تیم ملی تکواندو ایران

قهرمانی تیم ملی تکواندو ایران در جهان بعد از هشت سال

تاریخ انتشار : 25 فروردین 1397کد مطلب : 66929زمان مطالعه : 3 دقیقه
تیم ملی تکواندو نوجوانان ایران در مسابقات جهانی 2018 با هدایت وحید عبداللهی مقتدرانه روی سکوی نخست جهان ایستاد.

قهرمانی تیم ملی تکواندو نوجونان ایران در مسابقات جهانی

تیم ملی تکواندو نوجوانان کشورمان با کسب 7 مدال طلا و 2 برنز مقتدرانه بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد.
آقایی نوجوانان ایران با 7 مدال طلا و 2 برنز بر تکواندو جهان/ جشن قهرمانی جهان بعد از هشت سال، به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان 2018 با حضور 950 هوگوپوش از 118 کشور از روز دوشنبه 20 فروردین ماه در سالن "ساله کوارت" الحمامات آغاز و امروز (جمعه 24 فروردین ماه) به پایان رسید.
در پایان این دوره از مسابقات نمایندگان پسر کشورمان با غیرتی مثال زدنی 7 مدال طلا و 2 برنز را به خود اختصاص دادند و توانستند پس از 8 سال عنوان قهرمانی خود را مقتدرانه در جهان تکرار نمایند.
تیم ملی تکواندو نوجوانان پسر کشورمان در این رقابت ها با ترکیب حسین لطفی، محمد رستم نژاد، امیر ولی پور، امیرسینا بختیاری، حامد اصغری، عرفان مرادی، محمد مهدی عمادی، علی اشکوریان، محمدعلی خسروی و نیما مهرعلی به مصاف رقبایش رفت.
 
 تیم ملی تکواندو

قهرمانی تیم ملی تکواندو نوجوانان پسر در مسابقات جهانی

شیرپسران ایران در پایان با کسب 7 مدال طلا (حسین لطفی، امیر ولی پور، امیرسینا بختیاری، حامد اصغری، محمدمهدی عمادی، علی اشکوریان و محمدعلی خسروی)، دو برنز (عرفان مرادی و نیما مهرعلی) و 110 امتیاز موفق شدند عنوان قهرمانی جهان را در میان مدعیان با شایستگی و قدرت هرچه تمام تر در تاریخ تکواندو جهان به نام خود ثبت نمایند.
کره جنوبی با یک مدال طلا، یک نقره، دو برنز و 54 امتیاز نایب قهرمان شد و ترکیه با یک مدال طلا، دو نقره و 52 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.
هدایت تیم پسران برعهده وحید عبدالهی به عنوان سرمربی، رشید فتاحی و وحید ناصری به عنوان مربی است. محمدرضا زوار نیز مدیر فنی تیم می باشد. تیم ملی تکواندو نوجوانان دختر نیز در این رقابت ها موفق به کسب یک مدال برنز توسط مبینا کلی وند شد. هدایت این تیم برعهده فاطمه صفرپور به عنوان سرمربی بود.

مسابقات کسب سهمیه المپیک جوانان

همچنین مسابقات کسب سهمیه المپیک تکواندو جوانان، 17 و 18 فروردین ماه برگزار شد؛ تیم ملی ایران که با 6 نماینده در این رقابت ها شرکت کرده بود، موفق شد صد در صد سهمیه حضور در بازی های المپیک 2018 آرژانتین را مقتدرانه به دست آورد.
در پایان این رقابت ها حامد اصغری (مدال طلا)، علی اشکوریان (مدال نقره)، کیمیا همتی (مدال نقره)، محمد خانی و یلدا ولی نژاد (برنز) و مهلا مومن زاده توانستند با شایستگی نام خود را در میان نفراتی که موفق به کسب جواز حضور در بازی های المپیک شدند، ثبت نمایند.

وحید عبداللهی بهترین مربی جهان شد و لطفی به عنوان فنی ترین بازیکن شناخته شد

در پایان این دوره از مسابقات نمایندگان پسر کشورمان با غیرتی مثال زدنی 7 مدال طلا و 2 برنز را به خود اختصاص دادند و توانستند پس از 8 سال عنوان قهرمانی خود را مقتدرانه در جهان تکرار نمایند.
در پایان این رقابت ها با اعلام کمیته فنی مسابقات، وحید عبداللهی سرمربی توانمند کشورمان به عنوان بهترین مربی جهان انتخاب شد.
 
وحید عبداللهی

وحید عبدالهی به عنوان بهترین مربی جهان انتخاب شد 

همچنین حسین لطفی نماینده وزن اول کشورمان که توانست با غلبه مقتدرانه و در حالیکه تمامی حریفان خود را با اختلاف بیش از 20 امتیاز شکست داده بود، بر سکوی قهرمانی بایستد عنوان فنی ترین بازیکن را بدست آورد.
گفتنی است؛ افتخارآفرینان تکواندو کشورمان، ساعت 4 بامداد روز یکشنبه 26 فروردین ماه از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد ایران می شوند.

تبریک حسن روحانی به قهرمانی تیم ملی تکواندو در مسابقات جهانی

رئیس جمهور با تبریک قهرمانی مقتدرانه تیم ملی تکواندو پسران نوجوان کشورمان در مسابقات جهانی تونس، تاکید کرد که اینگونه درخشش های غرورآفرین و به اهتزاز درآمدن پرچم پر افتخار و طنین سرود ملی ایران اسلامی در جهان، موجی از سرور و امید را به خانه هر ایرانی ارمغان می آورد و نویدبخش فتح قله های فردا است.

قهرمانی تیم ملی تکواندو ایران در جهان بعد از هشت سال

511
این مطلب مفید بود ؟110
برگرفته از باشگاه خبرنگاران/ایسنا/ح.ب
وبگردی