تست کرونا

تست کرونای دونده ایرانی مثبت شد

تاریخ انتشار : 4 مرداد 1400کد مطلب : 6707زمان مطالعه : 2 دقیقه
تست کرونای مهدی پیرجهان دونده المپیکی ایران مثبت شد و بدین ترتیب این دونده نتوانست همراه سایر دوومیدانی کاران ایرانی به المپیک اعزام شود.

تست کرونای دونده المپیکی ایران مثبت شد و بدین ترتیب این دونده نتوانست همراه سایر دوومیدانی کاران ایرانی به المپیک اعزام شود.

در حالی که دوومیدانی کاران ایرانی برای شرکت در المپیک توکیو شب گذشته ایران را به مقصد ژاپن ترک کردند، اما غیبت یک ورزشکار ایرانی در این بین به چشم خورد.

مهدی پیرجهان دونده کشورمان در آستانه اعزام با تست کرونای مثبت مواجه شد و به همین خاطر از همراهی سایر دوومیدانی کاران المپیکی ایران باز ماند.

احسان حدادی، حسن تفتیان و فرزانه فصیحی نمایندگان دوومیدانی در ایران در المپیک توکیو هستند.

این در حالی است که در دو روز آینده قرار است باز هم از پیرجهان تست گرفته شود و در صورت منفی شدن تست او شاید شانس اعزام به توکیو را داشته باشد.

پیرجهان المپیک را از دست داد
سرپرست گروه اعزامی پزشکی به المپیک 2020 توکیو توضیحاتی را در مورد مثبت شدن تست کرونای دونده ایرانی ارائه داد.

ایرنا:اشکان اردیبهشت سرپرست گروه نخست اعزامی پزشکی به المپیک 2020 توکیو، در این باره اظهار کرد:برای تمامی ورزشکاران و سایر اعضای کاروان اعزامی به المپیک 2020 توکیو قبل از اعزام 3 تست کووید 19 به تاریخ های 10 روز ، 72 ساعت و 24 ساعت قبل از اعزام در نظر گرفته شده بود در خصوص مهدی پیرجهان دونده ارزنده کشورمان دو تست اول وی منفی اما متاسفانه تست سوم مثبت اعلام شد با توجه به اینکه نظر کمیته ملی المپیک و فدراسیون پزشکی ورزشی بر آن بود که حقی از این ورزشکار ضایع نشود تصمیم بر آن شد تا تست سوم دوباره تکرار شود.

وی ادامه داد:متاسفانه پس از تکرار نیز نتیجه باز هم مثبت اعلام شد و با توجه به قوانین میزبان بازی ها و قوانین المپیک و شرکت های هواپیمایی عملاً امکان اعزام مهدی پیرجهان به توکیو وجود نداشت و متاسفانه این قهرمان ارزنده از حضور در المپیک منع شد چرا که قوانین برگزار کنندگان این را ایجاب می کند.

احسان حدادی، حسن تفتیان و فرزانه فصیحی دیگر نمایندگان دوومیدانی ایران در المپیک هستند.

انتهای پیام/م

 

تست کرونای دونده ایرانی مثبت شد

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی