زوج های سینمای ایران

زوج های سینمای ایران روی فرش قرمز جشنواره فجر 94 + تصاویر

تاریخ انتشار : 29 دی 1394کد مطلب : 25708زمان مطالعه : 3 دقیقه
سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در حالی برگزار میشود که تعدادی از زوج های سینمای ایران روی فرش قرمز این فستیوال قرار خواهند گرفت.

زوج های سینمای ایران روی فرش قرمز جشنواره فیلم فجر

در ادامه با زوج های سینمای ایران که قرار است در جشنواره فیلم فجر روی فرش قرمز این فستیوال حضور پیدا کنند آشنا شوید.

زوج های سینمایی چه در مقام کارگردان، بازیگر، تهیه کننده، نویسنده و ...، چه در همکاری با هم و چه در آثار جداگانه وقتی در کنار هم وارد کاخ حشنواره فیلم فجر می شوند، موجب جلب توجه و هیجان اهالی رسانه و سینماگران می شوند.
زوج هایی که در جریان سی و سومین جشنواره فیلم فحر در این رویداد هنری حضور داشتند، عبارتند از:
-راما قویدل و مهسا کرامتی- راما قویدل با اولین اثر بلند سینمایی خود در بخش نگاه نو، در جشنواره سی و سوم فیلم فجر حضور داشت و همسرش مهسا کرامتی در این فیلم به ایفای نقش پرداخت.
 
راما قویدل و مهسا کرامتی
 

-علی مصفا و لیلا حاتمی- لیلا حاتمی با دو فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟» صفی یزدانیان و «دوران عاشقی» علیرضا رئیسیان حضور داشت. این زوج سینمایی در «در دنیای تو ساعت چند است؟» نقش مقابل همدیگر را بازی می کردند.
علی مصفا نیز علاوه بر تهیه کنندگی و بازیگری فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟» در اثر راما قویدل به نام «چاقی» نیز به ایفای نقش پرداخته بود.

 
-ابوالحسن داوودی و بیتا منصوری- ابوالحسن داوودی کارگردان سینما سال گذشته با فیلم«رخ دیوانه» در سی و سومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و سیمرغ بهترین کارگردانی را دریافت کرد.
 
ابوالحسن داوودی و بیتا منصوری
 
بیتا منصوری تهیه کننده «رخ دیوانه» در کنار همسرش موفق به دریافت سیمرغ بهترین فیلم از نگاه داوران و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد. این زوج موفق ترین زوج های سینمای سی و سومین جشنواره فیلم فجر بودند.

 
-بهروز افخمی و مرجان شیرمحمدی- کارگردان سینما و همسرش با فیلم «روباه» در سی و سومین جشنواره فیلم فجر حضور داشتند. افخمی در «روباه» از مرجان شیرمحمدی به عنوان بازیگر استفاده کرد. این زوج در سال 92 نیز باهم همکاری را در فیلم «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» داشتند.
 
بهروز افخمی و مرجان شیرمحمدی
 

-احمد حامد و فاطمه معتمد آریا- این دو نفر نیز با فیلم «بهمن» به کاخ جشنواره سی و سوم فیلم فجر آمدند و معتمد آریا برای بازی در «بهمن» نامزد دریافت سیمرغ شد.
احمد حامد و فاطمه معتمد آریا
 
معتمد آریا علاوه بر بازی در فیلم «بهمن»، در «یحیی سکوت نکرد» کاوه ابراهیم پور نیز به ایفای نقش پرداخته بود. این فیلم در بخش هنر و تجربه سی و سومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

 
-بهتاش صناعی ها و مریم مقدم- این کارگردان که اولین اثر بلند سینمایی خود «احتمال باران اسیدی» را در بخش نگاه نو سی و سومین جشنواره فیلم فجر داشت، همسر مریم مقدم بازیگر این فیلم است.
 
بهتاش صناعی ها و مریم مقدم
 
در «احتمال باران اسیدی» مریم مقدم در کنار شمس لنگرودی شاعر مطرح کشور به ایفای نقش پرداخته است.


 
اما سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر...
 
علی مصفا و لیلا حاتمی- این زوج سینمایی امسال هم قدم بر فرش قرمز می گذارند.
 
لیلا حاتمی با ظاهری متفاوت در فیلم «من» سهیل بیرقی حضور دارد و علی مصفا در دو فیلم «خانه ای در خیابان چهل و یکم» حمیدرضا قربانی و «وارونگی» بهنام بهزادی در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.
علی مصفا و لیلا حاتمی
 
علی مصفا و لیلا حاتمی امسال همکاری مشترک ندارند.

 
امیر جعفری و ریما رامین فر- این زوج سینمایی امسال یک همکاری مشترک دارند و در فیلم «زاپاس» ساخته برزو نیک نژاد به ایفای نقش پرداخته اند.
 
امیر جعفری و ریما رامین فر
 
ریما رامین فر سال گذشته در فیلم «مرگ ماهی» روح الله حجازی حضور داشت.

محمد رحمانیان و مهتاب نصیرپور- کارگردان تئاتر، امسال با ساخت فیلم «سینما نیمکت» در بخش هنر و تجربه سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور دارند.
 
محمد رحمانیان و مهتاب نصیرپور
 
مهتاب نصیرپور همسر محمد رحمانیان بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون نیز دراین اثر با وی همکاری دارد.

 مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی- مهدی پاکدل بازیگر سینما با حضور در اولین فیلم سلفی سینما به نام «گاهی» ساخته محمدرضا رحمانی به کاخ جشنواره می آید و بهنوش طباطبایی همسر وی در فیلم «سیانور» ساخته بهروز شعیبی همبازی هانیه توسلی بوده است.
 
 مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی

 
الهام کردا و همسرش سعید چنگیزیان - این زوج سینمایی که در تئاتر هم فعالیت دارند امسال در جشنواره فیلم فجر حضور دارند.
 
این زوج هر کدام یک فیلم در جشنواره امسال خواهند داشت.
 
الهام کردا و همسرش سعید چنگیزیان
 
سعید چنگیزیان با «خشم و هیاهو» ساخته هومن سیدی و الهام کردا با حضور در فیلم «به دنیا آمدن» به کارگردانی محسن عبدالوهاب به کاخ جشنواره می آید.

زوج های سینمای ایران روی فرش قرمز جشنواره فجر 94 + تصاویر

4.176
این مطلب مفید بود ؟6214
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ک
وبگردی