بسته چیپس پر از هوا
برای همه ما پیش آمده که هر وقت بسته چیپس را باز می کنیم شاکی می شویم که چرا بجای چیپس انقدر هوا داخل بسته است !!!

دلیل پر از هوا بودن بسته های چیپسی که همیشه از آنها شکایت داریم

اگر از طرفداران هله هوله هستید، حتما این را میدانید که فرقی نمیکند از کدام مغازه و از چه نام تجاری خرید میکنید، در همه ی موارد وقتی بسته چیپس باز میشود، تقریبا همیشه نیمه پر است. من همیشه امیدوارم که بسته چیپس پر باشد اما در واقع دلیل خوبی برای این کار وجود دارد که در این بخش از سرگرمی نمناک خواهید خواند.

بسته چیپس

دلیل این که کیسه ی چیپس شما نیمه پر است 2 مورد مهم است

اولی :

در صنعت تولید، فضای خالی ای که نیمی از بسته چیپس شما را پر کرده، عمدی است از این فضای خالی بعنوان یک لایه محافظتی برای حفظ آن ها از آسیب باشد. چیپس ها برای رسیدن به دست شما مسافت پر از دست اندازی را از کارخانه تا وقتی به دست شما برسند، طی می کنند. اگر این فضای خالی وجود نداشت، چیزی که بدست ما میرسید احتمالا چیزی شبیه به خرده نان بود.

بسته چیپس سر خالی

دومی :

آیا تابحال فکر میکردید چیپس با هوا پر شده است؟ در واقع بسته های چیپس با گاز نیتروژن پر میشوند. اگر با هوا پر میشدند، احتمالا با چیپس هایی خاکستری رنگ و خراب مواجه میشدیم.

در سال 1994 دانشمندان دریافتند که در معرض بودن چیپس با نیتروژن نه تنها طول عمر مفید آن را افزایش می دهد، بلکه منجر به داشتن طعم بهتر نیز میشود. نیتروژن گاز طبیعی و بی ضرری است.

در حقیقت هر نوع خوراکی و ماده غذایی از لحظه تولید در معرض فساد و آلودگی قرار دارد، پس نوع و شیوه بسته بندی اهمیت بسیار زیادی در حفظ سلامت و بهداشت مواد غذایی دارد.

زمانیکه مواد غذایی موجود در بسته بندی ها با گاز نیتروژن یا گاز ازت با درجه خلوص بالا احاطه شود شرایط و محیطی را ایجاد می کنند که امکان فساد و خرابی ماده خوراکی به کمترین حد ممکن و حتی صفر می رسد.

باید بدانید که نیتروژن موجود در این بسته ها موجب می شود از فساد و خرابی مواد غذایی به ویژه مواد غذایی سرخ شده و همچنین از ترشیدگی مواد غذایی که به دلیل اکسیدشدن در محیط بسته بندی ایجاد می شود، پیشگیری شود.

داخل بسته چیپس

هنوز هم با بسته های خالی فریب میخورید؟

یک راه برای فهمیدن میزان چیپسی که در بسته بندی است، وجود دارد. در سال 1966، کنگره قانون بسته بندی و برچسب گذاری منصفانه را تصویب کرد، طبق این قانون تولیدکنندگان موظفند که وزن خالص محصول را روی بسته، ذکر کنند تا از کلاه برداری جلوگیری شود.

وزن چیپس درون بسته

شما میتوانید هنگام خرید بسته بعدی به وزنی که روی بسته چاپ شده توجه کنید. به این ترتیب شما قادر به تشخیص وزن خالص محصولی که خریده اید میشوید با این حال بهتر است چیپس را در منزل تهیه کنید.

دلیل سرخالی و پر از هوا بودن بسته های چیپس

4.374
این مطلب مفید بود ؟6311
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/آ/ح.ب
برچسب : پفک و چیپس
وبگردی