شهر ازگله
شهر ازگله در غرب استان کرمانشاه قرار دارد و یکی از شهرهای تابعه شهرستان ثلاث باباجانی به حساب می آید.

شهر ازگله مرکز زمین لرزه دیشب

شهر ازگله در غرب استان کرمانشاه قرار دارد و یکی از شهرهای تابعه شهرستان ثلاث باباجانی به حساب می آید. شهر ازگله در خرداد 1381 مرکز بخش باباجانی شهرستان پاوه بود. این تقسیمات کشوری در سال 1381 تغییر کرد. فاصله شهر ازگله تا مرکز استان کرمانشاه حدود 200 کیلومتر است. طبق آخرین سرمشاری در سال 95 جمعیت این شهرستان 1502 نفر است.

اقلیم

شهر ازگله در دوران پیش از انقلاب اسلامی ایران بخشی از شهرستان قصر شیرین بود اما با اغاز جنگ تحمیلی به طور کلی تخریب گردیدو همه سکنه آن به شهرهای کرمانشاه ، سرپل ذهاب ، جوانرود و غیره مهاجرت کردن از جمله روستا های مهم این بخش میتوان به روستای بانگار و اسپر اشاره کرد

شهر ازگله دارای آب وهوای معتدل مدیترانه ای می باشد که خصوصیات آب و هوای آن تابستان گرم وخشک و، هوای زمستان آن معتدل و بیشتر بارندگی در فصل زمستان صورت می گیرد.

شهر ازگله

زمین لرزه

به دنبال وقوع زلزله 7.3 ریشتری در روز یکشنبه بیست و یکم آبان ماه سال 1396 در شهر ازگله کرمانشاه، برخی از استان های غربی کشورمان لرزیدند که در پی آن تعدادی از هموطنانمان جان خود را از دست دادند و تعدادی نیز زخمی شده اند.

در شامگاه 21 آبان 1396ساعت 21:48:16 ، زمین لرزه ای به قدرت 7٫3 در مقیاس ریشتر این شهر را لرزاند. این شهر نزدیک ترین شهر به کانون زلزله (به فاصلهٔ 5 کیلومتر) بود. عمق زمین لرزه 11 کیلومتر بوده که به علت عمق کم و مدت زیاد، در کل منطقهٔ شمال غرب کشور تا ساکنان ساختمان های بلند در تهران این زمین لرزه را احساس کردند. [4] این زلزله در بغداد و کویت و شرق ترکیه و تبریز و ارومیه وخوزستان و ارمنستان هم احساس شد.

شهر ازگله در غرب استان کرمانشاه + عکس

512
این مطلب مفید بود ؟120
برگرفته از مشرق/ی
وبگردی