کیک خیس یخچالی
“کیک خیس یخچالی” بسیار خوشمزه می باشد و هر چقدر بیشتر در یخچال قرار داشته باشد بافت آن نرم تر و خوشمزه تر می شود.

طرز تهیه کیک خیس یخچالی خانگی:

 کیک خیس یخچالی یک از خوشمزه ترین انواع کیک می باشد که به دلیل استفاده از شکلات زیاد در تهیه آن بسیار مورد علاقه کودکان می باشد با نمناک همراه باشید تا دستور تهیه کیک یخچالی خیس را به شما آموزش دهیم.

کیک خیس یخچالی

مواد لازم کیک خیس یخچالی:

مواد لازممقدار
شکر1 پیمانه
شیر 3 پیمانه
خامه قنادی5 قاشق غذاخوری
پودر کاکائو3 قاشق غذاخوری
آرد3 قاشق غذاخوری
شکلات تخته ای200 گرم
بیسکویت پتی بور2 الی 3 بسته

طرز تهیه کیک خیس یخچالی:

مرحله اول

ابتدا یک ظرف مناسب را انتخاب کنید و شیر، پودر کاکائو و آرد را اضافه کنید و به وسیله هم زن دستی به خوبی هم بزنید تا مواد به خوبی ترکیب شوند.

مرحله دوم

سپس یک پیمانه شکر را افزوده و ظرف را روی حرارت قرار دهید و به خوبی هم بزنید تا مواد به غلظت مناسبی برسد و سپس شکلات های تختی را اضافه کرده تا غلظت مواد زیاد شود.

مرحله سوم

در این مرحله نوبت اضافه کردن خامه کیک می باشد و بعد از اضافه کردن خامه، شعله را خاموش کنید و اجازه دهید کمی حرارت آن کم شود و در این فاصله سراغ آماده کردن قالب بروید.

مرحله چهارم

برای آماده کردن قالب ابتدا باید با چند کیسه فریزر کف قالب را طوری بپوشانید که مقداری از کیسه فریزر ها خارج از قالب باشد و شما در انتها به وسیله آنها کیک را از قالب خارج کنید یعنی با کیسه فریزر دسته ای برای خارج کردن کیک درست کنید.

مرحله پنجم

سپس تعدادی از بیسکویت ها را کف قالب بچینید و سپس مقداری از مواد آماده شده را روی آنها بریزید و سپس همین کار را تا تمام شدن بیسکویت و شکلات ادامه دهید و وقتی تمام شد روی قالب را سلفون بکشید و به مدت 24 ساعت درون یخچال قرار دهید تا مواد کاملا به خرد بیسکویت ها رود و بافت آن را نرم و خوشمزه کند.

مرحله ششم

بعد از گذشت 24 ساعت می توانید کیک خیس یخچالی را از قالب خارج کرده و به صورت دلخواه برش زده و با خامه یا گانش تزیین کنید و در کنار خانواده نوش جان کنید.

نکات تکمیلی در مورد کیک خیس یخچالی

کیک خیس یخچالی جزو کیک و شیرینی - انواع کیک میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 10دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 20دقیقه میباشد .
کیک خیس یخچالی را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه کیک خیس یخچالی خانگی خوشمزه مرحله به مرحله

4.591
این مطلب مفید بود ؟829
وبگردی