ژرژ مندس

مقایسه موفقیت های ژرژ مندس و مینو رایولا

تاریخ انتشار : 5 مرداد 1396کد مطلب : 53675زمان مطالعه : 3 دقیقه
ژرژ مندس و مینو رایولا دو وکیل و ایجنت معروف عرصه فوتبال هستند که در ادامه به مقایسه موفقیت های آن ها میپردازیم.

ژرژ مندس و مینو رایولا دو وکیل معروف فوتبال

در فوتبال مدرن امروزی، داشتن یک مدیر برنامه توانا و پر ارتباط مهم و تاثیرگذار است. ژرژ مندس یکی از برترین ایجنت های فوتبال است که سال هاست مدیر برنامه بازیکنان و سرمربیان بزرگ است.

مقایسه « مینو رایولا » و « ژرژ مندس » از حیث موفقیتشان در جذب ستاره های دنیای فوتبال امریست بسیار قابل توجه. وقتی «مارکو وراتی» هافبک پاریسن ژرمن اخیرا از بین این دو نفر، تصمیم گرفت که رایولا را انتخاب کند، بهانه ای شد تا عملکرد دو وکیل و ایجینت اول عرصه فوتبال را بررسی کرده و وزن توانایی آنها را بسنجیم.

ژرژ مندس

ژرژ مندس وکیل معروف عرصه فوتبال

 ایجینت ها یا همان وکلای فوتبالی، برجسته ترین نقش را در بازار نقل و انتقالات و تغییر سرنوشت یک باشگاه با ورود یک خرید کهکشانی و یا بی نظیر دارند. «مینو رایولا» ی ایتالیایی و «ژرژ مندس» پرتغالی تیمی از گران ترین و طلایی ترین بازیکنان حال حاضر دنیا را در اختیار دارند. این دو نفر هستند که در انتخاب های موکل های سوپراستار خود نقش مستقیم دارند و لذا، بزرگ ترین باشگاه های جهان خود را نیازمند جلب نظر این دو ایجنت تراز اول فوتبال دنیا می دانند. اما اگر قرار باشد یک تیم 11 نفره متشکل از ستارگان درجه یک دنیای فوتبال برای هر کدام از این دو نفر بسته شود، افرادش شامل چه کسانی خواهند بود؟ اینجاست که وزن اعتبار و توانایی این دو نفر در مقایسه با هم مشخص می شود.

 به تیم رایولا خوب توجه کنید. با اضافه شدن وراتی به لیست موکلان او، عملا خط میانی طلایی اش کامل شد:پل پوگبا، بلیسماتویدی، مارکو وراتی، و هنریک مخیتاریان . این یعنی یک خط میانی که یک باشگاه کامل می تواند داشته باشد. در نوک حمله هم که روملو لوکاکو پدیده تازه ورود منچستر یونایتد وزلاتان ابراهیموویچ بی نظیر را دارد. هر چند که به عنوان یار ذخیره این تیم در نوک حمله، ماریو بالوتلی را هم داراست. در دروازه نیز از جانلوئیجی دونارومابهره مند است که او را می توان در 18 سالگی پدیده دروازه بانی دنیا نامید. او، آنقدر محبوب شده که تیم هایی چون رئال مادرید برای جذب او به تکاپو افتاده اند.

در خط دفاع اما رایولا چندان از نام های بزرگ بهره مند نیست. ایگنازیو آباته و رودریگو الی از آث میلان را دارد. گریگوری فاندر ویل از فنرباغچه و لوکا پلگرینی از رم این دو نفر را همراهی می کنند. پس تا اینجای کار، وزن خط دفاع رایولا به نسبت وزن خط میانی و خط حمله کمتر است.

 ژرژ مندس، اکنون فقط یک بازیکن در رئال مادرید دارد و آن هم « کریستیانو رونالدو » بهترین بازیکن حال حاضر دنیاست. رادامل فالکائو بازیکن کلمبیایی موناکو و دیه گو کاستا بازیکن برزیلی الاصل چلسی او را همراهی می کنند. به این می گویند یک خط حمله کاملا زهردار.

در خط میانی هم اوضاع مندس مثل رایولا عالی است:یک بازیساز تمام عیار مثل خامس رودریگز که اخیرا به بایرن مونیخ رفت را دارد. و پشت سر او، سه ستاره سامل آنخل دی ماریا از پاریسن ژرمن، آندره گومز از بارسلونا، و برناردو سیلوا از منچستر سیتی را داراست.

مندس، در دروازه داوید دخیا که یکی از بهترین دروازه بانان حال حاضر جهان است را دارد. خط دفاعی نیز متشکل از په په مدافع مستحکم بشیکتاش، فابینیو پیستون با استعداد موناکو، نیکولاس اوتامندی از منچستر سیتی، و ازکوئیل گارای از والنسیا را داراست. به نظر می رسد که وزن خط دفاعی مندس بیشتر از خط دفاعی رایولاست. لذا مندس با اندک تفاوت، کمی موفق تر است. اما این دلیل نمی شود که تیم او را برتر بدانیم. چرا اگر این دو تیم در مقابل هم قرار بگیرند، هیچ معلوم نیست که کدام یک پیروز میدان خواهد بود.

مقایسه موفقیت های ژرژ مندس و مینو رایولا

4.111
این مطلب مفید بود ؟92
برگرفته از مشرق -/ح
وبگردی