راه رفتن در خواب
زنی 33 ساله که مبتلا به مشکل راه رفتن در خواب است به دلیل نداشتن هوشیاری کامل هنگام راه رفتن در خواب باعث آسیب رساندن شدید به همسرش شده است.

یکی از عادت هایی که عده ای از آن رنج می برند راه رفتن در خواب است. این عادت علاوه بر اینکه خود فرد را آزار می دهد باعث رنجش اطرافیان هم می شود. خوابگردی معمولاً در ساعت های اولیه ی خواب اتفاق می افتد.

این امر موضوعی تازه و غیرعادی نیست و بسیارند کسانی که وقتی در خواب عمیق فرو می روند،ناخودآگاه از رختخواب برمی خیزند و در اتاق یا خانه خود چند ثانیه یا چند دقیقه ای به شبگردی می پردازند.ولی گاهی این حالت از چند ثانیه و دقیقه بیشتر به طول می انجامد و اتفاقات عجیبی طی آن روی می دهد.

زن 33 ساله یکی از این افرادی است که دچار این مشکل شده است این زن که مبتلا به مشکل راه رفتن در خواب است این بار در حالی که در خواب راه می رفت به صورت همسر خود که مواظب او بود تا از پله ها نیفتد به طور ناخودآگاه ضربه محکمی زده است که در اثر این اتفاق بینی همسر او دچار شکستگی شدیدی شده است.

اتفاقات عجیب دنیا

گفتنی است این زن علاوه بر اختلال راه رفتن در خواب در طول روز نیز دچار حملات تشنج و بیهوشی حتی تا 6 بار در هر 24 ساعت می شود.او تا به حال چندین بار به حالت بیهوش شدن ناگهانی در خیابان با سرقت اموال، کیف پول، کارت اعتباری و تلفن همراه خود مواجه شده و حال حتما با یک همراه از خانه خارج می شود و هیچ وسیله ای با خود حمل نمی کند.

این زن که مادر دو کودک است در حالی که بیهوش است دارای آگاهی است ولی قادر به کنترل حرکت خود و یا خارج شدن از حالت فلجی ناگهانی نیست.

راه رفتن در خواب

اختلال خواب تنها در کشور انگلستان بر روی 30 هزار نفر شناسایی شده است و پزشکان امیدوار هستند راه حل های درمانی جدید و موثری برای رفع و یا کنترل این اختلال پیدا کند.

راه رفتن زن در خواب دردسر ساز شد! + تصاویر

3.327
این مطلب مفید بود ؟189
برگرفته از ویستا - / ل
وبگردی