پول برای ازدواج
در این مطلب حداقل پولی که آقا پسرها برای ازدواج در سال 96 لازم دارند را به شما میگوییم, ازدواج در سال 96 چقدر پول میخواهد؟

حداقل پول لازم برای ازدواج

چه بخواهیم و چه نه بخش مهمی از اختلاف نظرها به خاطر مسائل مالی اتفاق می افتد. در واقع رکن اصلی در هر ازدواج موفق توانایی افراد در استفاده صحیح از پول است.

برای اینکه بتوانید دست عروس خانم را بگیرید و به خانه بخت ببرید باید به اندازه کافی پول داشته باشید.
حتما پدربزرگ ها و مادربزرگ ها یا حتی پدر و مادرتان برایتان تعریف کرده اند که زندگی شان را بدون ریخت و پاش های امروزی و با صرف مبلغ ناچیزی شروع کرده اند.

پول برای ازدواج

اهمیت پول برای ازدواج

نه عروس ها توقع برگزاری مراسم های چند ده میلیونی، خرید سرویس های طلای آنچنانی، خرید خانه و ماشین هزار و یک هزینه اضافه را داشتند و نه دامادها مجبور بودند برای برپا کردن یک زندگی، زیربار قرض و قوله و گرفتن وام بروند و تازه بعد از مراسم عروسی، فکر پرداخت بدهی های میلیونی خواب و خوراک را به آنها حرام کند. اما حالا بعضی از دخترها به دلایل مختلفی چنین توقعاتی دارند. یک عده هم کلا قید ازدواج را می زنند. با این حساب به نظر شما موجودی جیب یک آقا پسر در سال 96 چقدر باید باشد تا تصمیم به ازدواج بگیرد؟

آسیب شناس اجتماعی و عضو هیأت علمی دانشگاه بهشتی
قبل از اینکه ببینید یک پسر چقدر باید پول داشته باشد تا داماد شود، باید بدانید چقدر مسوولیت پذیر است؟ داشتن پول شرط لازم برای ازدواج هست ولی کافی نیست. برای اینکه بسیاری از آقا پسرها، حتی بعضی از جوانان اقوام ما وضع مالی خوبی دارند؛ اما نمی خواهند ازدواج کنند و مسئولیت بپذیرند.

متوسط هزینه ای که یک پسر در شهر تهران لازم دارد تا ازدواج کند، حداقل 60میلیون تومان است.
مسوولیت پذیر شدن جوان هم از خانواده ها شروع می شود. اگر خانواده مدام بگوید بچه است، جوان است، عیب ندارد، همین حرف ها باعث می شود تا جوان از مسوولیت پذیری بترسد و جلو نرود. چون می ترسد دوران خوش مجردی و خوشگذرانی را از دست بدهد. جوانان نسل چهارم و جوانان بعد از جنگ، مسوولیت پذیر نیستند. پدر شاغل، مادر شاغل، دیگر وقتی برای تربیت بچه ها نمی ماند. چه اتفاقی میفتد؟ می شوند جوانان وی چتی، تانگویی و اینترتی که همسرآینده شان را از سایت های اینترنتی و چت روم ها پیدا می کنند.

اما در مورد سوال شما اینکه یک پسر چقدر باید پول داشته باشد تا تصمیم به ازدواج بگیرد، خب ما نشستیم و حساب کردیم و دیدیم متوسط هزینه ای که یک پسر در شهر تهران لازم دارد تا ازدواج کند، حداقل 60میلیون تومان است. یعنی از زمان خواستگاری که بله را از دختر می گیرد تا برگزاری مراسم نامزدی و عقد و عروسی، لباس و ماشین عروس، عکاسی و فیلمبرداری، پاتختی، تا زمانیکه با همسرش زیریک سقف می رود، پول برای ازدواج کردن مهم است، ، اما کافی نیست و مسائل دیگری هم دخالت دارند. یک نمونه اش شغل است
در مورد افراد مذهبی و ساده زیست نیز با چند میلیون تومان مراسم ازدواج را به راحتی برگزار می کنند، 50 میلیون تومان هم باید برای گرفتن خانه کنار بگذارند که روی هم می شود 50 و چند میلیون تومان. اما شاید فقط پنج درصد خانواده های مذهبی اینطوری باشند.
اما در شهرستان ها خرج و مخارج عروسی طور دیگری است و پولی که یک پسر برای ازدواجش لازم دارد، حداقل 40 میلیون تومان است.
ما باید آسان ازدواج کردن را فرهنگ سازی کنیم. باید سبک زندگی ایرانی – اسلامی را به جامعه برگردانیم. جوانان باید یک زندگی علی وار و زهرا وار را در پیش بگیرند. باید برگردیم به این نوع زندگی. اگر این اتفاق بیفتد، بسیاری از ناهنجاری ها مثل ناهنجاری های جنسی هم به وقوع نمی پیوندد. دخترها باید بلندپروازی را کنار بگذارند. گام بعدی را دولت باید در راستای حمایت از جوانان بردارد.

آسیب شناس اجتماعی
خب پول برای ازدواج کردن مهم است، ، اما کافی نیست و مسائل دیگری هم دخالت دارند. یک نمونه اش شغل است. پسر اگر شغل داشته باشد و درماه هم درآمدی بین یک و نیم تا دو میلیون تومان داشته باشد، می تواند به ازدواج فکر کند.

این پسر با پرداخت 3-2 میلیون به عنوان هزینه های ازدواج، می تواند خانه ای در نقطه ای از مرکز شهر و با حدود یک میلیون تومان اجاره، یا با 30 تا 45 میلیون تومان رهن و با شرافت و آبرو زندگی کند.همه پسرها که الان وضع مالی خوبی ندارند. بیشترشان هم کارمند هستند. کدام کارمندی را سراغ دارید که در ماه بیش از دو میلیون تومان درماه درآمد داشته باشد؟ در این دوره زمانه و با این تورم و هزینه ها مگر می توان با حقوق کمتر از یک میلیون تومان و خورده ای در ماه زندگی کرد؟ اگر قرار باشد هزینه عروسی بشود پنجاه- شصت میلیون، پدر و مادر هم نتوانند کمک مادی کنند، پسر چند میلیون تومان باید پول لباس عروس بدهد، 500 هزار تومان بدهد ماشین عروس را گل بزنند، یک میلیون تومان بدهد از او عکس عروسی بگیرند. بعدش هم باید مسکنی برای زندگی پیدا کند. خب از کجا بیاورد؟ معلوم است که با این شرایط می ترسد و پا پیش نمی گذارد و ازدواج هم نمی کند. این می شود که جوانان ازدوج نمی کنند. پسر با خودش می گوید که چرا داماد بشوم؟ به همین خاطر تجرد گرایی هم در میان دختران زیاد شده است.

آقا پسرها برای ازدواج چقد پول لازم دارند؟

4.323
این مطلب مفید بود ؟203
برگرفته از نوعروس -/ح
وبگردی