رنگ كردن كابينت
یکی از ارزان ترین ایده های تغییر دکوراسیون آشپزخانه رنگ کردن کابینت ها و تغییر رنگ ام دی اف و چوب است که در دنیای مد نمناک روش ساده و صحیح آن را خواهیم گفت.

چرا باید کابینت های چوبی آشپزخانه را رنگ کنیم ؟

اگر کابینت های خانه شما مایه نفرت شما باشند و می خواهید آنرا تغییر دهید و بودجه کافی ندارید می توانید آنها را رنگ کنید . رنگ کردن کابینت های آشپزخانه یکی از مقرون به صرفه ترین راه ها برای نو کردن آنها می باشد ولی برای رنگ کردن باید برخی کارها را انجام دهید تا این کار به بهترین نحو انجام شود . در این مقاله از نمناک ما به شما نکته هایی را بیان خواهیم کرد که می توانند در انجام این کار به شما کمک کنند و باید تمام آین نکات را در نظر بگیرید .
رنگ کردن کابینت چوبی

روشی ارزان و ساده برای رنگ کردن کابینت چوبی 

قبل از رنگ آمیزی و شروع به رنگ کردن کابینت های چوبی آشپزخانه

قبل از اینکه تصمیم به رنگ آمیزی کنید ، نگاه کامل و عمیق به کابینت هایتان بکنید . اگر سطح کابینت هایتان صاف باشد ، تنها به رنگ آمیزی نیاز دارند و اگر سطح کابینت هایتان پوست پوست شده باشند (یک یا دو عدد از کابینت ها)، در این صورت می توانید این تعداد اندک را سفارش دهید و آن ها را جایگزین نمایید و دیگر کابینت ها را رنگ کنید .
سفارش دادن کابینت های پوست پوست شده ، یکی از آسانترین و بهترین راه ها برای نو نورا کردن کابینت ها می باشد و برای دیگر کابینت ها اگر امکانش باشد خودتان رنگ کنید و یا اگر نتوانستید می توانید یک نقاش را برای اتمام این کار استخدام کنید . با این حال اگر کابینت های شما بسیار قدیمی باشند ، شما نمی توانید از پس آنها بر بیایید و باید آنها را یک شخص ماهر انجام دهد . اگر بودجه شما برای جایگزین کردن کابینت ها کافی باشد ، می توانید کابینت هایی با طراحی ساده سفارش دهید و دیگر این مشکلات را نداشته باشید .
رنگ کردن کابینت چوبی

رنگ کردن کابینت چوبی ام دی اف آشپزخانه 

آماده سازی کابینت های آشپزخانه برای رنگ کردن

پس از نگاه مختصر و عمیق به کابینت ها ، کابینت هایی که نیاز به رنگ آمیزی دارند را اگر خودتان می خواهید رنگ کنید ، شروع به رنگامیزی کنید و اگر خودتان نمی توانید رنگامیزی نمایید ، کابینت هایتان را به شرکت های مخصوص رنگامیزی کابینت بسپارید و با هزینه مناسب آنها را رنگامیزی نمایند .
پس از ارزیابی وضعیت کابینت ها ، اینک زمان حذف اتصالات بین کابینت ها می باشد و باید آنها را کاملا از کابینت جدا کنید و در نهایت پروژه شما تکمیل می شود و فقط رنگامیزی آن باقی می ماند .
رنگ کردن کابینت چوبی
 
قبل از شروع رنگامیزی ، اطمینان حاصل کنید که فضایی کافی برای اجرا پروژه داشته باشید تا مشکلی برای دیگر قسمت های خانه ایجاد نشود . همچنین اگر خودتان رنگامیزی کابینت ها را بر عهده گرفته اید ، باید از پوشاک مناسب استفاده کنید (برای مثال از لباس های کهنه استفاده نمایید) . قبل از رنگامیزی ، پس از تعیین قسمتی برای رنگامیزی ، قسمتی را که برای نگامیزی در نظر گرفته اید را ابتدا کاملا تمییز کنید تا ذره ایی گرد و غبار در کف آن بخش نباشد . 
 

سنباده زدن کابینت ها کار مهم قبل از رنگ کردن آنهاست

اگر خودتان می خواهید وظیفه رنگامیزی کابینت هارا در دست بگیرید ، ابتدا قبل از انجام هرکاری ، برای اینکه کابنت ها به بهترین نحو رنگامیزی شوند ، باید آنها را با سنباده کاملا صاف و یک دست نمایید تا در هنگام رنگ زدن کابینت ها مشکلی ایجاد نشود و رنگ کاملا روی کابینت بنشیند .
برای سنباده زدن ، می توانید تعدادی سنباده نو و تازه مستطیلی شکل را تهیه نمایید و از گوشه های کابینت شروع به سنباده زدن نمایید و پس از سنباده زدن کاملا تکه های رنگ کنده شده را با ابر تمیز کنید و هیچ تکه رنگ باقی نماند .
 
رنگ کردن کابینت چوبی

مراحل اولیه برای رنگ کردن کابینت چوبی آشپزخانه

آموزش مرحله اصلی رنگامیزی و رنگ کردن کابینت های چوبی آشپزخانه

اکنون تمام کاهایی که باید قبل از رنگامیزی انجام می داید را انجام داده اید و باید در این مرحله شروع به رنگامیزی نمایید . برای انتخاب رنگ ما به شما پیشنهاد می دهیم که از رنگ های مدرن استفاده نمایید و تنوع رنگی در میان این نوع رنگ ها زیاد است و لازم به ذکر است که قبل از انتخاب رنگ به این نکته توجه نمایید رنگی که انتخاب می نمایید با دیگر وسایل آشپزخانه هماهنگ باشد و بایکدیگر متفاوت نباشند . انتخاب رنگ نیز به بودجه شما بستگی دارد و با مراجعه با بخش دکوراسیون آشپزخانه در دنیای مد نمناک با طراحی ها و سبک های مختلف آشنا خواهید شد .
 

انواع رنگهای مناسب برای رنگ کردن کابینت ام دی اف 

رنگ گچ :
این نوع رنگ بسیار ساده است و کار کردن با ان بسیار اسان است و قبل از استفاده کمی باید کابینت ها را سنباده بزنید و نیازی به سنباده کامل ندارند و سنباده جزیی کافیست .
همچنین برای استفاده از این نوع رنگ شما نیاز به یک قلم مو نیاز دارید .
 
اسپری رنگ :
این نوع رنگ دارای طیف گسترده ایی از رنگ ها می باشد و شما می توانید از انواع مان ، براق و .. این نوع رنگ خریداری نمایید و روی کابینت ها اعمال نمایید . برای استفاده از این رنگ شما نیازی به قلم مو ندارید ولی به فضایی گسترده با محفظه تهویه نیاز دارید .
 
رنگ آکریلیک :
رنگ های آکریلیک امروزه برای مجموعه وسیعی از وسایلی که رنگ می شوند استفاده می شود و یک نوع ایده ال است . برای رنگامیزی این نوع رنگ شما نیاز به یک غلتک رنگ دارید و برای استفاده از این نوع قلم باید ابتدا کاملا آنرا تمیز کنید و سپس با رنگ آغشته نمایید و سپس بر روی کابینت قرار دهید . ما به شما استفاده از رنگ آکریلیک براق را پیشنهاد می کنیم چرا که می توانند باعث مدرن شدن آشپزخانه تان شوند .
رنگ کردن کابینت چوبی

رنگ کردن کابینت چوبی با رنگهای مناسب ام دی اف

رنگ لعاب مبتنی برآب :
به دلیل فرمول ژل برای این نوع رنگ ، باعث شده است که استفاده از این نوع رنگ آسان شود و برای استفاده از این نوع رنگ به یک قلم مو نیاز دارید .
بهترین رنگ را برای پروژه خود انتخاب کنید و آنها را روی کابینت ها اعمال کنید . در انتخاب رنگ عجله نکنید و کمی تامل نمایید تا طرح بدست آمده ، مطابق خواسته شما باشد . 
در صورت لزوم ممکن است که شما فریم های کابینت را برای هم رنگی درب ها ، رنگ کنید و درنهایت با استفاده از دستگیره های زیبا و جذاب طرح خود را به پایان برسانید .

آموزش کامل رنگ کردن کابینت ام دی اف و چوبی آشپزخانه

3.6204
این مطلب مفید بود ؟14559
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ ف.ن
وبگردی