بیل گیتس
بیل گیتس ثروتمندترین فرد آمریکا درباره آینده جهان پیش بینی هایی کرده است که در این گزارش می توانید آنها را بخوانید.

بیل گیتس درباره آینده پیش بینی کرده است

پیش بینی های قبلی بیل گیتس این بود که تعداد گوشی های هوشمند و شبکه های اجتماعی افزایش پیدا خواهد کرد و اکنون شواهد نشان می دهد که پیش بینی های جدید او نیز به حقیقت خواهد پیوست.

 

پیش بینی های بیل گیتس:

آفریقا در تامین غذا خودکفا خواهد شد

بیل گیتس

پیش بینی های مرد ثروتمند

در سال 2015 بیل گیتس پیش بینی کرده بود که بهره وری کشاورزی آفریقا تا سال 2030 نزدیک به 50 درصد افزایش پیدا خواهد کرد و کل قاره ی آفریقا از نظر تولید غذا خودکفا خواهد شد. در حال حاضر این قاره سالانه 50 میلیارد دلار واردات مواد غذایی دارد در حالی که 700 درصد ساکنان کشورهای جنوب صحرای آفریقا، کشاورز هستند.

براساس پیش بینی بیل گیتس، نوآوری هایی که در بخش کشاورزی خواهند شد، وابستگی غذایی آفریقا را تا 15 سال دیگر از بین خواهد برد. امروزه در سراسر جهان از کودهایی استفاده می شود که عملکرد بهتری دارند و محصولات کشاورزی مقاوم در برابر آفات گوناگون و خشکسالی، پرورش داده می شوند. کشاورزان آفریقایی با دسترسی به این تجهیزات و فناوری ها می توانند تولید سالانه خود را به 2 برابر برسانند.

 

بانکداری همراه زندگی افراد فقیر را متحول خواهد کرد

بیل گیتس

پیش بینی های مرد ثروتمند

به دلیل اینکه در کشورهای آفریقا امرار معاش کار بسیار دشواری است، مردم معمولا برای پرداخت هزینه های مورد نیاز برای هزینه های بهداشت و سلامت، غذا، تحصیلات و تعمیرات با مشکلات زیادی مواجه هستند. به اعتقاد بیل گیتس، تمام این مشکلات به علت ضعیف بودن زیرساخت های بانکداری است. سرویس های مالی مانند M-PESAA خدماتی را ارایه می دهند که دسترسی افراد به حساب های بانکی دیجیتالی در کشورهایی مثل کنیا و اوگاندا را فراهم کنند.

بیل گیتس در سال 2015 پیش بینی کرده بود که تا سال 2030، 2 میلیارد نفر از جمعیت جهان که امروزه دارای حساب بانکی نیستند، می توانند پول های خود را از طریق این حساب های دیجیتالی ذخیره کرده و مبالغ مختلفی را به راحتی با گوشی های خود پرداخت کنند. همچنین این شرکت ها برای افزایش سطح زندگی مردم می توانند خدمات دیگری را از ایجاد سپرده تا تامین اعتبار برای شرکت ها، ارایه دهند.

 

تقریبا کشور فقیری وجود نخواهد داشت

بیل گیتس

پیش بینی های مرد ثروتمند

در سال 2014 بیل گیتس پیش بینی کرده بود که در صورت تداوم کمک های خارجی به کشورهای فقیر تا سال 2035 هیچ کشور فقیری وجود نخواهد داشت. از زمان روی کار آمدن ترامپ بودجه هایی که برای کمک به کشورهای فقیر در نظر گرفته می شد، بنابه دلایل سیاسی به شدت کاهش پیدا کرده است ولی او همچنان به تاثیر این بودجه ها امیدوار است.

براساس اطلاعاتی که از طرف بانک جهانی اعلام شده است، بیل گیتس، کشورهایی را که درآمد روزانه ی آنها کمتر از 1.90 دلار است، فقیر دانسته که با این حساب 35 کشور دنیا در چنین وصعیتی قرار دارند. او می گوید در آینده درآمد تقریبا همه ی کشورها به حدی خواهد رسید که امروزه آن را متوسط به پایین می نامیم. این کشورها در زمینه های مختلفی از کشورهای ثروتمند و پیشرفته الگوبرداری خواهند کرد و از نوآوری هایی مانند بذرهای بهتر، واکسیناسیون و انقلاب دیجیتالی بهره مند خواهند شد.

 

بیوتروریسم جان میلیون ها نفر را خواهد گرفت

بیل گیتس

پیش بینی های مرد ثروتمند

بیل گیتس در ماه فوریه در کنفرانسی در مونیخ آلمان اعلام کرد که عامل بیماری زای منتشر شده در هوا ترکیبی از ویروس آنفولانزا و آبله است که به صورت عمد و غیراخلاقی در هوا توسط بیوتروریست ها منتشر می شود. اپیدمیولوژیست ها (متخصصانی که در مورد نحوه انتشار بیماری ها و عوامل بیماری زا در نژادهای مختلف، مطالعه می کنند) معتقدند احتمال اینکه چنین فاجعه ای 10 تا 15 سال آینده در جهان رخ دهد بسیار بالا است.

در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، هر ساله 33 میلیون نفر کشته خواهند شد. بنیاد بیل و ملیندا گیتس اخیرا اتحادیه ای را راه اندازی کرده اند تا از طریق توسعه ی واکسن های مختلف، از شیوع بیماری های واگیردار جلوگیری کنند.

 

انسان به یک منبع انرژی پاک دست خواهد یافت

بیل گیتس

پیش بینی های مرد ثروتمند

یکی از پیش بینی های امیدوارکننده ی بیل گیتس در سال 2016، این بود که تا سال 2030، انرژی باد، خورشید و سایر انرژی های تجدیدپذیر، بیشترین بخش انرژی جهان را تامین خواهند کرد. او می گوید:یکی از بزرگترین چالش های ما، تامین انرژی مورد نیاز مردم است. این چالش فراتر از تصور مردم است اما انرژی های تجدیدپذیر فرصتی هستند که باید از آنها بهره برد.

بیشتر کشورهایی که گیتس به آنها سفر کرده است، از آب سالم یا برق برخوردار نیستند. وضعیت زندگی مردم در این کشورها به قدری وخیم است که شب ها نمی توانند خانه های خود را گرم کرده و روشنایی منازل خود را تامین کنند، حتی توانایی تاسیس مراکز درمانی را نیز ندارند. گیتس می گوید اگر جهان بتواند به یک منبع انرژی پاک و ارزان دست پیدا کند، معضل تغییرات اقلیمی از بین خواهد رفت و زندگی میلیون ها فقیر در سرتاسر جهان دگرگون خواهد شد.

 

مشاغل زیادی به علت اتوماسیون از بین خواهند رفت

بیل گیتس

پیش بینی های مرد ثروتمند

گیتس می گوید تا 20 سال آینده انسان ها از انبارها و کارخانه های جهان اخراج می شوند و ربات ها جایگزین کارگران خواهد شد. ربات ها این توانایی را دارند که سریعا گسترش پیدا کنند و همان وظایفی را که نیروی انسانی قبلا انجام می دادند، با دقت کامل انجام دهند. ربات ها مزایای زیادی نسبت به انسان دارند؛ ربات ها نمی خوابند، نیازی به بیمه های درمانی ندارند و به تعطیلات هم نمی روند. همه این موارد کارفرمایان را خوشحال می کنند.

او معتقد است این جایگزنی به نسبت روندی که خواهد داشت، باعث از بین رفتن هزاران شغل و یا حتی میلیون ها شغل خواهد شد. طبق گفته ی بیل گیتس، در حال حاضر کارگری که در کارخانه کار می کند، باید قسمتی از حقوقش را به عنوان مالیات به دولت پرداخت کند. اگر قرار باشد رباتی جایگزین او شود، صاحب کارخانه باید به همان میزان که کارگر مالیات می داد، به دولت مالیات بدهد.

 

فلج اطفال به طور کامل ریشه کن خواهد شد

بیل گیتس

پیش بینی های مرد ثروتمند

جدیدترین آمار ارایه شده در سال 2016، نشان داد که فقط 37 مورد بیماری فلج اطفال در جهان گزارش شده است، درحالی که در دهه 1980، نزدیک به 400 مورد ابتلا به این بیماری گزارش شده بود. براساس آخرین اطلاعات گزارش شده، هم اکنون تنها چند صد نفر در جهان به این بیماری مبتلا هستند که بیل گیتس امیدوار است که فلج اطفال بعد از آبله، دومین بیماری خواهد بود که به طور کامل نابود خواهد شد.

در سال 2013 گیتس اعلام کرد که اعضای جامعه جهانی فلج اطفال، در حال انجام مراحل پایانی برنامه ای با جزییات کامل هستند. در صورت اجرایی شدن این برنامه، تا 6 سال دیگر این بیماری که زمانی سالانه 4000 هزار کودک را معلول می کرد، ریشه کن خواهد شد.

پیش بینی های جدید بیل گیتس درباره آینده + عکس

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
برگرفته از افکارنیوز/ی
برچسب : بیل گیتس
وبگردی