سفر سالم
برای اینکه سفر سالم ولذت بخشی داشته باشید و به نکات بهداشتی زنان در سفر آشنایی پیدا کنید در ادامه مطلب همراه ما باشید.

سفر سالم و لذت بخش برای خانم ها

شما به هر کشوری که سفر می کنید، به راحتی می توانید داروهایتان را تهیه کنید. ولی بهتر است که برای احتیاط آن ها را از اینجا تهیه و همراه خودتان داشته باشید.داروهایی مثل قرص ضد بارداری، داروی برطرف کننده انقباض عضلات و یا داروهایی که برای عفونت های قارچی استفاده می شوند. بعضی از شرکت های بیمه فقط به اندازه یک ماه در هر بار به شما قرص ضد بارداری می دهند. اگر سفرتان از این مدت بیشتر است، می توانید از آنها بخواهید که تعداد بیشتری به شما قرص بدهند. نوار بهداشتی و تامپون همه جا وجود دارند ولی ممکن است کمی گران تر باشند، و اگر شما به نوع خاصی عادت دارید، بهتر است که آن را بخرید و همراهتان ببرید.

مسافرت زنان

سفر سالم و لذت بخش برای زنان

قارچ و یا عفونت مجاری ادراری

  زنانی که مستعد ابتلا به عفونت های قارچی هستند، بهتر است که دارویی را که همیشه استفاده می کنند همراه داشته باشند و یا حداقل نام آن را بدانند که در صورت لزوم بتوانند آن را از داروخانه تهیه کنند. بعضی از خانمها از قرص فلوکونازول که تاثیر بهتر و سریع تری نسبت به کرم ها و شیاف ها دارد، استفاده می کنند. اگر در کشوری بیگانه به عفونت قارچی مبتلا شدید و دکتر داروخانه به زبان انگلیسی آشنا نبود، که احتمالش خیلی کم است، در اینصورت بهتر است از یک فرد بومی که انگلیسی بلد است کمک بگیرید تا داروی مورد نظرتان را از داروخانه برایتان تهیه کند.

مسافرت زنان

مسافرت زنان به هنگام عفونت مجاری ادراری

مثانه شما با تغییر در رژیم غذایی مخصوصا با استفاده از مقدار زیادی الکل، قهوه و آبمیوه، دچار تغییر شود. اگر به عفونت ادراری مبتلا شدید سعی کنید به مقدار خیلی زیاد آب بنوشید و برای تسکین درد از مسکن استفاده کنید. اگر بهبود نیافتید می توانید به داروخانه مراجعه کنید، دکتر داروخانه به شما کمک می کند.

سفر هنگام بارداری

مسافرت زنان

سفر خانم ها به هنگام بارداری

بعضی از زوج ها که منتظر به دنیا آمدن فرزندشان هستند دوست دارند که زمانی که بچه به دنیا می آید در یک کشور اروپایی باشند تا بتوانند نام بچه را همنام شهری که در آن هستند مثلا سیینا، پاریس و هرجای دیگری،بگذارند. در اینصورت بهتر است یک تست حاملگی همراه خودتان داشته باشید که بدانید چه موقع باید جشن بگیرید.

اگر بارداری اولتان است و می خواهید سفر کنید بهتر است که یک کتاب در مورد بارداری همراه خودتان داشته باشید،چون ممکن است پیدا کردن یک کتاب بارداری به زبان انگلیسی در اروپا سخت باشد. و اگر باید تست های دوره ای حاملگی را انجام دهید، از دکترتان بپرسید که چه موقع باید از سفر بازگردید.

سفر هنگام سه ماهه اول بارداری برای بسیاری از زنان مشکل است.تهوع های صحبگاهی، سفر با کشتی یا اتوبوس را به دلیل تکان های زیاد، برلی شما سخت تر می کند. همچنین نمی توانید به کوهنوردی یا پیاده روی طولانی بروید. بهترین زمان سفر در هنگام بارداری، سه ماهه دوم است. زمانی که بدن شما به حامله بودن عادت کرده و در عین حال به اندازه سه ماهه آخر سنگین نیستید.

کفش مناسب و راحت که در عین حال کف آن کاملا صاف نباشد، بپوشید.اگر مدت زمان سفرتان طولانی است، حتما لباس های گشاد و یک جفت کفشی که نیم سایز از پایتان بزرگتر است همراه خود ببرید.به دلیل اینکه در زمان بارداری سایز شما مرتبا تغییر می کند.بهتر است وسایل ارزشمندتان از قبیل پاسپورت ، پول نقد و غیره را در یک کیف گردنی بگذارید، و نه در کیف پول.

سعی کنید آهسته راه بروید و استراحت کافی داشته باشید، اگر مشکل غیر منتظره ای پیش آمد به بیمارستان مراجعه کنید.

غذاهای مقوی بخورید

حتی یک لقمه ساده می تواند از غذای رستورانی سالم تر باشد. کیف کوچکی همراه خودتان داشته باشید که در آن اسنک بگذارید. یادتان باشد که مکمل ها و ویتامین های مخصوص دوران بارداری را با خود ببرید. و اگر زیاد اهل شیر خوردن نیستید، مکمل کلسیم هم همراه داشته باشید.

مسافرت زنان

به طور کلی، باردار بودن در اروپا بسیار لذت بخش است. مردم اروپا خیلی به خانمهای باردار اهمیت می دهند. همچنین وقتی فرزندتان بزرگ شود، از اینکه قبلا در اروپا بوده و آنجا به دنیا آمده است خیلی خوشحال خواهد شد، مخصوصا اگر به او قول بدهید که او را دوباره به آنجا خواهید برد.

سفر سالم چگونه برای خانم ها امکان پذیر است؟

51
این مطلب مفید بود ؟10
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از نیک صالحی/ک.ک
وبگردی