استامینوفن
خطرات و عوارض مصرف استامینوفن به قدری جدی است که اگر تا به حال بی پروا آنرا مصرف می کردید شاید بعد از خواندن این مطلب هرگز به سراغش نروید.

مصرف بی رویه استامینوفن سرطان را در پی دارد!!!

 

پزشکان بر این باورند :حیرت آور است که چگونه استامینوفن بوفور در کشور تولید و تا دور ترین نقاط بین مردم توزیع و مصرف می شود، به طوری که اطبا نیز به محض بروز یک تب هم قرص استامینوفن به بیمار می دهند، در حالی که نمی دانند این دارو چه عوراض سوئی خواهد داشت.

استامینوفن به خاطر سمیت مستقیمی که برای کبد دارد زمینه ساز هپاتیت و سرطان کبد و عوارض دیگر می شود و این یک امر نگران کننده است که با این حال مردم بومی از طریق تجویز اطبا یادگرفته اند که به محض بروز یک تب قرص استامینوفن به بیمار بدهند غافل از اینکه چه عوراض سوئی خواهد داشت.

آب میوه ها می توانند نقش استامینوفن را برای درمان درد ایفا کنند. آب میوه ها علاوه بر اینکه ضد تب می باشند، در کنار داروهای دیگر گیاهی ضدسرماخوردگی نه تنها علیه بیماری وارد عمل می شوند بلکه سرشار از ویتامین های مفید بوده و کمبود آب بدن ناشی از تب را نیز به بهترین وجه جبران می کنند و با افزودن عرق بید در خاصیت ضدتب قوی تر خواهد شد.

مسکن

استامینوفن و مضرات مصرف بیش از حد آن

یک نسخه ی سنتی

از این به بعد بجای مصرف استامینوفن آب هندوانه، آب سیب، آب لیموشیرین را با هم مخلوط کنید و روزی 3 استکان تا 3 لیوان مصرف کنید و قوی‏ تر اگر می ‏خواهید جوشانده یا عرق پوست بید را به آن اضافه نمائیدو مطمئن باشید در صورتی که شکم بیمار روان بوده و یبوستی در کار نباشد، تب به کلی قطع می ‏شود و فواید زیادی نیز نصیب او می ‏گردد و البته داروهای ضد عفونت گیاهی را هم باید به کودک داد که عامل تب نیز از بین برود.

گفتنی است  از آنجا که برخی از لیمو شیرین ها پس از جدا شدن از پوست تلخ شده و مزه شربت را ناگوار می سازد بهتر است همان موقع که بیمار قصد نوشیدن شربت را دارد لیمو شیرین اضافه شود تا قبل از تلخ شدن تناول شده باشد در ضمن اینکه ناگفته نماند تلخی لیموشیرین خود ضد تب و ضد عفونی کننده است.

 

 

آیا مصرف استامینوفن سرطان زا است؟

4.226
این مطلب مفید بود ؟224
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از نامه نیوز / ن
برچسب : استامینوفن
وبگردی