حرم امام رضا (ع)

حرم امام رضا (ع) 160 سال پیش + عکس

کد مطلب : 18822زمان مطالعه : 1 دقیقه
به تازگی عکسی جالب از حرم مطهر امام رضا علیه السلام در زمان قاجار که به 160 سال پیش بر می گردد در فضای مجازی منتشر شده است، این عکس توسط عکاسی به نام آنتونیو جیونوزی گرفته شده است.

حرم امام رضا علیه السلام یکی از مهم ترین مکان های زیارتی مسلمانان جهان است که از دیرباز تا کنون محل زیارت عاشقان خاندان عصمت و طهارت بوده است. این مکان مقدس از لحاظ معماری و زیباسازی نسبت به زمان های قدیم تغییرات چشم گیری کرده است.

به تازگی عکسی قدیمی و جالب از حرم مطهر امام هشتم در فضای مجازی منتشر شده که مربوط به160 سال پیش است.این عکس ظاهرا مربوط به زمان قاجار است و توسط عکاسی به نام"آنتونیو جیونوزی" گرفته شده است.

حرم امام رضا در قاجاریه

حرم علی بن موسی الرضا، که با نام مرسوم حرم امام رضا شناخته می شود، دربرگیرنده آرامگاه هشتمین امام شیعیان در شهر مشهد، ایران است. این مجموعه در سال 1392 خورشیدی 70 هکتار مساحت داشته و دارای 26 رواق (بنای سرپوشیده) و 9 صحن (فضای باز) و 6 مدخل ورودی به نام بست است.

علی بن موسی الرضا در 11 ذیقعده سال 148 قمری در مدینه متولد شد و در سن 55 سالگی به دست مامون عباسی کشته شد. در ادب فارسی روضه به معنی باغ و گلستان و گلزار است و محل مضجع و در برگیرنده پیکر علی بن موسی الرضا را روضه منوره می خوانند. این مکان شامل فضایی مربع شکل که مساحت آن 189٫03 متر مربع بوده که از این فضا 17٫15 متر مربع آن مساحت ضریح می باشد. روضه منوره از طریق چهار صفه بزرگ در چهار جانب به داخل و خارج حرم مرتبط می شود.
 

حرم امام رضا (ع) 160 سال پیش + عکس

4.973
این مطلب مفید بود ؟712
برگرفته از برترینها - / ل
برچسب : امام رضا
وبگردی