شیک پوشی با چادر

راز خوش تیپ بودن با چادر

کد مطلب : 66622تعداد نظرات : 4 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
شیک پوشی با چادر ترفندهای بسیار ساده ای دارد که هر خانم ایرانی باید آن ها را بداند تا بتواند با چادر خوشتیپ و به روز به نظر برسد.

چگونه با چادر و حجاب شیک پوش باشیم؟

برخلاف تصور بسیاری از افراد حجاب با شیک بودن منافاتی ندارد. هر فرد بر اساس معیارهای خود پوششی را برای خود انتخاب می کند، اگر شما بانویی چادری هستید و یا علاقه به استفاده از چادر دارید، حتی با رعایت حجاب و پوشیدن چادر نیز می توانید زیبا و شیک باشید. در این بخش از دنیای مد نمناک به شما می گوییم که چگونه به بهترین شکل از پوشش چادر استفاده کرده و از لیز خوردن و نامرتبی آن بر روی سر جلوگیری کنید.

حجاب چیست؟

انسان همواره درصدد استفاده از پوششی مناسب برای خود بوده است. در اسلام حجاب برای کسب کرامت و احترام بیشتر زن وضع شده است پس حجاب مصونیت است.

حجاب یعنی زنان در مقابل مردان نامحرم مو،گردن و گوش را با روسری، شال یا مقنعه و بدن را با لباسی که برآمدگی های بدن (جاذبه جنسی زنانه) را نمایش ندهند و بپوشانند پس تنها حجاب چادر پوشیدن نیست اما چادر در اسلام پوشش کامل محسوب می شود.

شیک پوشی با چادر

شیک پوشی با چادر

خانم های چادری هم می توانند خوش تیپ و شیک پوش باشند تنها کافیست راه های خوشتیپ شدن با چادر را بدانند و به نکات زیر عمل کنند:

از روسری با جنس مناسب استفاده نمایید:

برای اینکه چادرتان روی سر شما لیز نخورد و صاف و خوب بایستد، در انتخاب جنس روسری دقت کنید و روسری های نخی را انتخاب کنید. اگر باز هم قسمت جلو روسری شما زیر چادر پر چین و کج می ایستد، برای جلوگیری از کج شدن آن، از طلق روسری استفاده نمایید.

روسری مناسب زیر چادر

لباس های رنگی بپوشید:

استفاده از بعضی رنگ ها، سبب جلب توجه نامحرم ها نمی شود پس اشکال ندارد که شما از رنگ های آرامش بخش مثل صورتی و سبز و دیگر رنگ های ملایم استفاده کنید. خانم های چادری که حتما و همه جا نباید از رنگ های تیره یا مشکی استفاده کنند و سراسر مشکی پوش و تیره پوش باشند.

در انتخاب لباس هایتان دقت کنید:

اگر می خواهید یک خانم چادری و شیک پوش باشید، در انتخاب مانتو، شلوار، شال، کیف دوشی، کفش، روسری و مقنعه دقت کنید و لباس های مطابق مد اما معقول را زیر چادرتان بپوشید. خانم هایی که چادری هستند و در محیط زنانه کار می کنند، می توانند لباس هایی مطابق مد روز و شیک با رنگ های شاد انتخاب نمایند و در محل کار خود چادرخود را درآورند.

تیپ چادری شیک

دو عدد چادر داشته باشید:

برای اینکه همیشه شیک پوش و تمیزباشید، بهتر است بیشتر از یک چادر برای استفاده روزمره داشته باشید. اگر شما هر روز به محیط کار یا دانشگاه می روید، ممکن است چادرتان خاکی شود. اگر هر روز نمی خواهید چادر خود را بشویید و اتو بکشید پس دو چادر بخرید و به زیبایی و تمیزی حجاب خود اهمیت دهید.

چادر عربی بپوشید:

اگر می خواهید ظاهری شیک پوش و زیباتر داشته باشید، به جای چادر معمولی، شیک ترین و پرطرفدارترین یعنی چادر عربی با پارچه براق بپوشید. چادر لبنانی و چادر دانشجویی نیز در بین محجبه های جوان پرطرفدار هستند و استفاده از آنها بسیار راحت است.

چادر عربی

چادر کوتاه یا خیلی بلند نخرید:

چادر اگر کوتاهتر باشد نمای زیبایی ندارد و اگر بلندتر باشد ممکن است مدام خاکی شود و شما را شلخته جلوه دهد پس هنگام خرید چادر دقت کنید که قد آن تا روی کفش تان برسد. اگر هنگام دوخت چادر بدون کفش هستید قد چادر باید تا روی زمین باشد.

به چادرتان کِش بدوزید:

اگر چادری هستید برای راحت تر بودن خودو نگه داشتن چادر روی سر از چادرهایی استفاده نمایید که در آن ها از کِش یا بند استفاده می شود. از کِش های نیم سانتی که مناسب ترین سایز برای کِش است، استفاده کنید وکِش را با دو انگشت فاصله با لبه چادر بدوزید.

چگونه با چادر شیک پوش و به روز باشیم؟

4.3477
این مطلب مفید بود ؟40869
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
4 نظر به ثبت رسیده است
Asal1397-03-20
واقعا من عاشق پوشش زيباي خانم لواساني هستم.ولي من دوست دارم هميشه مقعنه مشکي بپوشم ايا بنظرشما زشت نيست ؟؟؟؟
4443
درسا1397-05-03
مقنعه وروسری فرق زیادی ندارند ولی دوست عزیز.میتوانید ازروسری بیشتر استفاده کنید وباگیره زیبای روسری ان راببندید که به نظرم زیباست
619
زینب1397-06-21
عزیزم مشکلی نداره میتوانید در کنار مقنعه مشکی از مغنه های رنگی استفاده کنید
396
.....1398-06-14
عزیزم میتونی ازمقنعه با مدل ها و رنگ ها و طرح های متفاوت استفاده کنی اینجوری برات تنوع هم میشه
343
وبگردی