پوست
این عقیده را که داشتن پوست صاف تنها با صرف هزینه های بالا امکان پذیر است را کنار بگذارید و تنها این مطلب را دنبال کنید.

با مصرف این مواد غذایی پوست صاف و شاداب داشته باشید 

 

چه کسی است که آرزوی داشتن پوستی صاف را نداشته باشد اما اکثر افراد بر این باورند که به دست آوردن آن سخت و پرهزینه استاما در این بخش خواهید خواند که چطور با تغییرات محتویان سبد غذاییتان می توانید آن را به دست آورید.

 

کاکائو

تاثیر کاکائو بر صاف شدن پوست

 
کاکائو بخورید
اول از همه مژده به کاکائو خورها که این عادت و علاقه آنها یک دوست خوب برای پوستشان به شمار می رود و برخلاف عقاید برخی ها کاکائو موجب ایجاد آکنه نمی شود اما همانطور که می دانید نباید در مصرف هیچ خوراکی همینطور کاکائو افراط کنید.
 
ویتامین سی را فراموش نکنید
خوراکی بعدی میوه های زرد و نارنجی رنگ هستند که منبع ویتامین سی هستند و این ویتامین یک عامل قوی در پیشگیری از چروک شدن پوست به شمار می رود پس از این رنگ میوه ها غافل نشوید.
 
تمشک

این میوه هارا فراموش نکنید.

 
رنگ آبی و بنفش را در سبد غذایی خود بگنجانید
رنگ دیگر میوه ی محبوب پوست آبی و بنفش است که شامل همان میوه هایی است که در کودکی علاقه شدید به آنها داشتیم مثل زغال اخته, آلو و تمشک که یک مبارز قوی با رادیکالهای آزاد که همان عامل ایجاد بیماری ها و مشکلات پوستی است محسوب شود.
 
آرد سفید به جای آرد های دیگر
برنج و نان سفید و همینطور کیکهای تهیه شده با آرد سفید دوستان خوبی برای پوست و زیبایی هستند.
 

این ماده غذایی پوست شما را صاف می کند

4.4279
این مطلب مفید بود ؟24534
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : اختصاصی نمناک/ن
وبگردی