گرم ترین نقطه زمین
این روزها کره زمین در حال تجربه کردن گر مترین روزهای خود می باشد که در ادامه این مطلب، شما را با گرم ترین نقطه کره زمین و سایر نقاط جهان اشنا خواهیم کرد.

گرم ترین نقطه زمین کجاست ؟

این روزها کره زمین در حال تجربه کردن گرم ترین روزهای سال می باشد که شاید روند همیشگی زندگی را برای هر یک از ما متفاوت کرده باشد و نسبت به گذشته قطعا سخت تر شده است و به همین دلیل طیف کاری نیز می تواند کمی مشکل شده باشد. اما تحمل کردن سرما نسبت به گرما کمی آسان تر می باشد و هیچ چیزی با گرما قابل مقایسه نیست.

آمار نقاط گرم

گرمترین مناطق جهان 

اما با وجود گرمای بیش از حدی که این روزها وجود دارد، تنها به یک نقطه از کره زمین مختص نیست و بلکه تمام نقاط زمین دچار چنین گرمای سوزان هستند و به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک شما را با گرم نقاط جهان با دمای دقیق و ثبت شده آشنا سازیم. همراه ما باشید.

گرم ترین نقاط جهان

1- Death Valley / کالیفرنیا

گرم ترین دمایی که تاکنون برای این بیابان در کالیفرنیا ثبت شده است، 56.7 درجه سانتی گراد در تابستان سال 1913 میلادی بود که در سال 2017 مبزان دمای ثبت شده این منطقه 41.8 درجه سانتی گراد بود که در سال 2018 میانگین دمای ثبت شده ماهانه 42.3 درجه سانتی گراد اعلام شد که این آمار موفق به شکست رکورد قبلی 100 سال اخیر شد!

2- El Azizia / لیبی

هنگامیکه دمای این شهر در لیبی در سال 1922 میلادی، 58 درجه سانتی گراد ثبت شد، محققان دمای بدست آمده را کمی اشتباه تصور می کردند و در مقابل گرمای بیش از حد این منطقه، چنین دمایی را پیش بینی نمی کردند. اما دمای این شهر این روزها معمولا بالای 48 درجه سانتی گراد می باشد.

3- Dallol / اتیوپی

در میان سال های 1960 و 1966 میلادی دمای میانگین روزانه این منطقه 41 درجه سانتی گراد ثبت شده بود که به همین دلیل به عنوان گرم ترین نقطه جهان در آن سال ها بود.

4- Wadi Halfa / سودان

بیشترین دمای ثبت شده در این منطقه، متعلق به آوریل ماه سال 1967 میلادی بود که 53 درجه سانتی گراد ثبت شد و به همین دلیل به عنوان گرم ترین منطقه کره زمین ثبت شد.

گرم ترین نقطه کره زمین

5- دشت لوت / ایران

آمارگیری دشت لوت توسط ماهواره های هوایی بین سال های 2003 و 2009 میلادی با حداکثر دمای 70.7 درجه سانتی گراد ثبت شد.

گرم ترین نقاط

گرم ترین نقطه ایران

6- Timbuktu / مالزی

این شهر در جنوب غربی صحرای بزرگ آفریقا قرار دارد که به همین دلیل  بیشترین دمای ثبت شده برای این منطقه 49 درجه سانتی گراد ثبت شده است.

7- Kebili / تونس

یالاترین میزان رکورد ثبت شده برای این منطقه 55 درجه سانتی گراد می باشد و متوسط دمای ثبت شده 40 درجه سانتی گراد می باشد.

8- بندر ماهشهر / لیبی

با توجه به شاخص گرما، بالاترین دمای ترکیبی این منطقه 74 درجه سانتی گراد در ژوئیه 2015 میلادی ثبت شد که این روزها دارای دمای 51 درجه سانتی گرادی می باشد.


گرم ترین نقطه اروپا کجاست؟!

داغ ترین دمای ثبت شده در اروپا متعلق به 10 ژوئیه 1977 میلادی در آتن می باشد که دمای 48 درجه سانتی گرادی ثبت شد. تابستان سال جاری یعنی 2019 میلادی، فرانسه با شکست رکورد قبلی خود،دمای 45.9 درجه سانتی گرادی را تجربه کرد که این به خودی خود منجر به آتش سوزی های عظیمی در بیش از 600 هکتار زمین شد.


گرم ترین نقطه کره زمین کجاست؟

گرم ترین نقاط کره زمین

بیابان دره مرگ

بیابان " El Azizia " بیشترین رکورد را در میان بیابان های کره زمین را با دمای 58 درجه سانتی گراد را به نام خود کرده است. اما گرم ترین نقطه جهان در حال حاضر با دمای 56.7 درجه سانتی گراد در 10 ژوئیه 1913 میلادی در " Death Valley " کالیفرنیا می باشد که این منطقه در حال حاضر گرم ترین نقطه جهان طبق آمار گینس می باشد.

گرم ترین نقطه زمین طبق آخرین آمار 2019 کجاست؟

310
این مطلب مفید بود ؟64
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
وبگردی