تخم مرغ

دانستنی های مفید در خوردن تخم مرغ

کد مطلب : 37578زمان مطالعه : 2 دقیقه
در پختن، جوشاندن یا سرخ کردن تخم مرغ توجه داشته باشید تا سفیدی و زرده هر دو سفت باشند.

برای خوردن تخم مرغ این نکات را در نظر بگیرید

تخم مرغ از وعده های غذایی پرمصرف و پرطرفدار به ویژه به عنوان صبحانه است که از گذشته تردیدهای بسیاری درباره خوردن یا نخوردن زرده آن وجود داشته است.

به گزارش ایسنا، بسیاری از مردم وقتی صبحانه خود را با یک املت بدون زرده می خورند، حس بهتری دارند و تصور می کنند که کار درستی کرده اند. آنها زرده طلایی تخم مرغ را بدون اینکه لحظه ای درباره خواص آن بیاندیشند دور می اندازند و اگر به آنها بگویید دور انداختن زرده تخم مرغ اصلا هم برای سلامتی شان مفید نیست، قطعا متعجب خواهند شد.

تخم مرغ بدلیل دارا بودن 210 میلی گرم کلسترول در دهه های گذشته جایگاه مناسبی در سبد غذایی مردم نداشته است چون تصور می شد که با خوردن آن کلسترول خون افزایش یافته و در نتیجه بیماری های قلبی-عروقی و خطر حمله ی قلبی را افزایش می دهد. اما باید بدانید که خوردن تخم مرغ حتی بیش از یک عدد در روز در بسیاری از مردم بدون ارتباط جنس،سن و نژاد آنها باعث افزایش کلسترول خون نشده و حتی برای قلب می تواند مناسب و مفید هم باشد.

صبحانه،ناهار و شام اکثر دانشجویان تخم مرغ است،چرا که طرز تهیه آن بسیار ساده است.از این ها که بگذریم یک خوردنی خوشمزه و محبوب در بین مردم است.تخم مرغ از فواید زیادی برخوردار است و البته باید در هنگام استفاده از آن نکاتی را در نظر گرفت.

این ماده معدنی با خاصیت آنتی اکسیدانی از نابودی سلول های بدن جلوگیری کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

تخم مرغ

زرده و سفیده تخم مرغ بعد از پخت باید کاملا سفت باشد

اگر از خوردن یک وعده غذایی حاوی تخم مرغ پخته لذت می برید و این نوع خوراکی را دوست دارید از پخته شدن کامل تخم مرغ نیز اطمینان حاصل کنید تا خودتان را از شر بیماری های ناشی از مواد غذایی برهانید. نکات زیر را برای یک وعده سالم حاوی تخم مرغ در نظر داشته باشید:
تخم مرغ نیمرو را آنقدر بپزید به حدی که دیگر آبکی نباشد و هنگام تماس با دست کاملا سفت شده باشد.
در پختن، جوشاندن یا سرخ کردن تخم مرغ توجه داشته باشید تا سفیدی و زرده هر دو سفت باشند.
اگر تخم مرغ را در کنار گوشت طبخ می کنید توجه داشته باشید که دمای مرکز آن به 71 درجه سلیسیوس برسد. این کار را می توانید با دماسنج مخصوص مواد غذایی انجام دهید.
به منظور پختن ترکیبی از شیر و تخم مرغ (برای درست کردن کیک یا سایر غذاها) «مایع تخم مرغ» را جایگزین سفیده تخم مرغ خام کنید. مایع تخم مرغ محصولی است که فرآیند پاستوریزاسیون را سپری کرده است و از این طریق از انتقال بیماری ها و آلودگی های احتمالی مرغ و محل پرورش آن به مصرف کننده جلوگیری می کند.

دانستنی های مفید در خوردن تخم مرغ

3.99
این مطلب مفید بود ؟72
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از دکتر سلام / م.ف
برچسب : تخم مرغ
وبگردی