علی مصفا

علی مصفا بدشانس ترین بازیگر سینما در جشنواره فجر 96

تاریخ انتشار : 12 دی 1396کد مطلب : 62257زمان مطالعه : 3 دقیقه
علی مصفا بازیگر پرکار امسال سینما با وجود انتظارها برای حضور پررنگ او در جشنواره فجر ، یکی از غایبان بزرگ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر شد.

علی مصفا با چهار فیلم به جشنواره فجر نرسید

علی مصفا بازیگر سرشناس سینما و همسر لیلا حاتمی یکی از بازیگران پرکار امسال سینما بود اما با وجود چهار فیلم نتوانست شانسی برای حضور در جشنواره فجر داشته باشد.

اسامی آثار برگزیده شده برای حضور در بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر اعلام شد و بر همین اساس آمار مختلفی درخصوص جشنواره اعلام گردید.

جشنواره فیلم فجر همیشه از سوی تماشاگران و علاقه مندان به سینما جذابیت های خاص خود را داشته و به نوعی بزرگترین گردهمایی سینمایی کشور محسوب می شود و از همه بخش ها جذابتر می توان به حضور بازیگران مطرح سینما اشاره کرد.

علی مصفا

علی مصفا غایب بزرگ جشنواره فجر

علی مصفا از آن دست بازیگرانی است که تا دو روز پیش یکی از شانس های اصلی پرکارترین بازیگر جشنواره قلمداد می شد اما در بدشانسی محض هیچکدام از آثارش به جشنواره فیلم فجر نرسید.

علی مصفا امسال با چهار فیلم "حکایت دریا" به کارگردانی "بهمن فرمان آرا"، "درساژ" ساخته "پویا بادکوبه"، "سال دوم دانشکده من" ساخته "رسول صدرعاملی" و "واسطه" به کارگردانی "آرش لاهوتی" شانس حضور در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر را داشت اما دو فیلم انصراف دادند و دو فیلم از سوی هیات انتخاب رد شدند تا مصفا به طور کامل در این جشنواره غایب باشد.

علی مصفا

علی مصفا بازیگر سینما و تلویزیون

وی تاکنون برای بازی در فیلم های تابستان داغ، پارتی و پری کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم فجر شده و تنها یکبار برای فیلم پری به این جایزه دست یافته است و امسال با این سه فیلم می خواهد بار دیگر شانس خود را امتحان کند.

همچنین مصفا امسال در فیلم "خوک" ساخته مانی حقیقی نیز به ایفای نقش پرداخت اما با انصراف این فیلم از جشنواره توانست چهار فیلم در رقابت داشته باشد.

مصفا در سال 1345 در تهران متولد شد. وی فرزند مظاهر مصفا و امیربانو کریمی است. همچنین وی همسر لیلا حاتمی و نوه برادر حسینعلی خان نکیسا موسیقیدان است. او فارغ التحصیل رشته عمران از دانشکدهٔ فنّی دانشگاه تهران در سال 1374 است.

وی دو فیلم بلندش را با نام های "سیمای زنی در دوردست" و "پله آخر" با حضور "لیلا حاتمی" کارگردانی کرده است و تاکنون در 29 فیلم به ایفای نقش پرداخته است.

مروری کوتاه بر زندگینامه علی مصفا

علی مصفا فرزند مظاهر مصفا استاد دانشگاه، شاعر و مصحح برجسته معاصر ایران و مادرش امیربانو کریمی استاد ادبیات فارسی و متخصص در سبک هندی و صائب شناسی است و برادرزاده حسینعلی خان نکیسا موسیقیدان و خواننده است. وی همسر لیلا حاتمی بازیگر برجسته سینما ایران می باشد.

علی مصفا

علی مصفا در کنار همسرش لیلا حاتمی و فرزندانشان

علی مصفا در سال 1377 با لیلا حاتمی که در فیلم لیلا نقش زن و شوهر عاشق را داشتند ازدواج کرد، حاصل این ازدواج یک دختر بنام عسل و یک پسر بنام مانی است.

علی مصفا در سال 1370 با بازی در فیلم امید به کارگردانی حبیب کاوش بازیگری سینما را آغاز کرد اما با حضور در فیلم پری موفق شد جایزه بهترین بازیگر نقش دوم را از سیزدهمین جشنواره فیلم فجر بدست آورد. مصفا برای بازی در فیلم های لیلا و پارتی کاندیدای دریافت جایزه شد. وی در سال 1380 با بازی در مجموعه کیف انگلیسی بازیگری در مجموعه تلوزیونی را تجربه کرد.

علی مصفا بدشانس ترین بازیگر سینما در جشنواره فجر 96

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از خبرگزاری میزان _ نیک صالحی / م.ف
وبگردی