عکس عطسه
گاهی به دلایل بسیار مختلف ممکن است هر فردی عطسه کند، در ادامه تصویر بسیار جالبی از عطسه یک انسان در داخل سی تی اسکن را مشاهده می نمایید.

تصویری جالب از لحظه ی عطسه کردن که در سی تی اسکن ثبت شد

عطسه به دلایل مختلف در هر فرد رخ می دهد ؛ گاه به دلیل حساسیت و گاه به دلیل گردوخاک یا بوی تند فلفل که نتیجه اش ثانیه ای واکنش در سیستم تنفسی است. همین عمل به ظاهر ساده و طبیعی رازهای جالبی در پس خود دارد که پیش از این در مطلب " قلب هنگام عطسه ایست می کند ؟؟ " در بخش سلامت نمناک به آنها پرداختیم و گفتیم که چطور و با چه محرک هایی ایجاد می شود ؛ حالا قصد داریم به این مسئله از نمایی دیگر نگاه کنیم یعنی زیر لنز دقیق سی تی اسکن.

تصویر هنگام عطسه در سی تی اسکن

تصویر جالبی که در این بخش از سرگرمی نمناک مشاهده می کنید مربوط به همان نمای نزدیک است که حین عطسه ی فردی در دستگاه سی تی اسکن ثبت شده است ، در واقع از فردی خواسته شد تا داخل دستگاه سی تی اسکن قرار گرفته و بعد از ایجاد محرکی ساده عطسه کند تا حالت استخوان های درگیر هنگام عطسه ثبت شود. تستی که نتیجه اش در نوع خود جذاب بود در تصویر منتشر شده در این بخش مشاهده میکنید.

عکس عطسه زدن

تصویری از عطسه فردی در سی تی اسکن

در تصویر بالا مشاهده می کنید که برای اجرای یک عطسه ی به ظاهر ساده چندین بخش از صورت درگیر شده و به چه حالتی در می آیند تا هوا و ذرات از بدن خارج شوند.

حتما ببینید ؛ وقتی داخل سی تی اسکن عطسه کنی + عکس

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : عطسه کردن
وبگردی