ارگاسم زنان
اینکه بعضی از زنان به ارگاسم نمی رسد علل مختلفی می تواند داشته باشد گاهی یک بیماری یا نارضایتی ها و اضطراب باعث آن می شود.

علل اختلال در ارگاسم زنان و سردی رابطه زناشویی

لزوم داشتن یک رابطه جنسی موفق و با کیفیت به ارضاء رسیدن زن و مرد در این رابطه است . اما گاهی از اوقات ارگاسم در زنان رخ نمی دهد. این اختلال زمانی رخ می دهد که فرد اوج لذت جنسی را تجربه نکند و یا با تاخیر به اوج لذت جنسی برسد ،این اختلال دلایلی دارد و موجب سردی رابطه زناشویی می شود به همین علت برخی از زوجین کیفیت یک رابطه زناشویی مناسب را درک نمی کنند و بخشی از این مشکل مربوط به اختلال ارگاسم زنان است که با داشتن افکار شاید نادرست ایجاد می شود. 

ناتوانی در ارگاسم زنان به علت حجب و حیای زنانه

نرسیدن به اوج لذت جنسی بیشتر در زنان دیده می شود. دختران از کودکی به حجب و حیا تشویق شده اند و زمانی که می خواهند وارد رابطه جنسی شوند آن را مغایر با حجب و حیا می دانند و باید این حریم را بشکنند بنابراین لذت بردن از رابطه جنسی بسیار دشوار می شود.

این طرز فکر از کودکی با دختران همراه است و نهادینه شده، نمی توانند فرد نمی تواند مهارهای ذهنی اش را بشکند و گاهی هنگام لذت از روابط جنسی از ترس متهم شدن به هرزگی و سبکی این احساس را بروز نمی دهد.

بنابراین چنانچه در این بخش از سلامت جنسی نمناک می خوانید به مرور زمان رابطه جنسی برای فرد حالت خوش آیند خود را از دست می دهد و به یک وظیفه توام با ترس از اینکه مبادا همسرش گمان کند او هرزه است ، تبدیل می شود.

در ابتدای شکل گیری رابطه جنسی اگر زن بداند چطور باید در یک رابطه جنسی با طرف مقابل برخورد کند و لذت ببرد از ترس اینکه مبادا همسرش فکر کند پیش از این رابطه جنسی دیگری را تجربه کرده است ، این لذت را بروز نمی دهد.

زن ناراضی از رابطه

چرا زنان گاهی به ارگاسم نمی رسند؟

به ارگاسم نرسیدن زنان به علت مصرف داروهای ضد افسردگی

یکی دیگر از مواردی که سبب این اختلال در زنان می شود مصرف برخی از داروها مانند داروهای ضد افسردگی و اثر آن بر روی مکانیسم مغزی افراد است که به لذت نبردن آنها از رابطه جنسی می انجامد.

در این صورت فرد باید به پزشک معالج مراجعه کند تا در صورت امکان دارو را تعویض کنند و یا مقدارمصرف آن را تغییر دهد، باید بدانید قطع خودسرانه دارو می تواند موجب آسیب به فرد شود.

نقش آقایان در اختلالات جنسی خانم ها و به ارگاسم نرسیدن

برخی از مردان در نرسیدن به اوج لذت جنسی در زنان نقش دارند زیرا همسرشان گمان می کنند اگر او از رابطه جنسی لذت ببرد و به همسر خود بگوید مورد قضاوت و اتهام قرار خواهد گرفت و همواره نگران قضاوت همسرش است.

اگر زنی احساس راحتی کند و نگرانیهای خود را بدون ترس از اینکه مورد قضاوت قرار بگیرد با شریک جنسی اش مطرح کند، درصد دچار شدنش به این اختلالات و یا طولانی شدن درمانش تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

عدم لذت زنان

علت مشکلات ارگاسم در زنان 

تاثیر اضطراب و افسردگی در ارگاسم زنان 

مشکلات روحی و روانی، مانند اضطراب یا افسردگی می توانند باعث اختلال در ارگاسم زنان شوند که نهایتا فرد در این موارد به اوج لذت جنسی نمی رسد.برای برطرف شدن این اختلال باید فرد مبتلا به مشکلات روحی و روانی باید تحت درمان قرار بگیرد.

نارضایتی از شرایط بدنی و ارگاسم زنان 

گاهی اوقات زنان از بدن خود و از ارگان جنسیشان ناراضی هستند و فکر می کنند که همسرشان نیز همین حس را نسبت به آنان دارد . این نارضایتی از شرایط بدنی و ظاهر اندام باعث وارد شدن فشار روانی برفرد می شود و به همین علت مانع ارگاسم می شود.

دوست نداشتن بدن خود

مشکلاتی که باعث نرسیدن به ارگاسم در زنان می شود

تاثیر ترس از بارداری یا بیماری های مقاربتی در ارگاسم زنان 

ترس از بارداری یا بیماری های مقاربتی هم باعث ایجاد اضطراب می شوند.

ارگاسم زنان و سوء استفاده جنسی

گاهی برخی از زنان قبل از ازدواج در معرض سوء استفاده جنسی قرار می گیرند و یا در گذشته رابطه عاطفی ناموفقی ایجاد می کنند که بر زندگی فعلی و برقراری رابطه جنسی با همسرشان تاثیر می گذارد و سبب می شود که به ارگاسم نرسند.

تاثیر دعوا و تعارضات بر ارگاسم زنان 

عدم ارتباط صحیح با شریک زندگی و یا درگیری حل نشده و یا دعواها و تعارضات باقی مانده سبب می شود که خانم در زمان برقراری رابطه جنسی فکر درگیری داشته باشد و به ارگاسم نرسد.

لذت نبردن از رابطه

ناتوانی زنان در ارگاسم چه علتی دارد؟

تاثیر خیانت بر ارگاسم زنان 

خیانت و یا عدم اعتماد و شک به همسر سبب می شود زن با نارضایتی رابطه جنسی برقرار کند و از آن لذت نبرد و به ارگاسم نرسد.

خشونت و عدم رسیدن به ارگاسم در زنان 

یکی دیگر از دلایلی که زنان تن به برقراری رابطه جنسی با نارضایتی می دهند و از آن لذت نمیبرند و به اوج لذت جنسی نمی رسند اعمال خشونت فیزیکی یا روانی همسرشان بر روی آنهاست.

کاهش لذت جنسی و ارگاسم زنان به علت جراحی

ممکن است با انجام جراحی های زنانه، مانند هیسترکتومی یا جراحی سرطان اوج لذت جنسی در زنان کاهش یابد زیرا مقاربت با درد همراه است.

اختلال ارگاسمی

به ارگاسم نرسیدن زنان به چه عواملی بستگی دارد؟

کاهش لذت جنسی و ارگاسم زنان به علت بیماری

ابتلا برخی بیماری هایی مانند دیابت و بیماری های عصبی، مانند مولتیپل اسکلروزیس (ام اس) می تواند باعث اختلال در رسیدن به ارگاسم در زنان شود.

تاثیر مصرف الکل و سیگار در ارگاسم زنان

مصرف بیش از حد الکل توانایی عضلات را برای رسیدن به ارگاسم کاهش می دهد و مصرف سیگار نیز این عملکرد را مختل می کند.

روند پیری و ارگاسم زنان 

با افزایش سن سطح استروژن در طی انتقال به یائسگی کاهش می یابد ، جریان خون به واژن و کلیتوریس کاهش می یابد در نتیجه در ارگاسم تاخیر ایجاد می شود. 

 

چرا برخی به ارگاسم زنانه نمی رسند؟

4.433
این مطلب مفید بود ؟294
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی