سیب زمینی در جذب اشعه های مضر

سیب زمینی، کاکتوس و مواد طبیعی دیگر نقشی در جذب یا انتشار امواج الکترومغناطیسی ندارند. حدود یک سال پیش نیز در ستون شایعات غیرعلمی همین صفحه (27 تیر 95) به موضوعی مشابه در باره قرار دادن گلدان کاکتوس مقابل دستگاه های الکترونیکی پرداخته شده بود.

این شایعه حکایت از نقش گل کاکتوس در کم کردن امواج پارازیت دستگاه های الکترونیکی مجهز به سیستم وای فای داشت. کاکتوس به دلیل ذخیره کردن حجم آب بیشتر نسبت به گیاهان دیگر مورد توجه قرار گرفته و گفته شده بود، این حجم آب زیاد می تواند مانع عبور امواج الکترومغناطیسی شود، اما نتیجه استفاده از این ایده چیزی جز قربانی شدن این گیاه در مواجهه طولانی مدت با امواج الکترومغناطیسی نیست.

بهترین کار برای کاهش پارازیت امواج الکترومغناطیسی، قرار دادن منبع جایی دور از محل استراحت و ترجیحا خاموش کردن دستگاه در مواقع غیرضروری است. تأثیر مخرب امواج وای فای بر سلامت انسان از حوزه های پرمناقشه در پزشکی است و برخی مطالعات، اثرات منفی آن را تائید کرده است.

کاهش امواج وای فای با سیب زمینی؟!

4.749
این مطلب مفید بود ؟463
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از جام جم-/ ر
وبگردی