عشق همسر
ابراز عشق و علاقه در افراد متفاوت است و شاید شما توجه نکنید کوچکترین نکات نشانه عشق همسرتان به شما است دانستن این نکات کمک شایانی به شما می کند.

با چه راههایی از عشق همسرمان نسبت خود آگاه شویم 

امروزه ازدواج و تشکیل خانواده بسیار متفاوت شده و اگر بخواهیم با گذشته مورد مقایسه قرار دهیم با یک تفارت فاحش رو به رو خواهیم شد این تفاوت ها اگرچه ممکن است در برخی بسیار ناچیز و کم اهمیت باشد چه بسا برای فرد دیگر از شروط لازم برای ادامه زندگی است.امروزه بسیاری از جوانان با ملاک قراردادن چیزهای بسیار جزئی یا چشم و هم چشمی فقط به خاطر دیگران از زندگی مشترک خود بهره ی کافی را نمیبرند . 

دختران همیشه عاشق ازدواج با مردی هستند که آنها را دوست داشته باشند هر روز به آنها اظهار عشق و علاقه کنند و هر روز و هر مکان به آنها تاکید کنند که دیوانه وار عاشقش هستند و این عشق تا ابد با آنها خواهد بود اگرچه گفتن کلمه "دوستت دارم،عاشقتم " برای مردان کمی سخت و دشوار است اما مردانی هم هستند که به واسطه ی عشق زیاد به همسر همیشه قربان صدقه ی همسرانشان می روند. 

مردان همیشه دوست دارند بعد از ازدواج از یک شخصیت مستقل برخوردار شوند یعنی همیشه عنوان تکیه گاه برای همسرشان را داشته باشند و در این میان زن هم باید به عنوان یک معشوقه و همسر در کنار شوهرش باشد و از مادری کردن برای شوهرش به شدت اجتناب کند. چنانچه پیش از این هم در نمناک گفتیم زن و مرد اگر بخواهند یک زندگی عاشقانه و همیشگی داشته باشند باید همیشه به هم ابراز عشق وعلاقه کنند و همیشه از یکدیگر تمجید و قدردانی کنند تا پایه های زندگیشان روز به روز مستحکم تر شود.

رفتار و کردار طرف مقابلتان را مورد سنجش قرار دهید به توصیه ی مشاور و روانشاس یکی از بهترین راههایی که می توانی در مورد احساس واقعی همسر نسبت به خود آگاه شوید مشاهده است:مشاهده رفتارهای شخص در خانواده بهترین راهکار ممکن برای شناخت طرفین از احساس واقعی آنهاست.یعنی با دیدن چگونگی رفتارهای فرد در خانواده و با دوستانش این امر روشن می گردد. همچنین روانشناسان و مشاوران معتقدند افراد در خانواده باید با یکدیگر روابط نزدیک و صمیمی داشته باشند و بدون هیچ ترس و استرس و واهمه و خجالتی به ابراز عشق و علاقه ی خود بپردازند.

وقتی که فرد در خانه با علاقه و عشق با والدینش برخورد می کند بدون شک این فرد در آینده در زندگی شخصی خود نیز فرد عاشقی خواهد بود و با همسرش با عطوفت و مهربانی رفتارخواهد کرد.

 عشق همسر

داوری های اول آشنایی سست است

بسیاری موارد است که زوجین طرز برخورد در مراحل اولیه آشنایی را ملاک احساسی بودن یا نبودن همسر قرار می دهند ولی اینکار چندان کار معقول و قابل پسندی نیست چرا که در آن برهه تمام زن و شوهرها از یک قاعده و قانون یکسانی اطاعت می کنند.اگر مرد یا زنی در دوره ای از زندگی خود از اختلالات روحی و روانی رنج ببرد نمی تواند از یک رابطه رمانتیک و عاشقانه لذت ببرد و نسبت به زندگی زنانشویی خود نیز هیچ احساسی نخواهد داشت.

به همین جهت با بسنده کردن به احساسات نامزدی نمی توان برای آینده تصمیم گیری کرد چرا که برای ادامه ی زندگی گزینه های متفاوتی در ابراز و بیان عشق وجود دارد. 

این روانشناس در این باره معتقد است که شخصیتهایی هستند که بیان احساسات برای آنها یک مقوله ی بی معنا است و آنها همیشه از بروز احساسات امتناع می کنند و هیچ وقت این کار را انجام نمی دهند مانند شخصیتهای اسکیزوئید (تنها طلب) و شخصیتهای اجتنابی.او همچنین ادامه می دهد که شخصیت اسکیزوئید عاشق تنهایی است یعنی مایل به انجام کارها به صورت تکی و انفرادی است و روابط عاشقانه برای او هیچ معنایی ندارد.فرد دارای شخصیت اجتنابی اگر چه در گروه و جمع بودن را می پسندد اما به علت تحقیر شدن یا مورد مسخره قرار گرفتن ،جدایی از جمع را انتخاب می کند و از جمع بودن گریزان است و از بیان عشق و علاقه به اطافیان هم خودداری می کند.

شخصیت اجتنابی و اسکیزوئید دو گزینه ی مهم در بی احساسی فرد هستند بعضی از انسانها هم ازشخصیت وسواسی رنج می برند یعنی در بیان و ابراز احساسات خساست به خرج می دهند و مشتاق وقت گذاشتن برای دیگران برای نشان دادن عشق به اطرافیان نیستند از نظر روانشناسان اینگونه افراد دارای مشکلات پیش و پا افتاده در ابراز احساسات دارند.نداشتن روابط اجتماعی با دیگران ،هیچ دوست صمیمی نداشتن،دوستدار تنهایی و عدم معاشرت با دیگران اگر رابطه ای با افسردگی نداشته باشد بی شک از علائم اختلال شخصیتی و روش های شخصیتی افراد دارای اختلال به شمار می رود. 

ایشان با اشاره به برخی از مهمترین عواملی که نقش بسزایی در ابراز محبت و همچنین ابراز احساسات دارد عنوان نمود:تجاربی که اشخاص در طول زندگی، چه در خانواده و چه در برخورد با اطرافیانشان کسب می کنند یکی از تاثیر گذارترین عوامل در این زمینه می تواند باشد به این صورت که چنانچه مرد یا زن در خانواده ای رشد کرده باشند که هیچ ابراز احساساتی از سوی والدین خود ندیده باشند و یا نه در خانواده ای که محیطی سرشار از عشق و محبت داشته بزرگ شده باشند، آموخته های اکتسابی شان در رفتارهای آینده آنها تاثیرگذار خواهد بود و فرد همین تجارب و مهارت ها را در زندگی زناشویی خود استفاده میکند. 

به اعتقاد وی بروز احساسات باید با بازخورد مناسب در دیگر شئون زندگی مشترک همراه باشد بدین گونه که اگر مردی بعد از ابراز احساسات خود به همسرش رفتاری مناسب و همان بازخورد درخور را دریافت نکند (به عنوان مثال همسرش از زیر بار مسئولیت ها و انجام کارهای خانه به امید انجام آنها از سوی مرد شانه خالی کند) ، مرد به هیچ عنوان احساساتش را بروز نمی دهد و در می یابد که پس از ابراز خشونت بطور حتما کارها طبق نظم و ترتیب پیش می رود. در طرف دیگر این موضوع در مورد خانم ها هم نیز صدق میکند و چنانچه رفتار مناسب احساساتی را که بروز داده اند دریافت نکنند ، قطعا در این مورد تجدید نظر خواهند کرد. 

ضمن اینکه امکان دارد بعضی افراد تجربه تلخی از ابراز احساسات به فردی داشته باشند بنابراین با وجود ابراز احساسات یک رابطه عاشقانه شکست خورده را تجربه کرده و این امر را امری بی فایده تلقی میکنند. 

روان شناسان در خدمت مردم

این روان شناس متذکر شد تست هایی که برای ابراز احساسات وجود دارند تشخیصی نیستند و فقط به تشخیص درست و بهتر آن ها کمک میکند و یادآور شد:جای بسی تاسف است که در جامعه ای که ما زندگی میکنیم بدون بهره گیری از صاحب نظران و متخصصان تست های روان شناسی ترویج پیدا کرده و به آسانی در دسترس همگان قرار می گیرد. 

در ادامه این مطلب به نشانه هایی که ذکر شده اند توجه کنید چرا که چنانچه این مطالب را با تمام وجود درک کردید بی شک دیدگاه جدیدی در زندگی زناشویی خود پیدا خواهید کرد: 

عشق را از چشمانش بخوانید 

جالب است بدانید شما می توانید وقتی در کنار نامزدتان هستید و به هنگام صحبت کردنش پی به عشق او نسبت به خودتان ببرید زمانی که مدام در حال صحبت به شما نگاه میکند این اتفاق را دست کم نگیرید ممکن است او بخاطر خجالتی بودن عشق و علاقه خود را با دزدکی نگاه کردن و خیره شدن های مکررش بروز دهد.در ثانی چنانچه نامزدتان عاشق شما باشد رفتارهای شما را با چشم هایش رصد میکند و زمانی که موضوعی او را می خنداند به سرعت نگاهش را به سمت شما سوق می دهد تا ببیند آیا شما هم میخندید یا نه؟و یا برعکس اگر بفهمد بخاطر موضوعی رنجیده خاطر شده اید هر لحظه نگاهش به شما می افتد ببیند در چه حالی هستید.هیچوقت فراموش نکنید که چشم ها دروغ نمیگویند و همیشه صادق هستند بنابراین این نگاه ها چه شما را مطمئن کند و چه نکند از هیچکدام در دوران نامزدی غافل نشوید چرا که کمک شایانی به شناخت شما خواهد داشت. 

شما در دیدگاهش خاص هستید؟ 

مورد دیگری که می تواند نشانه خوبی باشد این است که رفتارش با دیگران بسیار کمک کننده خواهد بود.توجه کنید آیا رفتارش با شما نسبت به دیگران متفاوت و خاص است یا مثل همه با شما رفتار میکند؟این نشانه را هرگز با حسادت اشتباه نگیرید و این افکار را که حتما باید ارتباطش را با همه قطع کند را از ذهنتان بیرون کنید فقط کافیست که بدانید رفتارش با شما خیلی خاص است تا نوع رابطه ای که دارید را جدا از رابطه او با دیگران بدانید تفاوتی که یکی از دلایل مهم ایجاد شدنش حسی می باشد که وی نسبت به شما دارد. 

آیا به دوستانش معرفی شده اید؟

 چنانچه علاقه او نسبت به شما واقعی باشد مطمئنا علاقه اش را با دوستانش در میان می گذارد و از حسی که به شما دارد با آنها صحبت میکند.در اینجور مواقع امکان دارد احترام خاصی از طرف دوستانش متوجه شما شود و اینکه ممکن است با حالت نیش و کنایه بخواهند شوخی هایی از حس نامزدتان نسبت به شما بکنند و از سوی دیگر چنانچه قصد و نیتش از دوست داشتن شما خیر باشد به راحتی می تواند شما را به دوستانش معرفی کند و به هیچ عنوان با دیدن اتفاقی یک فامیل یا آشنا در خیابان دست و پایش را گم نمیکند و با اعتماد به نفس هر چه تمام اقدام به معرفی شما میکند.

 متوجه تغییرات کوچک می شود؟ 

چنانچه تعاریف زیادی از شما میکند حتما قدر این اخلاق همسر یا نامزدتان را بدانید اگر حواسش به تمام کارهای ریز شما از جمله لباس پوشیدن یا هر چیز دیگر است بی تفاوت از آن نگذرید.مطمئنا در ماه های اول نامزدی کوچکترین تغییرات در دید طرف مقابلتان بسیار برجسته و قابل اهمیت می باشد و هرگز نمی تواند احساسش را نسبت به این تغییرات از شما پنهان کند بنابر این به راحتی می توانید از حرف ها و نگاه او نشانه هایی را کشف کنید. 

ابراز علاقه بدون حرف زدن 

انتظار نداشته باشید که نامزدتان با حسادت زندگیتان را دچار اختلال کند اما چنانچه بدون ایجاد دردسر های این چنینی دلش بخواهد بیش از همه کنار شما باشد یعنی او عاشق شما می باشد حتی مواقعی که در جمع دوستانتان هستید دوست دارد بدون آنکه چیزی به شما بگوید این را نشان دهد میخواهد رویتان را به او برگردانده و بیشتر با او صحبت کنید تا با دیگر دوستان.این پیغام ممکن است با نگاه های مکرر و یا یک سکوت طولانی از طرف او به شما انتقال یابد بنابراین به این نوع هشدار ها بی توجه نباشید.

ابراز عشق همسر

در ملاقات با او زمان چگونه میگذرد؟

زمانی که با نامزدتان دیدار میکنید آیا ساعات ملاقات طولانی تر از انتظارتان می شود؟چنانچه این اتفاق افتاد بدانید که او شما را خیلی دوست دارد و با همصحبتی با شما لذت می برد و بخاطر همین زمان را فراموش میکند و ترجیح میدهد بجای مشغولیت به چیرهای دیگر فقط در کنار شما باشد و هیچ دلش نمیخواهد زمان تمام شود و از هم جدا شوید اگر چنین رفتاری از نامزدتان سر زد بدانید که او عاشق شما هست.

همیشه به فکر آینده است

چنانچه در مورد مسائل پیش روی آینده با شما صحبت می کند و با هیجان هر چه تمام در صدد برنامه ریزی دقیق برای آینده زمانی که در سفر است با شما تماس میگیرد شما را در جریان برنامه های خود قرار می دهد وسعی میکند هماهنگ با شما به سمت برآورده کردن آرزوها و تصمیمات آینده گام بر می دارد مطمئن باشید که به خاطر علاقه به شما این ویژگی ها را در خود تقویت می کند و از همین حالا به فکر آینده ای روشن باشه می باشد. 

نکاتی درباره زبان بدن افراد عاشق 

همانگونه که ذکر شد افراد عاشق تحت تاثیر فعل و انفعالاتی قرار می گیرند که همین اتفاقات و حالات توسط مغز به سایر اندام ها منتقل می شود و در نهایت بدنشان تغییر و تحولات چشمگیری به خود میگیرند. نشانه های زیادی وجود دارد که می توان از طریق آن ها حدس زد که طرف مقابل چقدر عاشق و دلبسته است.احساساتی که از طریق زبان بدن مثل تماس چشمی ، حالات چهره و صدا و زبان رد و بدل می شود کمک می کند تا احساسات همسرتان با خبر شوید. 

حواستان به لبخند زدن او باشد

چنانچه شدت علاقه همسرتان به شما بیشتر باشد با حسی صمیمانه و عمیق به شما لبخند میزند و چنانچه این لبخند تصنعی باشد شبیه به چیزی است که بوی به زور برای دیکته شده است بنابراین بایستی قبل از هر چیزی اطلاع پیدا کنید که او من باب رعایت ادب در کنارتان است ؟ و به محض پیدا کردن فرصت جدید شما را ترک میکند؟ نکته قابل توجهی که در این میان وجود دارد این است که لبخندهای تصنعی شامل نشانه های مخصوصی می باشند که به راحتی می توان از هماهنگ نبودن ابروها و گوشه های لب تشخیص درستی از تصنعی بودن آن را داد.                                 

هنگامی که لبخند واقعی است سریعا ابروها و گوشه لب بالا به حالت مچاله در می آید افرادی که عاشق هستند همیشه در تلاشند که جوری بخندند که لبشان کشیده شود و دندان هایشان دیده شده و چشم هایشان گرد شود. خنده ی یک عاشق از چشمهایش محرز است.

علاقه همسر

شخصیت 

مرد یا زنی که علاقه زیادی به همسرش دارد همیشه در تلاش است که شبیه به یک جنتلمن با او رفتار کند. نشانه های زیادی وجود دارد که می توان از طریق آن ها حدس زد که طرف مقابل چقدر عاشق و دلبسته است.بنابراین چنین شخصی توسط مادر به درستی تربیت شده است مطمئناً همسر خود را نیز در اولویت قرار داده و در موضوعات مختلف و مهم زندگی با او مشورت می کند. 

ارسال پیامک های خنده دار و بامزه

 مسخره ترین و پیش پا افتاده ترین پیامک ها که همسرتان برایتان ارسال می کند عشق او را به شما نشان می دهد. مثلاً زمانی که به شما پیام میدهد که " میخوام خرمالو بخرم" در صورتی که شما اصلا از خرمالو خوشتان نمی آید یا مثلاً " همین حالا یک گربه دیدم که خیلی شبیه گربه ی تو بود و مرا یاد او انداخت" در حقیقت او می خواهد نشان دهد که حواسش هست به اینکه تو از خرمالو خوشت نمی آید یا اینکه می خواهد بگوید که ای کاش همین الان تو با آن گربه زشتت کنار من بودی. 

مدام با شما تماس میگیرد 

اکثر آقایان به خاطر سه چیز گوشی تماس میگیرند یا تلفن را جواب می دهند:

1- در مواقع اورژانسی

٢- برای انجام کاری

٣- شنیدن صدای کسی 

به یاد داشته باشید چنانچه تلفنچی یا همکار او نیستید پس او فقط به قصد این که صدای شما را بشنود با شما تماس گرفته است و این یکی از بزرگترین نشانه های عاشق شدن می باشد. 

به پیامک ندادن او توجه کنید 

همانطور که میدانید دختران فقط زمانی پیام ارسال می کنند که جوابی دریافت کنند پس چنانچه متوجه شدید همسر یا دختر مورد علاقه تان به شما پیامک نمی دهد آن به این معنا است که شما جواب پیامک های او را ندادید و برحسب اعتراض دیگر به شما پیام میدهد.

عاشقانه های همسر  

نظرخواهی او از شما را جدی بگیرید 

مردها زمانی که سوالات این چنینی مانند چه هدیه ای برای مادرم و مادرت بخریم یا ایا این لباس به تیپ من می آید یا نه؟ از همسر یا دختر مورد علاقه خود می پرسند این را نشان می دهد که هورمون های عشقشان لبریز و ترشح کرده است. 

کلام آخر

پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه به هرگونه سایت یا مرکزی مراجعه کنید از شخصیت خود و همسرتان آگاه باشید و حتما بایستی رفتار اعمالتان را با اطرافیان مورد سنجش قرار داده و یک تحلیل درست و منطقی داشته باشید. البته این مورد در باره کسانی که دچار ضعف هستند و باور به این دارند که هیچ حد و مرزی بین احساس و منطق شان نمی توانند قائل شوند بنابراین حتماً باید پیش متخصص مراجعه کرده تا در این حوزه از آنها کمک بگیرند و از برداشت های اشتباه جلوگیری کنند.

چگونه از احساس و عشق واقعی همسرمان سر دربیاوریم

4.572
این مطلب مفید بود ؟657
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
وبگردی