نان لواش

دانش آموزان نان لواش نخورند!

کد مطلب : 48759زمان مطالعه : 2 دقیقه
به دلیل اینکه بیشترین رشد دانش آموزان در دوران مدرسه شکل میگیرد مصرف نان لواش به خاطر نداشتن سبوس برای آنها ممنوع است.

نان لواش برای دانش آموزان ممنوع است

نان لواش سبوس ندارد و خوردن آن هم چون مصرف شکر و قند بوده و فرد را دچار چاقی می کند؛ ویتامین های آن نیز صفر است، بنابراین مصرف آن برای دانش آموزان توصیه نمی شود. یک متخصص تغذیه با تأکید بر لزوم توجه والدین نسبت به تغذیه فرزندانشان در مدرسه گفت:مصرف نان لواش به دلیل نداشتن هیچگونه ویتامین و ایجاد چاقی، برای دانش آموزان توصیه نمی شود.
دکتر مرتضی صفوی در خصوص اهمیت برنامه غذایی در دانش آموزان اظهار داشت:بیشترین رشد جسمی و ذهنی دانش آموزان در دوران مدرسه شکل گرفته و به طور کلی می توان گفت 90 درصد رشد مغزی و 70 درصد رشد قدی دانش آموزان در طی این دوران انجام می گیرد. وی افزود:برای تداوم رشد دانش آموزان، تضمین سلامتی و تحرک و شادابی آنها لازم است، تغذیه این قشر از جامعه مورد توجه قرار گیرد. بر همین اساس باید به گروه های غذایی اصلی در میان دانش آموزان توجه داشت.
این متخصص تغذیه ادامه داد:نان و غلات، گوشت، تخم مرغ، حبوبات و مغزها، شیر، لبنیات، میوه و سبزی ها در گروه های غذایی اصلی دانش آموزان حائز اهمیت است و یک گروه متفرقه شامل قند و چربی که چندان مورد تأکید نیست، نیز مورد توجه قرار دارد.
صفوی در رابطه با گروه غذایی نان و غلات بیان داشت:مصرف انواع نان های مختلف هم چون سنگک، تافتون و بربری به ویژه از نوع سبوس دار برای دانش آموزان توصیه می شود. همچنین نان لواش سبوس ندارد و خوردن آن هم چون مصرف شکر و قند بوده و فرد را دچار چاقی می کند؛ ویتامین های آن نیز صفر است، بنابراین مصرف آن برای دانش آموزان توصیه نمی شود.

 

 نان لواش

نان لواش به دلیل نداشتن هیچگونه ویتامین برای دانش آموزان توصیه نمی شود

وی افزود:والدین از نان های بدون جوش شیرین برای فرزندان دانش آموزان خود استفاده کنند. صفوی با اشاره به اینکه برنج، ماکارونی، رشته، جو و ذرت در گروه نان و غلات جای دارند، افزود:روزانه دانش آموزان 6 تا 11 سهم از گروه های نان و غلات را لازم دارند.
به گفته این متخصص تغذیه 30 گرم نان سنگک، یک کف دست نان بربری و یک کفگیر برنج، هرکدام یک واحد یا سهم از گروه نان و غلات به شمار می رود.
صفوی ادامه داد:انواع غلات بوداده مثل ذرت بوداده نیز ارزش غذایی مناسبی برای میان وعده دانش آموزان دارد، بنابراین مصرف آن برای آنها به صورت روزانه توصیه می شود.

دانش آموزان نان لواش نخورند!

4.322
این مطلب مفید بود ؟193
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سیمرغ/ی
برچسب : دانش آموزان
وبگردی