موج پنجم کرونا

شروع موج پنجم کرونا نزدیک است

تاریخ انتشار : 9 تیر 1400کد مطلب : 68773زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با عنوان این مطلب که شروع موج پنجم کرونا قریب الوقوع است، گفت: مردم مراقب باشند.

نادر توکلی، در پاسخ به این سوال که آیا موج پنجم کرونا شروع شده یا خیر، اظهار داشت:خطر افزایش کرونا وجود دارد، لذا مردم باید پروتکل های بهداشتی را بیش از گذشته رعایت کنند.

وی افزود:بعد از شروع موج چهارم کرونا و روند کاهشی آن در 40 روز اخیر، شیب نزولی به یک ثبات رو به افزایش رسیده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:شناسایی ویروس های جدید هندی، آفریقایی و جهش یافته دلتا نیازمند مطالعات ژنتیکی است که در حال حاضر شرایط و توالی ژن ها و تحقیق در این زمینه امکان پذیر نیست.

وی اظهار کرد:رفتار ویروس در پیک چهارم تغییر کرده و ما با ویروسی مواجه هستیم که شدت سرایت بالاتر ولی میزان مرگ و میر کمتری دارد.

توکلی افزود:آنچه مهم است اینکه در حال حاضر وضعیت الگوی شهری تا حد زیادی تغییر کرده و با توجه به کاهش محدودیت های شغلی و خستگی مردم از شرایط بیماری و به رغم رعایت پروتکل های بهداشتی در استان تهران روند کاهشی نداریم.

وی ادامه داد:آمارها نشان می دهد میزان بستری روزانه در استان تهران بالای 700 نفر و در حال حاضر تعداد کل بستری بیشتر از 4000 نفر است. در واقع وضعیت بیماری به ویژه در استان تهران یک روند با ثبات رو به افزایش است.

به گزارش مهر: توکلی از برنامه واکسیناسیون همگانی به عنوان مهم ترین عامل مؤثر در کاهش مرگ و میر بیماران کرونایی نام برد و افزود:در سنین زیر 10 سال کودکان پرخطری داریم که امکان ابتلاء به کرونا در آنها وجود دارد و می توان گفت تقریباً 5 درصد از کل مبتلایان شامل افراد زیر 10 سال می شود و کمترین میزان ابتلاء مربوط به رده سنی 10 تا 20 سال است.

وی تاکید کرد:موج پنجم در کمین است، لذا رعایت همه جانبه دستورالعمل های بهداشتی باید ادامه یابد.

انتهای پیام/م

شروع موج پنجم کرونا نزدیک است

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی