علی پروین

علی پروین: مسی را بهتر از رونالدو میدانم!

تاریخ انتشار : 21 آذر 1396کد مطلب : 61208زمان مطالعه : 5 دقیقه
علی پروین پیشکسوت پرسپولیس بعد از تعریف و تمجید از بازیکنان پرسپولیس اعلام کرد مسی را بیشتر از رونالدو قبول دارد.

نظر علی پروین درباره کریس رونالدو

علی پروین هنوز هم چهره ای ویژه است؛ اسطوره فوتبال ایران و پرسپولیس که با عشق و علاقه خاصی بازی های تیم محبوب خود را دنبال می کند.

علی پروین، اسطوره و پیشکسوت باشگاه پرسپولیس با اشاره به عملکرد جالب توجه این تیم در نیم فصل اول لیگ، سطح فنی شاگردان برانکو را بالاتر از لیگ ایران متصور شد و قهرمانی آنها را در لیگ هفدهم را یک اتفاق ویژه نامید.

علی پروین

علی پروین پیشکسوت پرسپولیس

با پیشکسوت خوش صحبت فوتبال دقایقی گپ زدیم که ماحصل آن را می توانید با همان ادبیات دوست داشتنی علی پروین بخوانید.

وی در مورد دیدار این تیم مقابل نفت آبادان که با برتری دو گله ی سرخپوشان به پایان رسید گفت:باید به پرسپولیس تبریک بگویم هم کادرفنی هم بازیکنان و مدیریت خسته نباشند. جای آقای طاهری هم خالی است خیلی برای این تیم زحمت کشید و آقای برانکو تیمی را درست کرده آدم کیف می کند بازی آن را نگاه می کند. ماشاءالله به این بچه ها. خسته نباشید به آنها می گوییم، خیلی عالی بودند و به امید خدا نیم فصل دوم هم همین طور ادامه داشته باشد. من همان بازی چهارم پنجم گفتم پرسپولیس امسال هم دوباره شخصیت قهرمانی دارد من فکر می کنم با هفت هشت امتیاز اختلاف و سه تا بازی مانده به اتمام لیگ قهرمان شود.

علی پروین در مورد عملکرد جالب توجه علی علیپور که این روزها به گلزن اول تیم تبدیل شده گفت:ماشاءالله به این علیپور باریکلا. البته جای طارمی هم خالی است اگر بود الان همزمان با آقای علیپور اقای گل بود. واقعا دارد قیامت می کند به قول معروف فرشاد پیوسی دارد گل می زند. به نظر من برای تیم ملی آقای کی روش به قول ماها یک نگاه خریداری به او بکند. او و مسلمان خیلی خوب هستند مسلمان دارد دوباره به روزهای اوجش برمی گردد. البته همه تیم خوب هستند . ماشاءالله به آن جلال حسینی اینقدر با وجود و با غیرت بازی می کند. همه بچه ها خوب هستند از گلر بگیر تا بیا جلو. حالا من اسم می برم ولی علیپور خیلی خوب است ان شاءالله همین طور ادامه داشته باشد تا امسال برای قهرمانی آسیا برویم.

عکس علی پروین

علی پروین پیشکسوت پرسپولیس

اسطوره شماره هفت پرسپولیس در واکنش به اینکه آیا تیم را در قواره قهرمانی آسیا می بیند گفت:چرا قهرمانی آسیا سخت باشد؟ تیم پرسپولیس الان چیزی را برای قهرمانی آسیا کم ندارد. بازی با الهلال یک اتفاق بود که این ها 4تا گل خوردند . اتفاقی بود که نمی دانم چه بود، حالا بازیکنان خسته بودند دیگر بگذریم . گذشته را رها کنید الان را بچسب.

پروین در مورد برنامه فشرده لیگ و شرایط تیم های باشگاه و تیم ملی و کارلوس کی روش نیز گفت:سازمان لیگ دارد مسابقات را خوب برگزار می کند. همین طوری اگر ادامه بدهند خوب است. البته یک طوری برنامه ریزی کنند آقای کی روش هم تیم ملی یکی -دوماه در اختیارش باشد تا 5-6 بازی گردن کلفت تدارکاتی خوب بکند. حالا ما دلمان خوش نباشد که فقط به جام جهانی برویم و هیچ کاری نتوانیم بکنیم.

وی در مورد قرعه ی ایران در جام جهانی و تقابل با قدرت هایی مثل اسپانیا و پرتغال گفت:همه تیم ها سخت شده است. الان می گویند قرعه اینطوری شده و آنطوری شده است. به نظر من همین مراکش از همه سخت تر است. باید بازی های تدارکاتی قوی برای تیم ملی در نظر بگیریم حداقل یک پله بالا بیاییم. کار سخت است اصلا فوتبال سخت است. مثلا تیم انتهای جدولی و بالای جدولی نداریم! تیم ملی باید خوب باشد. مثل پرسپولیس الان. استقلال هم بازی با سپاهان خوب شروع کرد تا انتها رفت. پرسپولیس تا داور سوت را می زند ما شاءالله با 5 بازیکن حمله می کنند. البته ما دل مان می خواهد استقلال هم مثل پرسپولیس شود که ان شاءالله می شود. هرگاه هم دو تیم استقلال وپرسپولیس قوی باشند تیم ملی ما هم قوی است.

علی پروین در مورد اختلافاتی که این روزها کارلوس کی روش با مسوولان فدراسیون پیدا کرده نیز گفت:اگر می خواهیم از گروه مان بالا برویم کی روش هر چه می خواهد در اختیارش قرار دهند، اگر هم می خواهیم اوت شویم که هیچ. باید فدراسیون بنشیند با کی روش مشکلات را حل کند هم تیم ملی هم پرسپولیس و هم استقلال خیلی خوب کار می کنند و توان انجام کارهای بزرگ را دارند.

علی پروین با اشاره به نیم فصلی که گذشت در مورد بازیکنان پرسپولیس نظرات جالبی دارد:در نیم فصل پارس جنوبی خیلی خوب کار کرد. تیم یکدستی که از لیگ دوم آمد و الان دوم جدول است. این نشان می دهد چه کار بزرگی کرده اند. باید به کادرفنی، بازیکنان و مدیریت این باشگاه تبریک گفت. اما در بین بازیکنان شاخص لیگ من علیپور را خیلی خوب دیدم. همه خوب هستند زیاد نمی توان اسم برد که خیلی خوب بوده ولی علیور در 15 تا بازی نشان داد خوب تمرین و کار می کند. زحمت می کشد و استفاده آن را هم می برد، مسلمان هم همین طور است.

پروین که در برهه ای مدیریت باشگاه را نیز برعهده داشت در خصوص تمدید قرارداد برانکو ایوانکوویچ نیز گفت:حتما باید با آقای برانکو تمدید کنند. مربی باشخصیت و کاربلد همه جوره باید از او حمایت کرد. هواداران هم اصلا اگر نباشند فوتبال اینطور رونق پیدا نمی کند. هواداران هستند که باعث رشد فوتبال شده اند و دم این هواداران گرم. کل ایران را می گویم از استقلال و پرسپولیس بگیر برو جلو.

اسطوره تکنیکی سرخپوشان در مورد اظهارنظر جنجالی کریس رونالدو در زمان دریافت جایزه بهترین بازیکن که خود را بهترین بازیکن تاریخ نامید گفت:خود رونالدو گفته من بهترین بازیکن تاریخ هستم؟! ولی من مسی را بیشتر از رونالدو قبول دارم. مسی، مارادونا و پله همه در زمان خودشان خیلی خوب بودند الان تو این موقعیت من مسی را بهتر از رونالدو می دانم حالا توپ طلا بگیرد یا نگیرد.

پروین در پایان خواست تا حمایت لازم از وحید شمسایی صورت گیرد تا افتخار آقای گلی فوتسال جهان همچنان در ایران باقی بماند:من نمی دانم چرا شمسایی را برای بازی تدارکاتی برای تیم ملی فوتسال آماده نمی کنند تا رکوردش بالا برود؟ چه مشکلی دارد؟ مگر قتل کرده است؟ افتخار مملکت است و 5-10 بازی دوستانه بگذارند این کار انجام شود. الان طرف مقابل شمسایی دارد همین کار می کند تا رکورد شمسایی را بگیرد ما هم باید کمک کنیم شمسایی در بازی های دوستانه و نه رسمی بتواند با بازی کردن و گلزنی رکوردش را حفظ کند مگر چه گناهی کرده که با او چنین رفتاری می کنند؟ اگر خلافکار است چرا در لیگ بازی و مربیگری می کند؟ باید به فکر افتخار مملکت باشیم.

علی پروین: مسی را بهتر از رونالدو میدانم!

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از ایلنا - /ح
وبگردی