جیب کوچک شلوار لی
اکثر افراد نمی دانند که علت وجود جیب کوچک شلوار لی چیست ولی این جیب راز جالبی دارد.

دلیل وجود جیب های کوچک بر روی شلوار های جین یا همان لی

تا به حال به این فکر کرده بودید جیب کوچک شلوار لی برای چیست و چه کاربردی دارد؟ دلیل گذاشتن جیب کوچک روی شلوار لی را در این بخش از دنیای مد نمناک خواهید خواند پس با ما همراه شوید.

کاربرد جیب کوچک شلوار لی 

واقعیت این است که وجود جیب های کوچک بر روی شلوار های جین قدیمی برای حمل راحت تر ساعت بوده است. ظاهرا اولین مشتری های این نوع پوشاک کارگران راه آهن ، نجاران ، کشاورزان و معدن چیانی بودند که خواستار وجود جیبی خاص بر روی لباس خود به منظور حمل و استفاده راحت تر از ساعت خود بودند.

شلوار لی

جیب کوچک شلوار لی

طی دهه های گذشته اسم های مختلفی بر روی این جیب ها گذاشته شده است ، از جمله آن ها می ‎توان به این موارد اشاره کرد :جیب سکه ، جیب کبریت ، جیب بلیط و .. . . . به همین دلیل است که آن جیب های کوچک خاص بر روی شلوار های جین وجود دارند.

علت وجود جیب کوچک در شلوار جین

یکی از طراحان مد فرانسه در پاسخ به این سوال که کاربرد جیب کوچک شلوار لی چیست گفت :این جیب برای گاوچران ها طراحی شده بود چراکه در اوایل قرن نوزده میلادی، گاوچران ها ساعت جیبی خود را به وسیله ی زنجیر به جلیقه ت خود وصل می کردند.

جیب کوچک

راز جیب کوچک شلوار لی 

اما این ساعت ها بعضی اوقات بعد از برخورد به اطراف می شکستند و همین عاملی شد تا لیوای استراوس برای جلوگیری از شکسته شدن ساعت های جیبی، این جیب کوچک را در جلوی شلوارهای لی تولید خودش اضافه کرد.

جالب اینجا است که اولین شلوار های جین تولید شده ، تنها دارای چهار جیب بودند ، یک جیب در پشت شلوار، دو جیب در جلوی شلوار و یک هم جیب مخصوص ساعت . امروزه به طور استاندارد در پشت همه ی شلوار های جین، دو جیب وجود دارد .

ظاهرا این طراحی بر روی شلوار های جین به حدی با استقبال رو به رو شده بود ، که انتظار می ‎رفت شرکت های تولیدی انواع دیگر شلوار مانند شلوار های کتان هم در طراحی شلوار های خود از آن استفاده کنند.

جیب شلوار لی 

کاربرد جیب کوچک شلوار لی

در حال حاضر جیب مخصوص ساعت فقط بر روی شلوار های جین وجود ندارند و می ‎توانید آن ها را روی انواع مختلف شلوار های دیگر هم مشاهده کنید . مهم نیست که چه کسی شلوار جین را به وجود آورده است اما باید بدانید که وجود این جیب های کوچک بر روی این شلوار ها مربوط به اواخر قرن نوزدهم است که مردان به مکانی امن برای نگهداری ساعت های کوچک خود احتیاج داشتند .

راز جالب جیب کوچک شلوار لی یا همان جین

4.2118
این مطلب مفید بود ؟9820
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/م.ح
وبگردی